Nemény: A megoldást fogjuk keresni, hogy a Parkerdő lakópark egy élhetőbb városrésze legyen Szombathelynek!

Farkas Bazsi 2022-02-02 06:58:59
A polgármester átvette a lakók 400 aláírását, de azt is elmondta, hogy a tervezett építkezést ő nem tudja megakasztani.

Ahogy arról korábban már beszámoltunk civil kezdeményezésre aláírást kezdtek el gyűjteni a szombathelyi Parkerdő lakópark lakói. A Homok útra ugyanis 6 darab 16 lakásos épületet terveztek és azt szeretnék elérni, hogy ez 2 darab 16 lakásos épületre csökkenjen. 

Az akció kezdeményezője, Kremser Csaba, a kedd délután tartott sajtótájékoztatóján azt mondta, hogy nem szeretnének egyebet, minthogy egy élhető környék maradjon lakókörnyezetük. Amit pedig nem szeretnének az az, hogy a Parkerdő lakópark a Minerva sorsára jusson és egy túlzsúfolt, élhetetlen része legyen Szombathelynek.

Nemény András (Éljen Szombathely!) polgármester elmondta, hogy a területet jóval az ő ciklusa előtt, 2016-ban sorolták át, 40%-os beépíthetőséget kapott, ahová 7,5 méteres épületeket lehet építeni.

A polgármester rámutatott, hogy a kérdésben nem az önkormányzat, hanem a kormányhivatal az illetékes, mivel az építési engedélyeket is a hivatal adja ki. 

Nekünk ebben nincsen döntési jogkörünk - összegzett a város első embere.

Nemény kitért arra, hogy felveszik a kapcsolatot az E-onnal, bízik benne, hogy az áramszolgáltató meg tudja oldani, hogy a környéken naponta érzékelhető áramszünetek megszűnjenek. 

Szombathely a következő uniós ciklusban 8 milliárdos forrást kap utak felújítására és építésére, így a következő évben már el is kezdődhet a Bartók-Kárpáti Kelemen és a Jégpince - Jóka Mór utcák kereszteződésének modernizálása. 

A polgármester azt még hozzátette, hogy 2019-ben az már általuk alkotott többségi városvezetés azzal járult hozzá a Parkerdő lakópark élhetőbbé tételéhez, hogy költségvetési forrást biztosítottak a játszótér megépítéséhez. 

Szólj hozzá!

Miért fontos átgondoltan redőnyt választani?

Volt már olyan, hogy redőnyödet próbáltad leengedni egy zord esős napon, de csütörtököt mondott a rendszer?

Tárolásra fel: az akkumulátorok gyorsabban alakíthatják át az energiarendszert, mint sokan gondolják

Ausztrál és európai példák is azt mutatják, hogy az akkumulátoros energiatárolás egyre nagyobb szerepet játszik az áramárak csökkentésében.

Íme a gyereknapi programdömping Győrben

Ha ezekből nem találsz a hétvégére kedvedre valót, a hiba nem a mi készülékünkben van. 

Megyei Jogú Városok polgármesterei: a kormány tárgyaljon az önkormányzatokkal a szolidaritási adóról, hatásköri reformokról, ahogy ígérte!

A városvezetők arra kérik a Magyar-kormányt, hogy vizsgálja felül és mérsékelje a szolidaritási adót, hogy a városok kiszámítható, a feladataikhoz igazodó finanszírozást kapjanak a közszolgáltatások működtetéséhez.

Megnyílik az uniós pénzcsap: 6000 milliárd forintnyi forrás érkezik Magyarországra

Az Európai Bizottsággal kötött megállapodás nyomán felszabadulnak a korábban befagyasztott támogatások, a kormány csatlakozik az Európai Ügyészséghez.

Június elsején indul a Hecsei úti felüljáró felújítása Győrben

Két és fél hónapos munkára készülhetnek az autósok, a szerkezet hibáit több mint 500 millió forintos állami támogatásból javítják ki.

A munkaviszony megszüntetésének buktatói a Kúria határozata alapján

A munkajogi konfliktusok gyakran elhúzódó és összetett ügyek.

Így készülj fel a grillezésre: hogyan lesz felejthetetlen élmény?

Van valami egészen sajátos atmoszférája annak, amikor előkerül a grill.

Az ergonómia új dimenziója: a konyhai praktikum

A kényelmet szolgáló ergonómia fogalmával már találkozhattál irodabútorok vagy autós ülések kapcsán.

Új kerékpárút épül a Pápai út mellett Győrben - 2027-ben indulhat a kivitelezés

Megkezdődik a beruházás előkészítése, amely a biztonságosabb és fenntarthatóbb közlekedést szolgálja.

Formáljuk együtt Győr jövőjét – kérdőívet tett közzé az önkormányzat

A győriek június végéig mondhatják el véleményüket a város fejlesztési irányairól és zöld infrastruktúrájáról.

Megnyílt az új Tourinform Pont a Dunakapu téren Győrben

Június 1-től modern, mobil információs központ várja a turistákat a város egyik legforgalmasabb helyszínén.

Visszaeső árbevétellel és veszteséggel zárta az első negyedévet a győri Rába

Csökkentek az értékesítési számok a járműipari vállalatnál, ugyanakkor a vezetés szerint egy tudatos építkezés zajlik a cégnél.

Amit mindenki kipróbál, de senki sem magyarázza el igazán

A táplálékkiegészítők világa tele van olyan megoldásokkal, amelyek gyorsan népszerűvé válnak, mégis ritkán beszélünk róluk igazán érthetően.

Szombathelyre gurulnak a street food gasztronómia mesterei: a városi gyereknappal együtt jön a Food Truck Show

Ezen a hétvégén a nemzetközi ízeké lesz Szombathely főtere: május 29. és 31. között érkezik a magyarok kedvenc gasztro-karavánja, a Food Truck Show.

Fekete Dávid nem tudta, hogy Kecskés Cordula a Győr+-nál is dolgozott

Kohán Mátyás szerződéséről szerinte Dézsit kellene kérdezni - nagyjából ennyi jutott eszébe a csődbe ment médiavállalatról. 

Nyomoz a NAV az NKA 17 milliárdos támogatási csomagja miatt

A hatóság már korábban megkezdte a tanúkihallgatásokat.