A Győr Sharks a HFL-ben, a Szombathely Crushers pedig a Divízió I-ben marad a következő szezonban is

Vágvölgyi Bálint 2022-01-26 15:28:22
Beérkeztek a csapatnevezések.

Beérkeztek a nevezések a 2022. évi magíar amerikaifutball-bajnokságokba. Az előző évekhez hasonlóan idén is három divízióban rendezi meg a Magyar Amerikai Futball Szövetség a felnőtt magyar bajnokságot.

A Győr Sharks idén is a legmagasabb osztályban, a HFL-ben indul, ahol egy új visszatérő is lesz. A 2021-es kihagyás után a Miskolc Steelers ismét az első osztályba nevezett, ezzel öt csapatra növelte a divízióban szereplő egyesületek számát. A csapatok egy csoportot alkotnak, négy alapszakaszmeccset játszanak majd, kettőt vendégként és kettőt pályaválasztóként. A rájátszásba négy csapat jut, ahol az alapszakaszi első fogadja a negyediket,  a második pedig a harmadikat. A két elődöntő győztese mérkőzik meg a Hungarian Bowl-ban.

A Szombathely Crushers is marad a másodosztályban, vagyis a Divízió I-ben, ahol egy újonc csapato is szerepelni fog, ugyanis a tavalyi Divízió II-es bajnokságban 3. helyezettje, a Guardians is itt fog szerepelni. A szegedi csapaton kívül egy visszatérő is van ebben a bajnokságban, a Tatabánya Mustangs személyében.

A bajnokságba nevezett csapatok egy csoportot alkotnak majd, ahol hat alapszakaszmeccs vár rájuk, három vendégként és három pályaválasztóként. A rájátszásba négy csapat jut, ahol az alapszakaszi első fogadja a negyediket, míg a második a harmadikat. A két elődöntő győztese mérkőzik meg a Pannon Bowl-ban.

A szezon pontos versenynaptárát hamarosan elkészíti a szövetség.

Szólj hozzá!

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.

Meghalt Chuck Norris

Az akciósztár 86 éves volt.

E-mailben hívott meg Rákay Philip - hétfőn Budapesten gyűlnek össze a patrióták

Nagygyűlést és egész napos programsorozatot hirdettek a Millenáris Parkba, Orbán Viktor és európai szövetségesei is felszólalnak.

Ma végre beköszönt a csillagászati tavasz

Délután háromnegyed négykor köszönt be a nap-éj egyenlőség.

Íme a legjobb győri programok az előttünk álló hétvégére

Tavaszköszöntő, darts bajnokság, jóga szeánsz, rengeteg koncert és még számolatlan kiváló program vár mindenkit. 

A Republikon Intézet szerint a közmédia finoman szólva sem felel meg a kiegyensúlyozottság követelményeinek

Több mint 300 híradót elemeztek, és súlyos aránytalanságokat találtak az M1 műsoraiban.

Narancsos édes nedű, és visszafogott IPA a Dreher legújabb alkotása

Leteszteltük az egyik legnagyobb magyarországi nagyüzemi sörfőzde két új termékét.