Lélegeztetőgépeket adományoz a NATO-partnereknek Magyarország

Fehér Buda 2022-02-01 19:00:00
A NATO-főtitkár kérésére 80 lélegeztetőgépet adományozunk.

A NATO-főtitkár kérésére Magyarország 80 lélegeztetőgépet adományoz a NATO együttműködő partnerországainak - jelentette be Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter a Facebook oldalán kedden.

A legnagyobb adományt, 30 Magyarországon gyártott lélegeztetőgépet Bosznia és Hercegovina kapja annak érdekében, hogy hazánk segítse az ottani kórházakat a súlyos koronavírusos betegek ellátásában - közölte a magyar diplomácia vezetője.

Hangsúlyozta, hogy a Nyugat-Balkán biztonsága rendkívül fontos Magyarország számára, ezért a térség országai továbbra is számíthatnak Magyarország segítségére.

Emlékeztetett arra, hogy a NATO másfél éve hozta létre azt az alapját, amely a partnerországok támogatására hivatott a világjárvány elleni küzdelemben.

Szólj hozzá!

Film készül Suzanne Collins új regényéből

Tovább bővül az Éhezők Viadala filmes univerzum. 

Rekordbírságot szabott ki Kövér László a Momentumra és kitiltotta képviselőiket a Parlamentből

Több mint 70 millió forintot kell fizetnie a füstgyertyázó politikusoknak.

Milyen szórólap méretek léteznek?

Egy szórólap mindig kiváló megoldást jelent arra, hogy népszerűsítsük a márkánkat. Persze nem mindegy, hogyan néz ki, milyen stílusban készül, de ami talán még fontosabb, hogy mekkora méretben készül el.

A győri Fidesszel egyeztetve került kiírásra a szavazás a marcalvárosi kiserdő további sorsáról

Online és papíron is lehetett voksolni, lassan megtudjuk mi lesz a terület sorsa. 

Schäfer András egyelőre még nem tulajdonosa a Haladás 1919 Labdarúgó Kft.-nek

Két hónapja született meg a döntés, hogy a válogatott labdarúgó tulajdonrészt vásárolhat, eddig azonban nem ment teljesen végbe a folyamat.

5 éve körözött férfit fogtak el Sárváron

Kábítószer-birtoklás, csalás, és lopás miatt is keresték.

80 éves férfi ütött el egy gyalogost a zebrán Szombathelyen

Az elgázolt áldozat súlyos sérüléseket szenvedett.

Így jelenhetünk meg egyszerre sportosan és mégis elegánsan

Szuper hírünk van a divat elhivatott szerelmeseinek, mert most megmutatjuk, miért nem kell lemondani a kényelemről akkor sem, ha elegáns megjelenésre van szükség. Ennek a két világnak a találkozása pedig nem maradhat el megfelelő kiegészítő nélkül sem.

Garanciákat kér a szombathelyi önkormányzat az egyháztól a Derkovits iskola átadási hozzájárulásához

Ha minden szereplő úgy akarja, akkor a 2025/2026. tanévtől kezdődően a Szombathelyi Egyházmegye lesz az iskola fenntartója.

Brüsszelben díjazták Szombathely zöld jövő pályázatát

A projektben egyedüli magyar városként vett részt a vasi megyeszékhely. Az elismerés további pályázatokat nyitott ki. Jelenleg 3 millió eurót várnak az EU-tól.

Önkénteseket keresnek a szombathelyi Spartan Racere

Étkezés, póló és ingyenes regisztráció az önkéntesek jutalma.

Mikor lehet jó megoldás a visszlízing?

A lízingről valószínűleg már mindenki hallott általánosságban, azt azonban már kevesebben tudják, hogy milyen típusai, változatai érhetőek el a piacon. Az egyik leghatékonyabb például a visszlízing, ami pont akkor jöhet kapóra, ha a meglévő autónkból akarunk pénzt csinálni úgy, hogy az továbbra is nálunk marad.

Csökkenő árbevétellel és nyereséggel zárta a tavalyi évet a Rába Nyrt.

57 milliárd 74 millió forint volt a cég 2024-es árbevétele.

Új olajmezőt fedezett fel a Mol a Dunántúlon

A vizsgálatok alapján a Somogysámson-kőolajmezőn lévő kút napi 1200 hordó termelésre képes.

Magyar Érdemrend Tisztikeresztje kitüntetést vehetett át Bebes István, Körmend korábbi polgármestere

A város fejlődését szolgáló közéleti tevékenységét ismerték el.