Lesimázta a DEAC-t a Körmend

Fehér Buda 2022-01-22 19:54:00
Már a félidőre nyilvánvaló volt, ki viszi a meccset.

A találkozó első másodpercétől kezdve érezni lehetett a feszültséget a levegőben, mindkét oldalon nagyon agresszívan, fault határon védekeztek a csapatok és a bírói ítéleteket egyből heves megjegyzések követték a szurkolók részéről, írja a BB1.hu. Az első pontokat a vendégek szerzeték meg, de a hazaiak nem engedték ellépni a debrecenieket és tartották velük a lépést. (4-4) Martinez kosaraival kisebb előnyre tett szert a hazai együttes, de Tóth és Drenovac nem hagyta ezt annyiban. (8-8) Kosár kosarat követett, továbbra is minden egyes pontért komoly küzdelem folyt, így jelentősebb változás nem történt a pontok terén. (14-13) Az első tíz perc végén mindösszesen egy kosár volt a hazaiak előnye, a vendégeknél a padról jól szálltak be a játékosok, míg a hazaiaknál inkább a kezdő játékosok voltak aktívabbak a negyed során. 18-16

A hazaiak egy 4-1-es futással kezdtek, majd egy kis ideig állt a játék, mivel egy fault szituációt néztek vissza a bírók, melyet a debreceniek követtek el, majd hosszas percek után folytatódhatott a játék egy oldalvonali bedobással. (22-17) Kis idő múlva időt kér a DEAC. (24-17) Thames törte meg a vendégek kosárcsendjét, míg a hazaiaknál Takács válaszolt egyből, amivel megszületett a tíz pontos különbség. (29-19) A körmendiek szépen növelték az előnyüket, míg a vendégek próbáltak zárkózni kisebb-nagyobb sikerrel, a bírói ítéleteket egyre rosszabbul fogadta a közönség. (35-23) Egy nagyon jó periódust fogott ki a hazai együttes, hiszen a negyed végéig egy 8-2-es futást csináltak, amivel komoly fölényre tettek szert. 43-25

Nagyszerűen folytatta a találkozót a körmendi gárda, míg úgy tűnt a debreceniek az öltözőben maradtak, így egy 7-0-s rohammal kezdődött a harmadik felvonás, mely rohamnak Hagins triplája vetett véget, de így is több mint húsz pont volt a két együttes között. (50-28) Kosár kosarat követett, így jelentős változás nem történt a pontok terén, a hazai közönség már ekkor ünnepelt. (59-35) Kicsit jobb periódust fogott ki a vendégcsapat és felzárkóztak majdnem húsz pontra, ekkor időt is kértek a hazaiak. (60-39) Kerpel-Fronius G. triplájával húszon belülre került a DEAC gárdája, majd csapattársa Hagins kis időn belül szintén hármast szerzett, így egyre jobban faragták a pontokat a vendégek, míg a hazaiaknak nem sikerült betalálniuk. (65-51) A negyed végéig még Drenovac szerzett a vendégektől kosarat, míg a hazaiaktól Gordon, akinek a kosarával zárult a harmadik felvonás. 67-53

Az utolsó negyed elején mindkét oldalon születtek kosarak, viszont a közönség hangulata egyik negyedről a másikra drasztikusan megváltozott. (69-56) Újabb jó szakasz következett a találkozó során a hazaiak számára, hiszen egy 5-2-es rohamot tudtak csinálni, ekkor időt is kértek a vendégek. (74-58) Újabb kényes fault szituáció következett, viszont most sportszerűtlent kapott a debreceniek játékosa Aska, Henry pedig az egyik büntetőjét érvényesíteni is tudta. (75-60) Kis idő múlva Stokes kapott egy technikait, amiből Thames 4 pontot kamatoztatott, hiszen a büntető után egy triplát is szerzett, ekkor időt kértek a hazaiak. (77-66) Egy ideig fenn állt a tíz körüli különbség, majd a DEAC kockáztatott, aminek a következménye az lett, hogy egy 7-0-s futást kaptak, így újra tizenöt körüli különbség állt be a mérkőzésen. (87-70) A találkozót végül fölényesen tizenhat ponttal a Körmend nyerte. 89-73

Egis Körmend – DEAC-Tungsram 89-73(18-16, 25-9, 24-28, 22-20)

Bajnokság, 19. forduló
Körmend, Városi Sportcsarnok
V.: Földházi Tamás Péter, Tóth Cecília, Nagy Viktor (Forrai Sámuel)

Körmend: Stokes 7, White 14/3, Martinez 4, Ferencz 12/3, Gordon 14, Csere: Takács 6, Savic 17/9, Henry 13, Herczeg 2,

Debrecen: Thames 14/6, Kerpel-Fronius G. 3/3, Kovács -, Drenovac 10, Tóth 13, Csere: Valerio-Bodon 4/3, Hagins 9/6, Aska 17, Polyák 3/3, Dzeletovic -,

 

Szólj hozzá!

Japánná változik szombaton Győr belvárosa – anime, ramen és lampionúsztatás is várja az érdeklődőket

Egész napos kulturális kavalkáddal érkezik a Japán Nap, ahol a tradicionális művészetektől a modern popkultúráig szinte minden helyet kap.

A győriek véleményére is számítanak: készül a város új sportstratégiája

Az önkormányzat kérdőívvel méri fel, hogyan sportolnak a helyiek és milyen fejlesztéseket tartanak fontosnak.

Vágányzár jön a Győr–Celldömölk vasútvonalon

Június első hetében Pápa és Celldömölk között több járat helyett pótlóbusz közlekedik majd.

Megújulás: V.Németh Zsolt lett a vasi Fidesz választmányi elnöke

Alelnöknek Ágh Pétert és Illés Károlyt választották.

Az új generáció kiemelkedése a privát egészségügyi szektorban

A privát egészségügyi szektor jelentős növekedése figyelhető meg Magyarországon, ahol a változás élén a fiatalok állnak. Felmerülhet benned is, miért választják sokan közülük a magánellátást?

Több mint 1 milliárd 200 millió forintos távhőfejlesztés indulhat Szombathelyen

A Szomtáv szerint a beruházás csökkentheti a hálózati hőveszteséget és a földgázfelhasználást is

Tizenkilenc győri iskola kaphat támogatást állagmegóvási és karbantartási munkákra

A városhoz idén 39 pályázat érkezett be mintegy 123 millió forint értékben.

Levendula, brunch és bütykölde a szombathelyi belvárosban

Május utolsó vasárnapján rendezik meg a Mártírok téri levendula napot.

Nehéz örökség: az éves költségvetési hiány több mint 91 százalékát már áprilisra összehozta az Orbán-kabinet

Az új kormány szerint átláthatatlan állapotban vették át a büdzsét a leköszönő kormánytól.

Visszalép az egyetem: mégsem nyúlnak a győri Kiskút liget melletti területhez

Kósa Roland szerint meghallották a győriek véleményét, ezért módosítják a februári előterjesztést.

Kreatív pólónyomtatás: hogyan készíts egyedi darabokat?

Egyedi pólókra van szükséged, vagy a céges csapat ruházatát dobnád fel néhány logózott darabbal?

Gajdos László: leáll az azbesztes kövek Magyarországra szállítása

Az élő környezetért felelős miniszter szerint az osztrák üzem tulajdonosával sikerült megállapodni a szállítások azonnali leállításáról.

Lezárások jönnek az M1-es győri lehajtójánál, terelőutakra kell készülni

Május végén és június elején is forgalomkorlátozások lesznek a Győr-Kelet csomópontnál az országhatár felé vezető oldalon.

Egyedi ajándékötletek, amikor az idő szorít

Előfordult már Önnel, hogy fontos alkalmak előtt hirtelen időhiánnyal küzdött az ajándékvásárlás terén? Ahogy közeledik egy különleges nap, például születésnap, évforduló vagy karácsony, gyakran eszmélünk rá, hogy a tökéletes ajándék még mindig nincs meg.

Győr környéki bringaút is versenyben van az Év Kerékpárútja 2026 szavazáson

A Győr–Pannonhalma–Tényő útvonalra június 2-ig lehet voksolni az Aktív Kalandor oldalán.

Nyárias idővel érkezik a pünkösdi hosszú hétvége

Napfényből nem lesz hiány, a hőmérséklet helyenként a 30 fokot is megközelítheti.

Egy napra mesebeli filmstúdióvá változik az Aranypart – jön a Győri Gyermek Piknik

Koncertek, bábszínház, játékparkok, kézműves foglalkozások és rengeteg családi program várja a gyerekeket május 31-én az Aranypart II.-n.