Fölényesen legyőzte a Győr a Metzet

Papp László Tamás 2022-01-15 17:58:00
Az Audi Arénában fogadták a győriek a francia csapatot.

Nem volt könnyű helyzetben csapatunk a mérkőzés előtt, hiszen több játékosunk is kénytelen volt kihagyni az összecsapást. Ambros Martín vezetőedző a Fodor, Ryu, Oftedal, Brattset, Kristiansen, Schatzl hatossal és a kapuban Glauserrel kezdte meg a találkozót

– értékelnek a győri csapat honlapján.

Fodor révén egy 2-0-as győri periódussal kezdtünk és a 8. percben négy gólos volt előnyünk (6-2), ekkor a vendégek vezetőedzője kikérte első idejét a találkozón.

Az időkérés sem állította meg csapatunk lendületét és negyedóra elteltével hét góllal, 11 – 4-re vezettek Brattseték. A félidő utolsó tíz percére 14 – 7-es győri vezetéssel fordultak a csapatok. Az első játékrész egy francia góllal, de hét gólos győri előnnyel zárult.

A második félidőben Silje Solberg váltotta Glausert a kapuban, aki poszttársához hasonlóan remek védéseivel segítette csapatát. Kristiansen vezérletével tartottuk magabiztos előnyünket és a 48. percben 29 – 20-as eredményt mutatott az eredményjelző. Az utolsó tíz percre 31 – 23-as győri vezetéssel fordultak a csapatok.

A 54. percben Schatzl Nadine góljával tíz volt a két együttes közti különbség (35 – 25). A mérkőzés utolsó perceiben a keretbe nevezett fiatalok is játéklehetőséget kaptak, és Gerencsér Fanni sikerrel is értékesítette az elé táruló helyzetet. A 39 – 30-as végeredményt Crina Pintea gólja állította be.

Győri Audi ETO KC-Metz Handball 39–30 (20–13) 

Ambros Martín:

„Nem tudom mit gondoljak, vagy mit mondjak. Azt gondolom újra meg kell nézni, hogy működik a csapat a kézilabdába, mert amit ma láttunk az fantasztikus volt. Senki nem tudhatja min mentünk át az elmúlt napokban. Ez a CSAPAT. Azt tudjuk korábbanról, hogy a nehéz nyomás alatt is tudunk játszani. Mindenki hozzátette a magáét és az extra teljesítmény tudta pótolni a hiányzókat. Köszönöm a játékosaimnak, mert egy olyan érzést adtak vissza nekem, amit rég nem éreztem. Természetesen nem állhatunk meg, hiszen szerdán már egy újabb BL mérkőzés vár ránk.”

Veronica Kristiansen:

„Játékosként azt mondhatom idegesek voltunk a meccs előtt, hiszen tudtuk, hogy hiányzóink vannak és egy remek Metz jön Győrbe. A csapat az öltözőben olyan egységet mutatott, folyamatosan azt mondtuk, hogy meg fogjuk csinálni. Én a szurkolóknak is szeretném megköszönni, hiszen a mérkőzés előtt már éreztük azt az atmoszférát, ami segített nekünk. Büszke vagyok a csapatra.”

 

Címlapkép: MTI/Krizsán Csaba

Szólj hozzá!

Megszólalt a Szőlő utcai ügy koronatanúja – súlyos részletek kerültek nyilvánosságra

Az áldozat videóinterjúban mondta el, hogyan használta ki és erőszakolta meg Juhász Péter Pál.

5 év börtönt kapott a két hetes gyermekét súlyosan bántalmazó szombathelyi anya

A Győri Ítélőtábla helyben hagyta a Szombathelyi Törvényszék korábbi ítéletét.

Adventi moziestek Győrben, az Olimpiai Sportparkban

Meghitt filmélmények egész decemberben. 

December 5-én újra jótékonysági főzés lesz a győri vásárcsarnoknál 

Egy tál meleg étellel bárki segíthet a gyerekeknek és a rászorulóknak.

Korszerű karbantartóbázist építene a GYSEV Szombathelyre

A létesítmény a Szolnokon gyártott szuper-vonatokat szolgálná ki.

Ötmilliárd forintos szociális tüzelőanyag program indul

Nagy István szerint kétszázezer család juthat így segítséghez.

Pintér Bence - 23 milliárd forint forog kockán

Józan döntést kér a képviselőktől a fürdő ügyében.

Adventi programkavalkád a Rómer Múzeumban

Kézműves foglalkozás, tárlatvezetés, koncert és könyvvásár várja az érdeklődőket decemberben.

Magyar Péter: Orbánék, a mesterséges intelligenciával gyártották a kamu adóemeléses dokumentumokat

Amit összedobtak, még hamisítványnak is ócska - állítja a pártvezető.

Beelőzték a gyorsétteremben, amitől úgy begőzölt egy férfi Sopronban, hogy egy akciófilmbe képzelte magát

Az egyik sértettet megverte, a másikat pedig kocsija motorháztetején hurcolta. 

Védett madarat ejtett csapdába egy vasi férfi

Az állatorvosi beavatkozás sem segített az állaton. Elpusztult.

Szerinted mi volt a leginkább „rage bait” 2025-ben?

Ez a kifejezés lett az év szava, ami a szándékosan dühöt keltő provokációt jelenti.

Jótékonysággal indult az advent a Győr-Szol telephelyén

A közszolgáltató idén először állított saját adventi koszorút az Orgona utcában.