Az ausztál hatóságok őrizetbe vették Novak Djokovićot

Papp László Tamás 2022-01-15 08:42:43
Vasárnap reggel lesz a bírósági tárgyalás Ausztráliában, ott dől el, kitoloncolják-e.

 A szerb teniszező vízumát péntek este ismét érvénytelenítették, a kormány pedig közegészségügyi veszélynek minősítette. Djoković ügyvédei fellebbeztek a szerintük „irracionális” döntés ellen

írja a Telex.

Ha a vasárnapi tárgyaláson a bíróság elutasítja a fellebbezést, a kitoloncolás mellett Djoković három évre szóló vízumtilalmat kap, azaz három évig nem léphet be az országba. A tárgyalásig Djokovićot idegenrendészeti őrizetbe vették

– írja a portál szerint a BBC.

A szombati meghallgatás után a sportoló visszatért abba a menekülteknek fenntartott szállodába, ahol már a hét elején is volt.

Korábban az Ugytudjuk is beszámolt róla, hogy a szerb világsztár múlt szerdán érkezett meg Melbourne-be, az ausztrál nyílt bajnokság helyszínére, de a reptéren nem engedték be az országba, visszavonták belépési engedélyét, órákig egy szobában kellett várakoznia, majd egy erre a célra kijelölt hotelben szállásolták el.

A vízumát hétfőn bírósági döntés nyomán visszakapta, az ugyanakkor továbbra is kérdéses, hogy indulhat-e a Grand Slam-tornán.

Djokovic korábban oltásszkeptikus kijelentéseket tett, így Ausztráliába érkezése óriási felháborodást váltott ki, mivel felmerült a gyanú, hogy kivételeztek vele

– írtuk akkor.

Pár órával a tárgyalás után, hétfőn már pályára is kellene lépnie a teniszezőnek az Australian Openen, a sorsolás szerint a szerb Miomir Kecmanović ellen játszana

– említi a Telex.

A világelső, hússzoros Grand Slam-győztes Novak Djoković szappanoperává duzzadó ügye abból ered, hogy nem oltatta be magát koronavírus ellen, így a január 17-én kezdődő Australian Openen csak külön engedéllyel indulhatna. Ezt a külön engedélyt meg is kapta a torna szervezőitől, ami óriási felháborodást váltott ki Ausztráliában, még Scott Morrison miniszterelnök is felszólalt ez ellen

– teszik hozzá.

Djoković ügyvédei pár nappal később nyilvánosságra hozták, hogy a szerb teniszező azért nem kaphat oltást, mert december 16-án pozitív lett a koronavírustesztje, de azóta már meggyógyult a betegségből. Úgy tűnt, Djoković ezzel a teszteredménnyel megváltotta helyét az Australian Openre, de a vízumával akadtak problémák.

A teniszező egy közleményben azt állította, hogy az ügynöke hibázott a vízumkérelem kitöltésekor, véletlenül a rossz rubrikát ikszelte be, ebből ered minden, a beutazása körüli probléma.

Ha a szerb teniszező kiesik a január 17-én, hétfőn kezdődő tornáról, a kiemeltek sora átrendeződik, és az ötödik helyen kiemelt Andrej Rubljov veszi át a szerb teniszcsillag helyét

– írja a Telex.

Szólj hozzá!

A mai szórólap pakkal már nem jött City7

Kár érte, kiváló propaganda anyag volt.

A Kúria mondta ki, hogy nem sértette meg a választási törvényt Pintér Bence

A fideszes képviselőket bírálta, amiért nem jelentek meg a közgyűlésen, a Nemzeti Választási Bizottság pedig ezért első körben elmarasztalta a győri polgármestert. 

Gagyi Levente aztán igazán érthet a gyógyfürdő üzemeltetéshez

Két vasi - a sárvári, és a celldömölki - gyógyfürdőt üzemeltető cég felügyelőbizottságában is tag a fideszes megyei önkormányzati képviselő. A büki fürdőben pedig fejlesztési üzemeltetési munkatárs.

Csődvédelmi eljárást kezdeményezett az ADA

A magyarországi működés jelenleg zavartalan.

Munkacsoport alakult az Olad Platón kialakult azbeszt helyzet kezelésére

Az utat folyamatosan locsolják, hogy az azbeszt ne porozzon. 

Tárlatvezetések, előadás és séták – sűrű hét a Rómer Múzeumban

Rómaiak, mohácsi csata és beszédes paloták is várják az érdeklődőket Győrben.

A beton szegélykő meghatározza az összképet

A kertépítés és a térburkolás során a figyelem legtöbbször a látványos elemekre irányul, miközben számos olyan megoldás létezik, amely első pillantásra háttérbe szorul, mégis kulcsfontosságú a végeredmény szempontjából.

Majdnem elsiklottunk felette, hogy Szombathelynek van egy listás tiszás parlamenti képviselője is

Tóth Norberttel akár 4 kormánypárti képviselője is lehet Vas megyének.

Interaktív ligettel gazdagodott a Szelényi Imre Tagbölcsőde udvara Győrben 

Több mint 5 millió 700 ezer forintból alakítottak ki játékos, zöld környezetet a gyerekeknek.

Húsz év fegyházra ítélték a férfit, aki kilökte barátnőjét egy győri panelházból

A másodfok súlyosbította az ítéletet, a vádlott feltételesen sem bocsátható szabadlábra.

Szerdán ül össze a Sárvári Gyógyfürdő felügyelőbizottsága

A gyanú szerint kamu foglalkoztatott munkavállaló ügye lesz a téma.

Vádat emeltek Győrben a szemétszállítónak sérülést okozó, majd a helyszínről távozó sofőr ellen

Az ügyészség minősített segítségnyújtás elmulasztása bűntette miatt emelt vádat.

Jé! A Győr+ és a Kisalföld felfedezte magának a TISZA Párt és Magyar Péter létezését

Egy kétharmados győzelem kellett, hogy ne csak rosszat írjanak róluk - ha már egyáltalán.