Egyszerűen nem mentek el a kormánypárti képviselők a nemzetbiztonsági bizottság rendkívüli ülésére

ugytudjuk.hu 2022-01-18 13:26:44
A kisujjukat sem mozdítják Völner Pál volt államtitkár korrupciós ügye és Sztojka Attila roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos vélt visszaélései kapcsán.

Rendkívüli ülést hívott össze kedd reggelre a nemzetbiztonsági bizottság jobbikos elnöke, Stummer János, írja a Telex. Az ellenzéki képviselők két ügyben kértek tájékoztatást az illetékes szervektől:

  • Völner Pál korrupciós ügyében a volt államtitkár nemzetbiztonsági átvilágításait végző Alkotmányvédelmi Hivatal és a Központi Nyomozó Főügyészség vezetőit hívták meg,
  • Sztojka Attila, roma kapcsolatokért felelős kormánybiztos kiszivárgott hangfelvétele ügyében pedig a Belügyminisztérium és az elhárításért felelős Alkotmányvédelmi Hivatal képviselőit várták a bizottság ülésére.

De a zárt ülés napirendjét sem tudták azonban elfogadni, ugyanis a bizottság kormánypárti képviselői nem mentek el, és így határozatlanképes maradt a testület. Így az ügyészség és az Alkotmányvédelmi Hivatal munkatársai hiába jelentek így meg a parlamentben, nem tudták őket kérdezni az ellenzéki képviselők sem.

A cikk megemlíti, nem példa nélküli, hogy a fideszes képviselők távol maradtak a nemzetbiztonsági bizottság ülésétől: a Pegasus-botrány kirobbanása után, júliusban is így tettek, amikor Pintér Sándor belügyminisztert hallgatta volna meg a bizottság.

Ungár Péter on Facebook Watch

Nemzetbiztonsági bizottság után.

A kormánypártok mindent elkövetnek (…), hogy a számukra kellemetlen ügyeket így vagy úgy, de elsumákolják

– fogalmazott Stummer János az ülés utáni sajtótájékoztatón.

Molnár Zsolt (MSZP) szerint

2014-ben és 2018-ban is így történtek az események. A kampányban a Fidesz-KDNP képviselői elbújnak a felelősség elől. Titkolóznak, szaboltálnak, bojkottálnak.

A sajtótájékoztatón Ungár Péter, az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője elmondta, a Sztojka-ügy kapcsán arról szerették volna kérdezni az illetékeseket, hogy jogszerű-e az adatgyűjtés a Belügyminisztériumban, és ezeket az adatokat később nem pártpolitikai célra használják-e. A Völner-ügy miatt pedig a nemzetbiztonsági szolgálatok adatgyűjtéséről és a végrehajtói kar ellenőrzéséről merültek fel kérdések.

Szólj hozzá!

Szombathelyi iskolában történt verekedés miatt kell egy fiúnak a bíróság elé állnia

Az elkövető a sértettet tenyérrel arcon, ököllel orrba ütötte.

Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szerdán és csütörtökön

Szerdán és csütörtökön is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország jelentős részén - derül ki a HungaroMet Zrt. keddi veszélyjelzéseiből.

Elindult a turisztikai szezon: éberségre int a rendőrség

Győr idén is színes programkínálattal, történelmi látnivalókkal és gasztronómiai különlegességekkel várja a látogatókat, de nem árt figyelni néhány dologra.

Három megye 1-es foci csapattal vág neki a 2025/2026-os szezonnak Szombathely

A Király, az Akadémia, és a Haladás is ott lesz a megyei elitben.

Egy igazán sokoldalú céginformációs rendszer

Cégvezetőként vagy egyéni vállalkozóként sokszor van szükségünk arra, hogy leendő partnereinkről minél részletesebb és megbízhatvóbb információkat gyűjtsünk.

Robbantással fenyegette egy férfi a Csornai Járásbíróságot

Emailben írta meg, hogy átküld egy rakétát, „azt lesnek, mint a moziba”.

Motoros védőfelszerelések: az alapoktól a csúcstechnológiáig

A motorozás jelentősen átalakult az elmúlt évtizedek során.

A lovagkirály legendájáról szól Szent László Napok programja Győrben

A lovas színházi show bemutatója lesz a a fő attrakció.

Kisebb költségvetéssel rendezik meg a Savaria Történelmi Karnevált Szombathelyen

A városban működő cégek felajánlásai nélkül rövidebb és kulturális kínálatában szegényebb lett volna a rendezvény.

Késik idén a magyar dinnye 

A hideg tavasz átrendezte a szezont.

Augusztusi időutazásra hív a Savaria Történelmi Karnevál

Különleges helyet foglal el a magyar fesztiválkultúrában és a szombathelyiek szívében is a Savaria Történelmi Karnevál, amely idén XXIV. alkalommal várja az érdeklődőket.

Ünnepi héten van túl Győr új alpolgármester-jelöltje

Balog-Farkas Renáta szentiváni örömhírekről számolt be. 

Pintér Bence: “A fasizmus nem poros emlék, hanem élő veszély.”

Fel kell ismernünk és minden formáját el kell utasítanunk. 

Otthonápolás emberközelből – hogyan teremtsünk biztonságos és kényelmes környezetet?

Otthoni környezetben gondoskodni egy beteg vagy idős családtagról nem egyszerű feladat, a szeretetünket és teljes figyelmünket kívánja, emellé pedig nem árt az alapos felkészülés sem.

Azt gondoltad megúsztuk a hetet politikusi szalagvágás nélkül?

A sárvári úszómedence partján ment fuccsba az elképzelés.