16 fok is lehet szilveszterkor

Fehér Buda 2021-12-30 15:02:00
Enyhe idővel búcsúzik 2021.

Enyhe idővel ér véget az év, szilveszter napján néhol akár plusz 16 Celsius-fokot is mérhetnek, északkeleten azonban némileg hűvösebb idő várható. Az új év első hétvégéjén sokfelé ködös, borús lesz az idő, de érdemi csapadék nem várható - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből, amelyet csütörtökön juttattak el az MTI-hez.

Pénteken, szilveszter napján délnyugat, nyugat felől egyre nagyobb területen csökken a felhőzet, de főként az északkeleti megyékben maradhatnak borult, párás vidékek, ködfoltokkal. Elsősorban az ország északkeleti felén várható szórványosan szitálás, kisebb eső, estétől már inkább csak Borsodban, Szabolcsban valószínű gyenge eső. Több helyen lesz élénk, a középső országrészben néhol erős a szél. A minimumok mínusz 1 és plusz 7, a maximumok általában plusz 9 és 16, északkeleten viszont csak plusz 2 és 8 Celsius-fok között alakulnak.

Szombatra, újévre virradóra a szélcsendes tájakon pára, köd képződhet. Ennek feloszlásáig délnyugaton is tartósabban felhős, borult maradhat az idő. Elsősorban az északkeleti, keleti megyékben reggelig előfordulhat eső, záporeső, ezt követően már nem valószínű érdemi csapadék. Napközben általában gyengén vagy közepesen felhős lesz az ég, többórás napsütéssel. Hajnalban sokfelé megerősödik, helyenként viharossá fokozódik a szél, ugyanakkor a délnyugati országrészben végig gyenge maradhat a légmozgás. Hajnalban 0 és plusz 7, délután általában 10 és 14 fok közötti értékeket mérhetnek, de a felhősebb északkeleti tájakon több fokkal hidegebb lehet.

Vasárnapra virradóra is többfelé köd képződik, amelynek egy része tartósan megmaradhat. Napközben északnyugat felől fokozatosan megnövekszik a felhőzet, de számottevő csapadék nem valószínű. Az Észak-Dunántúlon élénkülhet meg helyenként a légmozgás. A leghidegebb órákban mínusz 4 és plusz 4 fok között, délután a napos tájakon 7-12, a tartósan borult, párás, ködös részeken csak plusz 2 és 6 fok közötti értékek várhatók - olvasható az előrejelzésben.

Szólj hozzá!

Juhász Péter Pál részeg, börtönviselt, képzettség nélküli dolgozókat alkalmazott

Dobrev Klára bemutatta a Szőlő utcai intézetről készített sorozat 3. részét.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.

Toto lebuktatta a “Parkettást”

Előbbi egy nyomozókutya, utóbbi egy pórul járt bolgár csempész. 

400 lakás építését kezdeményezték Győrben

2025 I-III. negyedévében 7490 új lakás épült, 14 százalékkal kevesebb, mint egy évvel korábban.

Közös megemlékezésre várják a szombathelyieket ma az 56-osok terén

Kozma Gábor, az Éhen Gyula Kör elnöke mond beszédet.

Az ELTE szombathelyi szuperszámítógépe segíti a digitális örökség kutatását

Bár a számítógép fizikailag az ELTE Savaria Egyetemi Központjában, Szombathelyen található, a kutatók és hallgatók az ország bármely pontjáról hozzáférhetnek.