Negyedére csökkent a Savaria Mozit látogatók száma

Farkas Bazsi 2022-01-26 11:34:57
Nem csoda, hogy a büfét üzemeltető cég fizetési átütemezést kért a bérleti díjra.

1 millió 100 ezer forint + ÁFA - ekkora havidíjjal nyerte meg az Eurosolving Kft. azt a pályázatot, amit a szombathelyi önkormányzat a Savaria Mozi üzemeltetésére írt ki. A cég 10 évre nyerte el a bérleti jogot, vagyis  2020 május 1. és 2030. április 30 között bérleheti a helyet. 

Csakhogy időközben a koronavírus-járvány elég komolyan bezavart a gazdasági életbe. A vendéglátósoknak például bér kompenzációval és a közterületi díj elengedésével próbált meg segíteni a kormány. Ez is mutatja azt, hogy mekkora volt a baj.

A járvány a fogyasztási szokásokat is megváltoztatta. Dübörög az étel kiszállítás, az online vásárlás és mivel jó ideig a mozik is zárva voltak, a filmeket a stúdiók a mozik mellett, vagy éppen már helyette a streaming szolgáltatóknál kezdték el bemutatni. Jól mutatja ezt a Savaria Mozi négy évre vetített nézőszáma is. A mozit üzemeltető Agora Savaria hivatalos adatai szerint:

2018 - 82.251 néző
2019 - 78.296 néző
2020 - 19.515 néző
2021 - 26.348 néző

A számokból kiderül, hogy közel negyedére esett vissza a Savaria mozi látogatottsága. Bár az is látszik, hogy a 2020-as nézőszámokat tekintve tragikus év után, tavaly már enyhe emelkedés volt tapasztalható.

Optimista tehát az a kérés, amivel a büfét üzemeltető Eurosolving Kft. fordult a testülethez. 

Vagyis, hogy idén csak a bérleti díj felét, azaz 550 ezer forint + ÁFA havidíjat fizetnek ki. A maradék 12 x 550 ezer forintot pedig három évre, 2023 január 1. és 2025 december 31. között arányosan szétosztva fizetik ki, a bérleti szerződésben szereplő, aktualizált havi bérleti díjon felül.

A közgyűlés egyik előszobájának számító Gazdasági és Jogi Bizottság tárgyalta és jóváhagyta az előterjesztést. A végső szót majd a csütörtöki testületi ülés mondja ki.

Szólj hozzá!

Néher András tiszta vizet öntött a jeges pohárba: nem a jégkármentesítő rendszer okozza az aszályt

A TISZA országgyűlési képviselője szerint tévhitek és összeesküvés-elméletek terjednek a talajgenerátorok működéséről, miközben a rendszert központilag irányítják.

Elnöki ügy - Sulyok Tamás elillanása után, éles politikai vita bontakozott ki Polgár Judit lehetséges államfővé választása körül

Amíg a TISZA Párt frakciója egységesen támogatja a korábbi sakk világbajnok jelölését, az ellenzéki szereplők bírálják az államfő-váltás folyamatát.

Visszahívják Bebes Istvánt a düsseldorfi főkonzulátus éléről 

Úgy néz ki, hogy alig egy év után véget ér a volt körmendi polgármester diplomata karrierje.

Hogyan válassz otthoni autótöltőt?

Az elektromos autók terjedésével egyre többen keresnek megbízható otthoni töltési megoldást.

Szegeden mondják majd ki a Czeglédy-ügy másodfokú ítéletét

Az főügyészség minimum 15 évre súlyosbítaná a politikus büntetését.

Fénybe borultak Győr folyói: ismét több ezren követték a Lampionos Hajós Felvonulást

A régi hagyományt újraélesztő rendezvény idén is látványos esti programmal várta a győrieket - az önkormányzat félmillió forintos támogatással segítette a megvalósítását.

Július 31-vel szűnik meg Kántás Zoltán Sárvári Gyógyfürdővel kötött ügyvezetői munkaszerződése

Az ügyvezetői feladatokat 3 hónapig Zelles Zsolt stratégiai igazgató látja el.

Miniszteri látogatás Szombathelyen - Az év végére megoldódhat az Oladi Plató azbeszt-helyzete

Lőrincz Viktória meghallgatta a szombathelyi városvezetés tanácsait.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 3. rész

A közművelődésről szóló cikksorozat harmadik része azt vizsgálja, hogyan lehetne a TISZA programjaiban szereplő kulturális, önkormányzati, civil és közösségi célokból valódi közművelődési szakpolitikát építeni.

Mind a 7 sárvári önkormányzati képviselőjelöltet nyilvántartásba vették

Augusztus 30-án időközi választást rendeznek a városban.

Májusban is tovább nőttek a bérek, az elemzők szerint idén akár 10 százalékos emelkedés is jöhet

A reálkeresetek is jelentősen emelkedtek, ami tovább erősítheti a lakossági fogyasztást.

Lezárás a Révai utcában és új funkció a Parkolás Győr appban – ezekre figyeljenek az autósok

Aszfaltjavítás miatt több napra változik a forgalmi rend a belvárosban, miközben már a Dunakapu téri mélygarázs telítettsége is követhető mobiltelefonról.

Szakács István: Az ügyészség ejtette ellenem a vádat!

A Fővárosi Főügyészség megvizsgálta a nyomozás iratait és a gyanúsítás elleni panasznak helyt adott, míg a kutatás, lefoglalás és motozás elleni panaszt elutasította.

Főszerepben a bor és a vizek - íme a legjobb hétvégi győri programok

Fröccsnapok, lampionos hajós felvonulás, jet-ski vb, miegymás. 

Hevesebb zivatarok alakulhatnak ki pénteken délután a nyugati országrészben

A zivatarrendszert a Dunántúlon és az Alföld nyugati részén nagyobb területen viharos, óránkénti 60-90 kilométeres széllökések, két centiméternél nagyobb jég és intenzív csapadék kísérheti.

Rekordlétszámú mezőnnyel rajtol a Jet-Ski Európa-bajnokság és Junior Világbajnokság Győrben és Győrzámolyon

Huszonnyolc országból érkeztek versenyzők, a hétvégén látványos futamok és színes kísérőprogramok várják az érdeklődőket.