Fogynak a bizonytalanok

Nagy Donát 2022-01-29 08:57:00
Egy friss felmérés szerint Novák Katalint, a Fidesz államfő-jelöltjét többen utálják, mint ahányan kedvelik.

Áder János köztársasági elnök hivatali ideje heteken belül lejár, helyére pedig Novák Katalint jelölték a kormánypártok, akit a Fidesz-KDNP kétharmados többségével még a választások előtt Áder helyére ültethet a a kormányoldal.

A Republikon Intézet a téma aktualitására hivatkozva 2022. januárjában megmérte, milyen a kormánypárti államfő-jelölt népszerűsége és elfogadottsága, írja a Telex.

A cikk szerint a megkérdezettek 60 százaléka inkább közvetlen választással döntene a köztársasági elnök személyéről, és csupán 32 százalékuk gondolta úgy, hogy továbbra is a parlament dönthessen erről, 8 százalék pedig bizonytalan volt a kérdésben.

Novák Katalinról, a köztársasági elnöki szék várományosáról a válaszadók 77 százaléka tudott valamilyen véleményt formálni.

Fotó: MTI / Koszticsák Szilárd

A Fidesz volt alelnökét azonban 54 százalék nem kedveli, míg 46 százalék inkább pozitívan nyilatkozott róla.

Azaz kimondható, hogy Novák Katalin pártjának népszerűségi szintjét nem haladja meg, de nem is sorolható a kifejezetten népszerűtlen politikusok közé, inkább úgy érdemes összefoglalni mindezt, hogy némileg kevesebben kedvelik, mint ahányan utálják az államfői szék kedvéért lemondott családügyi minisztert.

A cikk szerint a korábbi hónapoktól elértően most egyre szorosabb a verseny az ellenzéki tömb és a kormánypártok között. Jelenleg a Fidesz-KDNP a teljes népesség körében 41 százalékot tudhat magáénak, még mögöttük alig 1 százalékkal az Egységben Magyarországért néven futó, összefogott ellenzéki pártok közös eredményét lehet számba venni. A pártválasztók körében pedig mind a Fidesz-KDNP, mind az Egységben Magyarországért 47-47 százalékot szerezne, a Republikon januári felmérése szerint.

A kormánypártoknak ez a 2018-as támogatottságához közelít, ehhez zárkózott fel most az ellenzéki tömörülés, ez a különbség ugyanakkor ezúttal is hibahatáron belül mozog.

Szólj hozzá!

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.

Lampionok, hajók, jet-ski verseny és kacsaúsztatás: másodszor érkezik a különleges vízi fesztivál Győrbe július 18-án

A II. Lampionos Hajós Felvonulás látványos programokkal, Európa-bajnoki bemutatóval és jótékonysági eseménnyel tölti meg a város folyóit.

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.