Véletlenül kifogott egy fehér cápát egy horgász Új-Zélandon

Fehér Buda 2022-01-13 08:27:47
A férfi eléggé meglepődött, amikor szembenézett a hatalmas állattal.

Egy új-zélandi horgász éppen egy jól bejáratott helyen halászott, amikor egy nagy halat sikerült horogra akasztania. Joel Gray eredetileg kisebb halakat akart kifogni, ám amikor a nagyobb hal horogra akadt, nekilátott az állat kifárasztásának.

Joel jól állta a sarat több percen keresztül fárasztotta a halat, amikor az kidugta a fejét a vízből.

A férfi és a haverjai ekkor jöttek rá, hogy Joel egy fehér cápát akasztott horogra.

Joel viszont nem ijedt meg a cápától, inkább azon csodálkozott el, hogy egy ekkora teremtmény ilyen közel merészkedett a parthoz. A férfi szerint ezelőtt még nem is láttak fehér cápát ott, ahol horgászni szokott, írja a Ladbible.

A parton többen is figyelték a mutatványt, ám amikor kiderült, hogy Joel egy cápával vívott, sokan megrémültek. Joel ennek ellenére nem akarta elengedni a cápát, a zsákmány viszont elég erős volt ahhoz, hogy eltépje a damilt, így el tudott menekülni.

A cápa, úgy tűnik, még elég fiatal volt, a felnőtt példányok mindössze egyharmadát tehette ki a szemtanúk szerint. Az új-zélandi vízimentők a fogás után kiadtak egy közleményt, azt mondják, az óceán mindig veszélyes lehet, ezért nem ajánlják senkinek, hogy egyedül ússzon, bármennyire is jól ismeri a helyet.

A fehér cápák ugyan többnyire ártalmatlanok az emberekre, ám mégis ezek a cápák az egyik legveszélyesebbek számunkra. Tavaly összesen nyolc ember halálát okozták a fehér cápák, a kutatók pedig összesen 71 olyan esetről hallottak 2021-ben, amikor egy ilyen cápa emberre támadt volna. 

Szólj hozzá!

Innovatív vízellátási megoldások: a szivattyúrendszerek evolúciója

Az épületek vízellátása az évek során nagy változáson esett át. A legújabb technológiáknak köszönhetően a modern szivattyúk lenyűgöző teljesítménnyel bírnak, miközben a környezet megóvására is fókuszálnak.

Esővízgyűjtőket osztanak Győrben

A Zöld lépések program keretében megkezdődött a tartályok kiosztása, a cél a fenntarthatóbb városi működés erősítése.

Toronyba is ellátogat Magyar Péter a héten

Celldömölköt és Szentgotthárdot is útba ejti.

A győri kerékpárosok segítségét kéri a városvezetés

Most bárki elmondhatja javaslatát, hogy mire költsék a bringás infrastruktúra fejlesztésére szánt 50 millió forintot.

Magyar Arany Érdemkereszt kitüntetést kapott Hollósy Tamás, szombathelyi ügyvéd

Állami kitüntetésben részesült Sági József, és Szinetárné Márkus Teréz, a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium tanára.

Tegnap Szalay-Bobrovniczky Kristóf járt titokban Szombathelyen

Vagyis előre egyeztetett, szűk körben mondta el, hogy aki a Fideszre szavaz az a békére szavaz.

Budapesti BL döntő - hetven eurótól indulnak a jegyárak

A Puskás Arénában rendezik a labdarúgó finálét május végén, a belépőket sorsolással osztják ki a drukkerek között.

Állami kitüntetéseket kaptak győri szakemberek a nemzeti ünnep alkalmából

Tudósokat, pedagógusokat, művészeket és közszolgálatban dolgozó szakembereket is elismertek a nemzeti ünnephez kapcsolódóan.

Egy friss felmérés szerint minden ötödik magyar diák funkcionális analfabéta 

Az Oktatási Hivatal mérése alapján a tanulók jelentős része még az alapvető szövegértési feladatokkal is nehezen boldogul. 

Tíz perc alatt elfogták a rablót Győrben

A 48 éves szlovák elkövető rekord gyorsasággal került rendőrkézre.

Czeglédy Csaba szinte összes választási plakátjára börtönrácsot rajzoltak Felsőcsatáron

Igencsak billeg ilyenkor, hogy ez rongálásnak vagy véleménynyilvánításnak minősül.

Magyarország melegszik - a 10 valaha volt legmelegebb év az elmúlt másfél évtizedből kerül ki

A klímaváltozás már most is átalakítja hazánk időjárását, vízkészleteit és mezőgazdaságát.

Tárlatvezetések, előadások és kiállításmegnyitó - sűrű hetet kínál a Rómer Múzeum Győrben

Kurátori tárlatvezetés, művészeti előadás, festménybemutató és fotókiállítás is várja az érdeklődőket a győri intézmény következő napokban induló programsorozatában.

Akikre büszke a város - díszközgyűlésen adták át Győr rangos kitüntetéseit

Három díszpolgári címet és három Pro Urbe Győr díjat adtak át a március 15-i ünnepségen a Városháza dísztermében.

Nemény András: "Mindig voltak, mindig lesznek ellentétek, talán mert mindenki a saját hite, meggyőződése szerint akar jobbat Magyarországnak."

1848 hősei, Horváth Boldizsár és a szombathelyi 16 pont mellett, egy csipetnyi aktuálpolitika is belefért a polgármester beszédébe.