Elvetemült mókus tart rettegésben egy walesi várost

Fehér Buda 2021-12-30 07:16:53
A felbőszült állat két nap alatt 18 embert sebesített meg.

Egy "pszichopata" mókus tart rettegésben egy egész walesi várost, írja a Metro. Az állat ugyanis folyamatosan rátámad a helyiekre, amikor azok éppen kivinnék a szemetet. A beszámolók alapján a mókus válogatás nélkül ráugrik az idősekre, a gyermekekre, de még a háziállatokra is, és sokszor egy egész utcán keresztül kergeti az áldozatait.

A helyzet viccesnek tűnik, de a Stripes névre elkeresztelt mókus 48 óra alatt 18 embert sebesített meg, nekik mindannyiuknak tetanuszoltásra volt szüksége. A támadások Buckley in Flintshire városban kezdődtek, még karácsony előtt. A mókus aztán az ünnepek alatt turbó üzemmódra kapcsolt, és egymás után szedte az áldozatait.

Fotó: Pixabay

Az egyik helyi nagymama azt mondja, a mókust még a nyáron találta az udvarán, majd etetni is kezdte. Egy ideig nem volt vele baj, de amikor elkezdődtek a támadások, a nő úgy döntött, elkapja az állatot. A mókust végül átvette a helyi állatokkal foglalkozó hivatal, majd egy állatorvos meg is vizsgálta. A sztorinak szomorú vége lett, az állatot el kellett altatni, mivel nem tudtak mit kezdeni az agresszivitásával. 

A város lakói azt mondják, a mókus néhány nap alatt az uralma alá vonta a települést. Sokan csak akkor mertek kimenni a lakásukból, ha előtte a kutyájuk felmérte a terepet. Mások az otthonukból az ablakokon keresztül próbálták kiszúrni a mókust, kisebb nagyobb sikerrel. 

Szólj hozzá!

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.

Fodor Roland szerint a győri városvezetés kommunista

A bérlakás-rendszer kapcsán jutott erre a képviselő, aki független- és fideszes társaival leszavazta a jövedelmi plafon bevezetését.

A hétvégén is borult, párás, ködös idő várható

6-8 fok közötti csúcsértékek várhatóak.

A TISZA határon túl született politikusai nyílt levélben állnak ki a Lázár János által szlováknak nevezett Strompová Viktória és a külhoni magyarság mellett

A magyar nemzet nem születési hely kérdése, hanem közös nyelv, kultúra, sors és közös felelősség - írják.

Egy meccs után kiesett a darts vb-ről Kovács Patrik

Az egyetlen magyar induló sima 3-0-ás vereséget szenvedett.

Az intim élmények mögötti mozgatórugók

Gondolkodtál már azon, hogy valójában miért is szeretkezünk? Egy nemrégiben közölt kutatás új szempontokat hozott felszínre: arra utal, hogy az intimitáshoz kapcsolódó motivációink nagyban befolyásolják az aktus utáni elégedettséget.

Embert gázolt a vonat Győrben

A súlyos közlekedési baleset az Egressy Béni úti vasúti átjáróban történt. 

Győr környéki programok a hétvégére advent negyedik ünnepén

Élményfestés, slam poetry, karácsonyi brunch party és egy csomó program vár mindenkit a győri régióban. 

Magyar Péter: Lázár János tűnjön el a közéletből, vagy nyilvánosan kérjen bocsánatot, amiért leszlovákozta a TISZA felvidéki származású képviselőjelöltjét!

Liszt Ferenc szerinted magyar volt? Az aradi vértanúk? Mádl Ferenc elég magyar volt neked? - teszi fel a kérdést a pártelnök.

245 közadat-pert bukott el az állam az elmúlt 5 évben

Mit titkolnak az állami cégek, és leginkább: miért?

Szlovákiában akár 6 hónapos börtönbüntetés is kiszabható azokra, akik megkérdőjelezik a Beneš-dekrétumokat

Újabb lendületet vett a németek, és magyarok kollektív bűnösségét kimondó jogszabálycsomag.

Pezsgős évbúcsúztató a győri Esterházy-palotában

Ingyenes tárlatvezetéssel és koccintással zárul az év a város egyik legszebb kiállítóterében.

Rápli Róbert: A kormánynak a települések mellé kell állni, és nem sarcolni azokat

A TISZA szombathelyi képviselőjelöltje szerint a városi úthálózatokat csakis akkor lehet helyrehozni, ha helyben marad a település pénze.