Gasper Okorn távozik a Falco-ból

Székely Zoárd 2022-01-21 11:54:00
A szlovén mester vezetőedzőként folytatja pályafutását.

Gasper Okorn 2018-ban csatlakozott a Falco KC-hoz, és az itt eltöltött 3 év alatt történelmi magasságokba emelte a szombathelyi kosárlabdacsapatot.

„Vezetőedzőnk rögtön az első évében a Körmend 3-0-s legyőzésével bajnoki címet szerzett. A következő évben sikeresen vezette csapatunkat a BL csoportkörbe, ahol görög, német, olasz élcsapatokat sikerült legyőznünk és egyetlen győzelmen múlt, hogy továbbjussunk a 8 csapatos csoportból. A COVID19 vírus miatt félbeszakadt bajnokságot a csúcson hagytuk abba, és jó szereplésünknek hála a 2020/2021-es szezonban a Bajnokok Ligáját a főtáblán kezdhettük, míg a magyar bajnokságban top favoritnak kiáltották ki csapatunkat. Ebben a szezonban ismét történelmet írt a csapattal, hiszen először megnyerte történetünk első Magyar Kupa trófeáját. A tavalyi szezonban a Szolnok a 3-2-s legyőzésével tette fel az I-re a pontot. A BL-ben sem maradt el a fejlődés, hiszen az csak az utolsó mérkőzésen dőlt el a továbbjutásunk"

– sorolják fel a Falcoval közös érdemeit a szombathelyi kosárcsapat hivatalos oldalán.

Gasper a nyáron jelentette be, hogy nem tudja vállalni a vezetőedzői feladatokat, és az idei szezonban a csapat mellett, mint szakmai tanácsadóként fog szerepelni.

„Sikeredzőnket a napokban kereste meg egy neves klub és ajánlott neki vezetőedzői pozíciót. Egy olyan lehetőséget kapott, amit klubunk is elismert, és támogatta Gasper döntését. Ennek értelmében a két fél közös megegyezéssel szerződést bontott"

– olvasható a közleményben.

Szólj hozzá!

Változik a Budapest-Győr-Szombathely-Sopron vasútvonal menetrendje

Karbantartási munkák miatt több ütemben vágányzár lép életbe január közepétől.

Forró tea, nyitott ajtók a hideg napokon - a DK szerint a segítségnyújtás karácsony után is fontos

Országszerte és Győrben is segítő kezet nyújt a Demokratikus Koalíció a rendkívüli téli időben.

Meghalt Tarr Béla 

A magyar film egyik legkövetkezetesebb alkotója 71 éves volt.

Gizi sem grillezik már többet Szombathelyen

Bezárt a Belsikátor népszerű kifőzdéje. 

Bekuckózott méhek okoztak riadalmat Oladon

Egyelőre hagyják őket tovább szenderegni.

Fűkaszát és alkoholt loptak Sitkén

Egy kis munka, egy kis szórakozás.

Közel félmillió forint kárt okozott egy soproni szállodának egy német férfi 

Angolosan távozott, csalással vádolja az ügyészség. 

Csigatörő mester és dalos kedvenc – az énekes rigó lett 2026 év madara

Az MME szavazásán győztes madár nemcsak szép énekével, hanem különleges szokásaival is belopja magát a természetbarátok szívébe.

„A nemzetek korszaka jön” - Orbán Viktor újra lerajzolta alternatív valóságát a Karmelitában

Évnyitó, nemzetközi sajtótájékoztatót tartott Orbán Viktor, ahol a kormányfő külpolitikáról, Brüsszelről, gazdaságról és a 2026-os választás tétjéről beszélt - ismerős panelek, kevés újdonság, önkritika nélkül.

Tömeges rosszullét történt egy zalaegerszegi középiskolában

Több mint 440 diáknak és felnőttnek kellett elhagynia az intézményt.

34 éves korában meghalt Dudás Miklós világbajnok kajakozó

Értesülések szerint otthonában hunyt el a londoni olimpia hatodik helyezettje.

Megvan a Jobbik jelöltje az 1-es győri választókerületben 

Nemesné Nagy Izabella Kornélia indul a mozgalom színeiben - fókuszban a devizakárosultak.

Haszontalan médiaposztokról is beszélt Máhr Tivadar, sárvári alpolgármester újévi köszöntőjében

Ne ezekben lássuk meg az élet értelmét - tette jó tanácsként 2026 tarisznyájába.

Autó ütközött segédmotorkerékpárral Celldömölkön

Nem adott elsőbbséget, most eltilthatják a vezetéstől. 

Új regionális autópálya-matricát vezetnek be az M1-re 2026-tól

A bővítési munkák idejére kedvezményes, négy vármegyére érvényes éves matricát kínálnak az autósoknak.