Kolléganőjét fojtogatta korábban a testépítő fóti orvos, akit megtámadtak a hétvégén

Székely Zoárd 2022-01-11 12:00:15
Nem ez az első balhéja a dokinak.

Tegnap mi is beszámoltunk egy nem mindennapi incidensről: egy elégedetlenkedő házaspár rátámadt az ügyeletes orvosra Fóton. A civilben testépítőként is tevékenykedő Dr. Lestár Ferenc azonban megvédte magát, így az őt megtámadó férfit koponyasérüléssel szállították kórházba.

A rendőrség közfeladatot ellátó személy elleni erőszak gyanúja miatt indított eljárást az ügyben, a támadókat, egy férfit és a feleségét pedig gyanúsítottként hallgatták ki. Ők a gyanúsítás ellen panasszal éltek.

Azonban úgy tűnik, a testépítő orvosnak nem ez az első olyan esete, amikor balhéba keveredik:

volt kolléganője, Dr. Elor Judit azt állítja, hogy őt is megtámadta, és korábban több munkahelyéről is kirúgták az orvost a stílusa miatt.

„2014 pünkösdhétfőjén velem került konfliktusba. Amikor együtt dolgoztunk a dunakeszi orvosi ügyeletben, nem voltam hajlandó neki lepecsételt receptet adni, amit annyira zokon vett, hogy székestül nekinyomott a radiátornak és fojtogatott. A sofőr meghallotta a kiabálásomat, és levette rólam őt”

– részletezte a történteket a doktornő a Borsnak, aki ezután feljelentést tett.

Az ügyben jogerős ítélet is született: a Budapest Környéki Törvényszék helybenhagyta az elsőfokú döntést, a férfit bűnösnek találták közfeladatot ellátó személy elleni erőszak bűntettében és testi sértés vétségében.

A bíróság 1 év és 6 hónap szabadságvesztésre ítélte az orvost, melynek végrehajtását 2 év próbaidőre felfüggesztette.

„Tény, hogy a modora sajátos, de kiváló szakember. Nem véletlenül választották meg korábban Pest megye legjobb orvosának a sok sikeres újraélesztése miatt"

– közölte a lappal Dr. Lestárról egy másik volt kollégája, Kunstár Edit.

A nő hozzátette, hogy hétvégén megjelent valaki a helyszínen, aki bosszút akart állni a balhé miatt, verekedés pedig azért nem történt, mert még ott voltak a rendőrök.

Az orvos főnöke, dr. Grécs László szerint mellette állnak a jelenlegi helyzetben, a panaszok többsége pedig hivatalosan el sem jutott hozzájuk.

„Sokan megszokták, hogy ha egy orvosnak azt mondják, hogy dádá lesz, akkor azt csinálja, amit követelnek tőle, én pedig közlöm velük, hogy nem. Engem nem lehet megfélemlíteni. Ha megfenyegetnek, hogy megvernek, megölnek, az belőlem csak ellenállást vált ki. Ezt úgy adják elő, hogy nem vagyok normális, mert azt gondolják, hogy egy orvosnak meg kell hunyászkodnia”

– nyilatkozta a lapnak még szombaton Dr. Lestár.

 

Címlapfotónk illusztráció.

Szólj hozzá!

A Tisza szimpatizánsainak 98%-a biztosan elmegy szavazni - ezt mérte a 21 Kutatóközpont

A kutatás szerint nemcsak a pártok közötti különbség számít, hanem az is, hogy melyik tábor mennyire biztos abban: tényleg elmegy szavazni április 12-én.

A Zala-Müllex lett a befutó a nagykölkedi gumitelep felszámolására kiírt első pályázaton

80 ezer forint/tonna áron szállítják el néhány kilométerrel odébb a gumit.

Kamatmentes kölcsönnel segíti az első lakás megszerzését a győri önkormányzat

Megduplázták a támogatási keretet, így idén már 200 millió forint áll rendelkezésre a fiatalok és családok lakásvásárlásának támogatására.

Putyin rendszere egy tanár szemével – Oscar-díjas dokumentumfilm érkezik Győrbe

A Senki tanár úr Putyin ellen című film április 7-én a Rómer Házban látható, jelenleg máshol nem vetítik.

Végzős győri diákok mutatkoznak be a Rómerben – kiállítás nyílik a belvárosban

Március 26-án nyílik meg a SZE művészeti szakgimnazistáinak tárlata, amely egy hónapon át látogatható.

Magyar Péter – titkosszolgálati nyomással próbálták meg bedönteni a TISZA informatikai rendszerét

A politikus Orbán-gate-nek nevezte a történteket, és szerinte a hazai ügy súlyosabb, mint amibe anno Nixon belebukott. 

Húsvét hétfőn vár a szombathelyi Skanzen

Hímestojás kiállítás, locsolóvers-mondó verseny, tojásfa díszítés és megannyi móka.

Válaszd ki a tökéletes WC-t a fürdőszobádba

Gondoltál már arra, hogy mennyire fontos lehet a megfelelő WC kiválasztása a fürdőszobád összképében?

Százmilliós támogatás a győri sportnak – startol a Magvassy Mihály-program

Április 9-ig jelentkezhetnek a sportszervezetek, külön forrás jut a fogyatékkal élő sportolók támogatására is.

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak.