Meghalt Thierry Mugler, a világhírű divattervező

Fehér Buda 2022-01-24 11:52:34
A francia divatélet egyik bástyája 73 éves volt.

Elhunyt Manfred Thierry Mugler, francia divattervező, írja a BBC. Mugler a divatvilágba a '40-es és '50-es éveket idéző, erős vállú ruháival robbant be, az alkotásait olyan világsztárok hordták a vörös szőnyegeken, mint David Bowie, Lady Gaga, Beyoncé, vagy Kim Kardashian.

Az utóbbi években a Mugler brand berobbant a parfümpiacra is, az Angel és az Alien névre keresztelt parfümök egy csapásra váltak bestsellerekké.

 

A divattervező halálhírét Mugler hivatalos Facebook-oldalán jelentették be, itt csak annyit osztottak meg, hogy Mugler 23-án hunyt el. A divattervező ügynöke viszont az AFP-nek kicsit hosszabb nyilatkozatot adott, ebből kiderült, hogy Mugler természetes okok miatt hunyt el.

Mugler 1948-ban született, Strasbourgban. A divattervező először a balett világában próbálta ki magát, már 14 éves korára tehetséges táncos lett belőle. Az első butikját a '70-es években nyitotta, Párizsban. Mugler először nem nagyon bízott az új üzletben, ám már a rajzaival egy csapásra belopta magát a francia divatszeretők szívébe. 

Mugler végül 1997-ben adta el az addigra hatlmas névvé váló brandjét, ezután csak egy-egy ruhakölteményt tervezett a világsztárok számára. Többek között az ő keze munkája volt Lady Gaga több lélegzetelállító ruhakölteménye, de Beyoncé 2010-es turnéjának kosztümjeit is ő tervezte.

 

Szólj hozzá!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.

3 tonna élelmiszert vont ki a forgalomból egy vadhús-feldolgozó üzemben a Nébih

A téli szezonális élelmiszerlánc-ellenőrzések újabb eredményeit tette közzé az Agrárminisztérium.