A fideszes Rogán Antal kabinetfőnöke is kapott kamueredményt vizsgájához

Nagy Donát 2022-01-17 13:45:24
A Völner-ügy kulcsfigurája egyetemi vizsgákat intézett végrehajtóknak és végrehajtók hozzátartozóinak, így a fideszes képviselővel szoros munkakapcsolatban álló Schadl György például azt is elérte, hogy olyan is átmehessen a vizsgákon, aki ott sincs.

A 444 reggel írta meg, hogy Schadl György, az úgynevezett Völner-ügy kulcsfigurája egyetemi vizsgákat intézett végrehajtóknak és végrehajtók hozzátartozóinak, de bebiztosította Rogán Antal kabinetfőnökét, Nagy Ádámot is. Schadl Györgyöt a lap szerint sokan keresték, hogy segítsen a jogi diplomájukhoz szükséges vizsgák "letételében".

Délután aztán kiderült, hogy a Pécsi Tudományegyetem vizsgálatot indít az ügyben, mivel

"hivatás etikai szabályok és a vizsgaszabályzat megsértésének gyanúja merült fel. A belső vizsgálat lezárását követően tájékoztatják a közvéleményt. A lehallgatási iratok szerint ugyanis Schadl György május 25-én Mészáros Pál Emillel, a Pécsi Tudományegyetem Büntető és Polgári Eljárásjogi Tanszékének tanársegédjével egyeztetett Rogán kabinetfőnökének aznapi vizsgájáról."

Azt írják, hogy a Központi Nyomozó Főügyészség szerint Nagy Ádám meg sem jelent a sikeres vizsgán.

Ráadásul még a Neptun-rendszerében is Schadl intézte a jelentkezését.

Később Schadl és a dékáni hivatal vezetője, Kovács Béla Nagy Ádám jogszociológia vizsgájáról is egyeztetett, mert Rogán kabinetfőnökét váratlanul érte, hogy a vizsga szóbeli lesz. Valamint egy gyakorlati jegyet is lezsíroztak.

Borítóképünk illusztráció, fotó: Pixabay

Szólj hozzá!

Két győri fa kapott faértéktáblát a Föld napján

Egy 150 éves platán és egy különleges tölgy lett a városi zöldfelületek jelképe.

Időközi választás jön Sárváron

Augusztus végére tűzik ki a szavazás időpontját.

Rezidensi-kutatói programot indít a Semmelwis Egyetem és a szombathelyi oktatókórház

A kezdeményezés egy több mint harminc egészségügyi intézményt és szervezetet magába foglaló stratégiai együttműködés része.

A modern kertgondozás forradalma: akkumulátoros kerti gépek a jövőben

A kertápolás területén az utóbbi években jelentős átalakulások történtek, melyek új távlatokat nyitottak a zöld területek szerelmesei előtt.

Szórólapokkal agitált V.Németh Zsolt mellett a kampányban Győrvár polgármestere

Kaczor Zsolt szerint nem mint polgármester, hanem mint magánember kérte a falu lakóit, hogy a fideszes jelöltre szavazzanak. A szórólapokat közmunkások hordták ki, munkaidőn kívül.

Laczkovits-Takács Tímea lett a győri Fidesz-KDNP frakcióvezetője

Egy friss közlemény szerint Fekete Dávid már előzetesen is csupán az országgyűlési választásokig vállalta a frakcióvezetést

Megalapozatlannak tartja az őt ért vádakat Matolcsy György és közleményben reagált

A volt jegybankelnök szerint nem tűnt el az alapítványi vagyon, bár a leveléből az is kiderült, hogy az MNB-nek nem volt jogköre az alapítványok működésébe való beavatkozásra.

A Vas Vármegyei Kamara kezdeményezte a területi és országos kamarai elnökök rendkívüli értekezletének soron kívüli összehívását

Talán lehet némi köze ahhoz, hogy Nagy Elek, az országos kamara elnöke alapító tagja volt az első Digitális Polgári Körnek, amit maga Orbán Viktor hívott életre. 

Pintér Bence: „Fekete Dávid semmi mást nem javasol most, minthogy a Fidesz felelőtlen pénzügyi politikájáért a polgármester vállalja a felelősséget"

A városvezetés szerint a közgyűlés feloszlatása az egyetlen járható út, miközben a Fidesz vert helyzetből is alkudozna.

Gulyás Gergely vette védelmébe a választási csalással vádolt Ágh Pétert

A leköszönő miniszter mindenről írt, csak éppen arról nem, hogy miért fogja levegőnek nézni Ághot a TISZA az elkövetkezendő 4 évben.

A sport hatásai a mindennapi életben

Sokan talán észre sem veszik, hogy a rendszeres mozgás milyen különleges hatásokkal van a testünkre. Tudtad, hogy az aktív életvitel nemcsak az izmainkat növeli, hanem csontjaink épségét is jelentősen javítja?

4 éve még a Fidesz mindent vivő szuper győztese volt, most alig nyert pár száz szavazattal Gyopáros Alpár 

A Magyar Falu Program “húzóembere” egyedül maradt talpon fideszes képviselőként a megyében. 

A Széchenyi István Egyetemért Alapítvány 2025-ben, saját maga kezdeményezett felszámolási eljárást a tulajdonában álló HUMDA Zrt. ellen

Közleményben reagáltak a sajtóban megjelent hírekre, és hangsúlyozták: hogy a HUMDA Zrt. fizetésképtelenségi helyzete a Széchenyi István Egyetemet nem érinti.

Ólomlappal fedték le a kisbuszban a rejtekhelyet a török csempészek, de a NAV győri pénzügyőreit így sem tudták becsapni

Majd’ 2 millió forint értékű cigarettát, és 20 milliónyi hamis ruhát foglaltak le az M1-es autópályán. 

Kiosztották a Kazinczy-díjakat és -érmeket Győrben

Több mint százötven fiatal versenyzett a szép magyar beszéd jubileumi döntőjén.

Vádat emelt a győri ügyészség az ellen az óvári férfi ellen, aki elütött egy kerékpáros gyereket, majd elhajtott a helyszínről

A sofőr a balesetben nem a sérülttel foglalkozott, hanem levette az autója első rendszámát, és elhajtott a helyszínről.

Folytatódik a munka a Parlamentben, a pártok megállapodtak a bizottságok felállításáról

A személyi kérdésekről jövő héten döntenek, május elején alakulhat meg az új Országgyűlés.