Elesett a szombathelyi Fő tér térkövén, és kezét törte egy 74 éves nő

Papp László Tamás 2022-02-04 17:38:00
Az önkormányzat szerint nem ők felelősek a balesetért.

„Elutasította az Önkormányzat a kártérítési igényemet, amiért a Fő téren 2021. október 8-án. a térköveken elestem. Szerintük a járda tökéletesen alkalmas a biztonságos gyalogos közlekedésre”

– írta január 25-i Facebook-begyzésében a károsult, Kiss Gyuláné.

74 éves múltam, összevertem a térdemet, a jobb kezemen orsócsont törést szenvedtem. Költöztem, nem tudtam semmit pakolni, az öltözködés sem ment segítség nélkül. Csak taxival tudtam orvoshoz menni 3 hónapig. Nem beszélve az állandó fájdalomról...Súlyos csontritkulásom van, a gyógyulás a gyógytornász szerint fél év

– sorolta panaszait az idős asszony, aki a Facebookon írtakat telefonon is megerősítette az Ugytudjuk.hu-nak.

A polgármesteri keretből is adhattak volna fájdalomdíjjul egy méltányos összeget. EGY FILLÉRT NEM FIZETNEK! Na mit szóltok? Segitőkész az önkormányzat ugye? Büszkék lehetnek magukra! Gratulálok!

– zárta posztját a károsult.

Az asszony az elutasító döntés szerint

a Szentháromság-szobortól délnyugati irányban a Fő tér 9.  szám alatti ingatlan felé cca 9 m-re lévő térkő burkolatú területet

jelölte meg a baleset helyszínének.

A baleset helyszíne

Fotó: Vágvölgyi Bálint

Az önkormányzat álláspontja úgy szól:

 „...a megjelölt helyszín és környezete a biztonságos gyalogos közlekedésre tökéletesen alkalmas, a fent hivatkozott jegyzőkönyvben rögzítettek szerint a területen sem a megjelölt időszakban, sem azóta építési, helyreállÍtási munkálatok nem voltak”

tehát szerintük

...a baleset nem a közterületi földrészlet burkolatának állapota miatt következett be, így Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzatának kártérítési felelőssége nem megállapítható.

Károlyi Ákos jegyzőt is megkerestük az üggyel kapcsolatban, aki válaszában idézte a hatályos, közlekedésre vonatkozó törvényt.

„Az út kezelője a kezelői kötelezettségének megszegésével okozott kárt a polgári jog általános szabályai szerint köteles megtéríteni”

A jogszabály alapján

Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata a biztosítása útján intézi kártérítési ügyeit. Ahhoz, hogy az ügy a biztosító felé továbbítható legyen, a kártérítési eljárás objektív vizsgálatához szükséges a káreseményt kiváltó minden körülmény ismerete

– fogalmazott válaszában a jegyző, hozzátéve azt is:

Amennyiben a kárbejelentő hiányosan kerül benyújtásra, a Polgármesteri Hivatal a pontos helyszín és a kártérítési eljárás lefolytatásához szükséges adatok megismerése érdekében térképet küld, felsorolja a kivizsgáláshoz szükséges, benyújtandó dokumentumok, adatok listáját.

A helyszíni bejáráson tapasztaltakról jegyzőkönyv, a megjelölt helyszínről fényképfelvételek készülnek. Az így rendelkezésre álló információk alapján kerül vizsgálatra az önkormányzat kártérítési felelőssége.

Az önkormányzat a nevezett ügyben is a fentiek alapján járt el.

– szól a válasz.

Amennyiben a károsult nem fogadja el a döntést, a polgari jog általános szabályai szerint kártérítést igényelhet bíróság útján az önkormányzattal szemben.

– derül ki ugyanitt.

Arról is érdeklődünk: ebben az önkormányzati ciklusban hány ilyen baleset történt, hány esetben, és milyen összegben fizetett kártérítést az önkormányzat, s hány esetben utasította el a kárigényt?

2019. október 13. napjától napjainkig a jelen kártérítési eljáráson kívül két gyalogos baleset kártérítési kérelme érkezett az Önkormányzathoz

– válaszolták.

Az egyik eset tavaly, a másik tavalyelőtt történt.

A 2020. évi balesetnél a baleset körülményei tlsztázottak voltak, Szombathely Megyei Jogú Város Önkormányzata kártérítési felelőssége megalapozott volt.

A 2021. évi baleset elutasításra került, mivel a károsult nem a KRESZ szabályozásainak megfelelően közlekedett, amikor elesett.

– írta Károlyi Ákos.

Tavaly Szombathelyen 919 ezer 333 forint került kártérítés címén kifizetésre, melyből 514 ezer 433 forintot az önkormányzat, 404 ezer 900 forintot pedig az önkormányzat szerződött biztosítója fizetett ki.

Ebben az önkormányzati ciklusban eddig összesen 3 millió 601 ezer 385 forint kártérítést fizettek, melyből 1 millió 608 ezer 910 forintot az önkormányzat, 1 millió 992 ezer 475 forintot pedig annak biztosítója fizetett ki a károsultaknak

– tájékoztatta az Ugytudjukot a szombathelyi jegyző.

Szólj hozzá!

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát. 

Pintér Bence helyretette az Ugytudjuk szerződését és visszaadta a hólapátot Fekete Dávidnak

Azzal talán vissza lehet hordani a Győr-Szol-ba a hiányzó 1 milliárd 700 millió forintot.

Vágányzár a Győr-Budapest vonalon - több járat menetrendje módosul februárban

Pályakarbantartás miatt egyes vonatok nem érintik a Keleti pályaudvart, a nemzetközi és elővárosi közlekedésben is változások lesznek.

"Hosszú évek óta hitvallásom, hogy egy dolog szent az maga a fesztivál."

Olvasói levelet kaptunk a Győr-Logistic Kft. ügyvezetőjétől, Lakatos Gyulától.

Egy szombathelyi születésnapon tört ki verekedés

Félreérthető szituba keveredett egy nő és egy férfi.

Pintér Bence: Újra indulok a polgármesteri székért!

Az is kiderült, hogy a TSZV-nek van 15 egyéni jelöltje.

Pintér Bence: Fekete Dávid és a Győr-Szol hülyének néz mindenkit

A polgármester szerint a cég cáfolata csak trükk a számokkal, és továbbra sem tudni, hogy hol a pénz!