Megszökött egy rakás kísérleti majom Pennsylvania államban

Fehér Buda 2022-01-24 19:48:31
Éppen egy laborba szállították volna őket, amikor a teherautó karambolozott.

Helyi idő szerint pénteken délután karambolozott egy élő állatokat szállító teherautó Pennsylvania államban. A rakomány egy 100 főből álló, kísérleti majmokból állt, közülük sokan kaptak az alkalmon ls megléptek a vadonba. A helyieket most arra kéri a rendőrség, hogy ha látják őket az állatok, ne menjenek a közelükbe, mert akár meg is támadhatják az embereket.

A majmoknak nem kedvez, hogy Pennsylvaniában jelenleg is dúl a tél, az állatok pedig nincsenek felkészülve a fagypont alatti hőmérsékletekre. A hatóságok a baleset után hőkamerákkal és még egy helikopterrel is keresték az állatokat, vasárnap reggelre egy majom kivételével az összeset befogták. 

Fotó: Pixabay

Az állatok közül viszont többen megsérültek a balesetben, három majmot el kellett altatniuk a hatóságoknak. A balesetben a sofőrök nem sérültek meg, ám a majmok szállítását figyelő utast kórházba kellett szállítani. Róla később kiderült, hogy csak kisebb sérülései voltak. 

A majmok pénteken érkeztek meg az USA-ba, éppen egy járványügyi laborba tartottak, amikor megtörtént a baleset. A majmok egyébként Mauritiusból érkeztek, a hatóságok nem árulták el, milyen kísérleteknek lesznek kitéve. A Metro viszont arról ír, hogy ezek az állatokat többnyire orvosi kísérletekhez használják. 

Szólj hozzá!

Egész napos ünnep a Széchenyi téren - programkavalkád várja a győrieket március 15-én

Megemlékezések, családi programok, történelmi előadások, filmvetítések és városi séta is szerepel az idei nemzeti ünnepi kínálatban.

220 centis harcsát fogott Borkai Zsolt

80 kilós vadállattal birkózott meg Győr volt polgármestere.

Magyar állampolgárt nem lehet fenyegetni - Magyar Péter Zelenszkij és Putyin kijelentéseire reagált

A TISZA Párt elnöke szerint sem Ukrajna, sem Oroszország nem gyakorolhat nyomást Magyarországra, az ország szuverenitása nem lehet geopolitikai játszmák eszköze.

Új terveket készítenek a győri Radó-sziget északi részének megújításához

A belváros egyik legfontosabb zöldterülete megújulhat, a koncepciókat tájépítész hallgatók dolgozzák ki.

„Nyisd ki a füled!” - most bárki ellenőrizheti a hallását a győri Richter Teremben

A Hallás Világnapjához kapcsolódva ingyenes hallásszűrő állomást helyeztek el a koncertteremben.

Budai Gyula feljelentést tett a győri nénikkel kiabáló imposztor miatt 

A rendőrség garázdaság vétségének gyanúja miatt nyomoz, de az továbbra sem derült ki, hogy ettől miért lenne tiszás a troll-videós.

Szombathelyi érem az első magyar pizza bajnokságon!

Csapatversenyben kanalaztak be egy bronzérmet a gasztroguruk.

Marton Ferenc: Mint közgyűlési alelnök nem jártam el a győrvári böllérnap 12 millió forintos állami támogatásánál

A disznóölés szüleink, nagyszüleink, a családok tradíciója, családi hagyománya - írta a politikus.

Egyesítették a nyomozásokat a győri Városrendészet ügyében

A Pintér Bence által tett feljelentés nyomán indult ügyet egy másik, már folyamatban lévő büntetőeljárással vonták össze.

Körmenden tart fórumot Szentkirályi Alexandra

A színházban lesz a Fidesz zárt eseménye.

Orbán Viktor: „Magyarország készültségben”

A miniszterelnök szerint a közel-keleti konfliktus miatt erősítették meg a biztonsági intézkedéseket.

Kósa Roland - Nem zsarolhatja Fidesz a győrieket a közszolgáltatásokkal

Az alpolgármester szerint a számok mást mutatnak, mint amit a Győr+ Média sugall a költségvetés kapcsán.

Hajtó Péter a mindenkori polgármester jogkörébe adná a győri városüzemeltetést

A független képviselő szerint a jelenlegi rendszer jogsértő lehet, ezért új közbeszerzési eljárást kellene kiírni.

Több győri szervezet is eredménnyel pályázott a Nemzeti Kulturális Alapnál

16 millió forint jut az idei Öt Templom Fesztiválra, de kapott pénzt a Balett, és a Színház is.

A Závecz szerint a TISZA Párt 50-38 arányban vezet a Fidesz előtt

A felmérés szerint több százezer szavazó lehet a különbség a két legnagyobb politikai erő között.

Súlyosabb büntetést indítványozott a győri ügyészség a gyerekeket szexuálisan molesztáló férfinak

Arra is rávette a lányokat, hogy pornográf felvételeket készítsenek magukról és azokat elküldjék neki.