Lesimázta a DEAC-t a Körmend

Fehér Buda 2022-01-22 19:54:00
Már a félidőre nyilvánvaló volt, ki viszi a meccset.

A találkozó első másodpercétől kezdve érezni lehetett a feszültséget a levegőben, mindkét oldalon nagyon agresszívan, fault határon védekeztek a csapatok és a bírói ítéleteket egyből heves megjegyzések követték a szurkolók részéről, írja a BB1.hu. Az első pontokat a vendégek szerzeték meg, de a hazaiak nem engedték ellépni a debrecenieket és tartották velük a lépést. (4-4) Martinez kosaraival kisebb előnyre tett szert a hazai együttes, de Tóth és Drenovac nem hagyta ezt annyiban. (8-8) Kosár kosarat követett, továbbra is minden egyes pontért komoly küzdelem folyt, így jelentősebb változás nem történt a pontok terén. (14-13) Az első tíz perc végén mindösszesen egy kosár volt a hazaiak előnye, a vendégeknél a padról jól szálltak be a játékosok, míg a hazaiaknál inkább a kezdő játékosok voltak aktívabbak a negyed során. 18-16

A hazaiak egy 4-1-es futással kezdtek, majd egy kis ideig állt a játék, mivel egy fault szituációt néztek vissza a bírók, melyet a debreceniek követtek el, majd hosszas percek után folytatódhatott a játék egy oldalvonali bedobással. (22-17) Kis idő múlva időt kér a DEAC. (24-17) Thames törte meg a vendégek kosárcsendjét, míg a hazaiaknál Takács válaszolt egyből, amivel megszületett a tíz pontos különbség. (29-19) A körmendiek szépen növelték az előnyüket, míg a vendégek próbáltak zárkózni kisebb-nagyobb sikerrel, a bírói ítéleteket egyre rosszabbul fogadta a közönség. (35-23) Egy nagyon jó periódust fogott ki a hazai együttes, hiszen a negyed végéig egy 8-2-es futást csináltak, amivel komoly fölényre tettek szert. 43-25

Nagyszerűen folytatta a találkozót a körmendi gárda, míg úgy tűnt a debreceniek az öltözőben maradtak, így egy 7-0-s rohammal kezdődött a harmadik felvonás, mely rohamnak Hagins triplája vetett véget, de így is több mint húsz pont volt a két együttes között. (50-28) Kosár kosarat követett, így jelentős változás nem történt a pontok terén, a hazai közönség már ekkor ünnepelt. (59-35) Kicsit jobb periódust fogott ki a vendégcsapat és felzárkóztak majdnem húsz pontra, ekkor időt is kértek a hazaiak. (60-39) Kerpel-Fronius G. triplájával húszon belülre került a DEAC gárdája, majd csapattársa Hagins kis időn belül szintén hármast szerzett, így egyre jobban faragták a pontokat a vendégek, míg a hazaiaknak nem sikerült betalálniuk. (65-51) A negyed végéig még Drenovac szerzett a vendégektől kosarat, míg a hazaiaktól Gordon, akinek a kosarával zárult a harmadik felvonás. 67-53

Az utolsó negyed elején mindkét oldalon születtek kosarak, viszont a közönség hangulata egyik negyedről a másikra drasztikusan megváltozott. (69-56) Újabb jó szakasz következett a találkozó során a hazaiak számára, hiszen egy 5-2-es rohamot tudtak csinálni, ekkor időt is kértek a vendégek. (74-58) Újabb kényes fault szituáció következett, viszont most sportszerűtlent kapott a debreceniek játékosa Aska, Henry pedig az egyik büntetőjét érvényesíteni is tudta. (75-60) Kis idő múlva Stokes kapott egy technikait, amiből Thames 4 pontot kamatoztatott, hiszen a büntető után egy triplát is szerzett, ekkor időt kértek a hazaiak. (77-66) Egy ideig fenn állt a tíz körüli különbség, majd a DEAC kockáztatott, aminek a következménye az lett, hogy egy 7-0-s futást kaptak, így újra tizenöt körüli különbség állt be a mérkőzésen. (87-70) A találkozót végül fölényesen tizenhat ponttal a Körmend nyerte. 89-73

Egis Körmend – DEAC-Tungsram 89-73(18-16, 25-9, 24-28, 22-20)

Bajnokság, 19. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Tóth Cecília, Nagy Viktor (Forrai Sámuel)

Körmend: Stokes 7, White 14/3, Martinez 4, Ferencz 12/3, Gordon 14, Csere: Takács 6, Savic 17/9, Henry 13, Herczeg 2,

Debrecen: Thames 14/6, Kerpel-Fronius G. 3/3, Kovács -, Drenovac 10, Tóth 13, Csere: Valerio-Bodon 4/3, Hagins 9/6, Aska 17, Polyák 3/3, Dzeletovic -,

Az önkormányzat bevonásával fog bármi is történni a szombathelyi Nagyszállóval

A parkoló kérdésben is minden segítséget meg fog adni a városvezetés.

Nyakkitekeréssel fenyegette a kalauzt a szombathelyi vonaton egy férfi

Annak ellenére szállított kerékpárt, hogy azon a járaton a kerékpár szállítása tilos volt.

2027-től új villanyvonatok járnak Szombathely és Budapest között

Az óránkénti 160 kilométeres sebességre képes ötrészes járművek hossza 106,2 méter, az ülőhelyek száma a nyári és téli üléselrendezéstől függően rugalmasan változtatható.

Zöld Bajnok díjat nyert Szombathely

Szombathely minden várakozást felülmúlt.

Győrszentivánon két rákkeltő anyag tekintetében veszélyeztetettség áll fenn

Elkészült a civil légszennyezettség-mérés szakmai értékelése.

Homlok ne hazudj! Erzsi takarodj!

Felirat jelent meg a Haladás Sportkomplexum oldalán.

Magyar Péter: Nem úszhatja meg a maffiaállam feje, Orbán Viktor

Több ezer fő vett részt Magyar Péter budapesti tüntetésén.

Átépítik a szombathelyi Sportliget rendre víz alá kerülő sétányát

A tervezésnél a dozmati víztározó kapacitásában bíztak.

Dézsi: Borkai egy tátongó seb Győr lelkén és testén

Mesterséges intelligenciával szerkesztett videók léteznek csak Dézsi szerint, olyan nem, amivel zsarolni lehetne.

A szombathelyi börtönbe akart drogot csempészni a győri férfi

Mobiltelefonok és adathordozók is voltak a csomagban.

„Magukat kihuzatták” – közzétette a hangfelvételt Magyar Péter

Varga Judit volt igazságügyi miniszter beszél a felvételen arról, hogy fideszes politikusok kihúzatták a nevüket a Völner-Schadl-ügy irataiból.

Zebrán gázolt a szentgotthárdi nő

A balesetben a sértett nyolc napon túl gyógyuló súlyos sérülést szenvedett.

Kuznyecov: minden győri álma a feljutás

A második helyen álló győriek hátránya hét pont a listavezető Nyíregyháza mögött, utánuk azonban nagyon szoros a mezőny.