Ezek a programok lesznek a magyar kultúra napján Győrben

Papp László Tamás 2022-01-15 16:24:00
Az Esterházy-palotában a Munkácsy-kiállítás mellett zenei program is várja a látogatókat.

Győrben a programsorozat január 17-én délelőtt kezdődik a Generációk Művelődési Házában gyermekeknek rendezett kerekítő bábos tornával, este pedig Győr-keresztek címmel Hargitai Bea festőművész akvarellkiállítása nyílik meg a ménfőcsanaki Bezerédj-kastélyban

– írja az MTI.

A január 23-áig tartó események között szerepel a Hangraforgó együttes verskoncertje, a Cserefa zenekar moldvai táncháza, valamint Farkas Izsák és Kálloy-Molnár Péter zenés előadói estje.

A látogatók a Munkácsy és kora című rendezvényen Munkácsy Mihály festészetével ismerkedhetnek meg az Esterházy-palotában, ahol a párizsi szalonok zenei légköre is megelevenedik egy alkalommal az Európa Koncert Szalonzenekar tolmácsolásában.   

Több kiállítást is megnyílik: köztük a Győri Fotóklub Egyesület tagjainak alkotásaiból Képekben a világ című tárlat a Gyárvárosi Fiókkönyvtár és Közösségi Házban, valamint Közelítő hangok címmel Szalkai Károly és Szarka Fedor Guido közös kiállítása a József Attila Művelődési Házban.

Lanczendorfer Zsuzsanna néprajzkutató a „győri csudáról” tart majd előadást, Kepes András pedig A boldog hülye és az okos depressziós című könyvét mutatja be a Molnár Vid Bertalan Művelődési Központban.

A magyar kultúra napi városi gálaműsort január 21-én rendezik a Zsinagógában, ahol átadják a Győr Művészetéért, valamint a Győr Közművelődéséért díjakat. 

Szólj hozzá!

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.