„Sosem kellett ennyire a hatalomhoz dörgölőzni azért, hogy fejleszteni tudjuk a falut”

Pintér Bence 2022-01-04 10:28:59
Zólyomi Péter győrújbaráti önkormányzati képviselő Facebook-posztban mondja el, miért mond le a képviselőségről.

Facebookon jelentette be Zólyomi Péter (független) győrújbaráti önkormányzati képviselő, hogy tizenöt év után lemond a posztjáról. Ami érdekes, hogy hosszasan meg is indokolja, hogy miért tesz így. Először azt írja, hogy már nem okozott neki annyi örömet ez a munka, mint korábban – általában itt véget is szoktak érni az indoklások, de Zólyomi most a posztjában komolyabb betekintést ad abba, hogy hogyan működhet manapság egy kisebb önkormányzat a Fidesz-kormány alatt.

Az utóbbi években egyre erősebben betette a lábát a faluba a nagypolitika, a maga sunyi és otromba módján. Elég, ha csak a bölcsőde bővítés kivitelezési közbeszerzési pályázatának furcsaságaira gondolunk, vagy arra, hogy az előző országgyűlési választások után nem sokkal az aktuális polgármesteren kérte számon az országgyűlési képviselőnk, hogy miért nincs Fidesz-alapszervezet a faluban. Sosem kellett ennyire a hatalomhoz dörgölőzni azért, hogy fejleszteni tudjuk a falut. Nálam jobban értők szerint még a tanácsi rendszer is jobb, kiszámíthatóbb és korrektebb volt, mint a mostani kurzus

– írja a leköszönő képviselő.

Zólyomi szerint

„elvesznek mindent, és ha »jóban vagyunk« az illetékes pártállami mindenhatókkal, akkor visszajuttatnak egy keveset, amit nagyon meg kell köszönni. Ez nem önkormányzatiság, ez hűbérúri rendszer!”

Példákat is mond: szerinte miközben büszkélkednek vele, hogy ingyenes az étkezés az óvodában, ennek forrását nem biztosítják, illetve ávoli irodákban terveznek közutat a faluba, a helyi képviselők pedig magyarázkodhatnak a hibák miatt.

„Én egy független képviselőtestület független tagjaként kezdtem el dolgozni, és ezt azóta is próbáltam tartani. De ezzel ma már szinte hátrányt hozok a településnek. Nem akarok részese lenni az önkormányzati önállóság teljes felszámolásának, gazdasági és jogi értelemben is nézve a folyamatokat” – összegzett Zólyomi, aki szerint eközben a lakók részéről egyre növekvő elvárások vannak, hiszen a csapból is az folyik, hogy egyre jobban élünk. „Nem akarok a kormánypropaganda napi hazugságai és az itt élők által érzékelt rögvalóság éles ellentétei között vergődni nap, mint nap” – írta.

Ezután arra is szánt egy bekezdést, hogy elmondja: nem bánta meg, hogy tizenöt évig képviselő volt, és megköszönte a győrújbarátiak támogatását.

Fotó: Zólyomi Péter FB

Szólj hozzá!

A Haladás-szurkolóknak megszűnt létezni Király Gábor

Közös nyilatkozatot adtak ki a szurkolói csoportok. A Szombathelyi Haladás jelenlegi ügyvezetője által elnököl szurkolói egyesület is megosztotta az állásfoglalást.

Angol házi döntőt rendeznek az Európa Ligában

A hazai bajnokságban vergődő csapatok vívnak a második számú európai trófeáért.

Titkos kalandozás a hálószobában

Szigorúan felnőtteknek szóló tartalom!

Pintér Sándor nem segít Pintér Bencének

Segítséget nem, de vállveregetést kapott a győri rendőrség a Belügyminisztériumtól. 

Áprilisban a tavalyihoz képest 4,2%-val nőttek az árak

Márciushoz képest viszont már csak 0,2% volt az infláció.

Iskolabusz létesítésének kérdésével szondázzák a sárvári szülőket

A városvezetés szerint ez lehet a megoldás a dugók megszüntetésére.

Fideszes lobbierő: kikosarazta a Magyar Közút Antal Imrét

A győri önkormányzati képviselő a Széchenyi híd zajvédő falának meghosszabbítását szerette volna elérni.

Bármelyik fideszes listás képviselőjelölt beleülhet Hende Csaba megüresedett parlamenti székébe

Időközi választás helyett a Fidesz-KDNP vezetése dönti majd el, hogy ki vehetni fel a mandátumot. Illés Károly az egyedüli listán szereplő szombathelyi jelölt.

Az akkor volt, most meg most van! 

Ismerje meg Hende Csaba hat pontját.

Lakossági fórumot tartanak a győri zárkertieknek

Nyilvános plénum előtt mondhatják el napi problémáikat az érintettek. 

Hol tart ma a webhosting?

Az online jelenlét manapság szinte elkerülhetetlen, legyen szó kisvállalkozásról, e-kereskedelmi platformról vagy nagyvállalatról.

Gyurcsány Ferenc visszavonul a közélettől

És elválnak Dobrev Klárával.

Május 20 után parlamenti képviselő nélkül maradhat Szombathely

Frissítve: Hivatalosan is Hendét és Poltot javasolta a Fidesz alkotmánybírának.

A 125 éves Győri Városháza előtt futnak be a 100 éves Tour de Hongrie versenyzői

Az idei körverseny első befutóját adja a folyók városa.