Közel 100 millió forintért eladó a győrszentiváni magtár

Pintér Bence 2022-01-09 10:38:12
Olyan vevőknek lehetne lakásokat kialakítani benne, „megvesznek az ipari eklektikus stílusért”. Más terv is készült már a magtár jövőbeli haszonsítására.

Első sorban ingatlanfejlesztőket céloz a hirdetés, amely a győrszentiváni Kör téren álló magtár épületét kínálja eladásra, kész tervekkel a társasházi átalakításra.

A 100 millió forintért árult ingatlanban három szinten tizenkét lakást alaktanának ki.

A hirdetés mellett egyébként diplomamunka is foglalkozott már az épülettel: a Széchenyi István Egyetem hallgatója, Fátrai Júlia közösségi teret képzelt ide. Az Építészfórumon megjelent ismertetőben azt írja: „Mindig is Szentivánon éltem, és amióta az eszemet tudom, a malom üresen, némán állt a falu központjában, méltóságteljesen tűrve az idő próbáját.”

Az egyetemista ilyen jövőt álmodott akkor az épületnek:

„Jelenleg a településen nem igazán van olyan hely, ami minden korosztály számára vonzó időtöltést kínál, tapasztalatom szerint a lakosság többsége inkább Győrben tölti a szabadidejét. Egy olyan spontán találkozási helyet szeretnék létrehozni itt, Szentiván központjában, amely mindenki számára minőségi időtöltési lehetőségeket nyújt játék, tanulás, élmény szempontjából, ahol egyszerűen jó lenni. A malom történetét és a karakterét tiszteletben tartva, azokat kihangsúlyozva egy léptékében és légkörében is vonzó, letisztult hely kialakítása lett a legfőbb cél, ahol a legfontosabb tényező maga az ember és a személyesség élménye.”

Szólj hozzá!

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.