Nem nagyon lesz karácsony utáni leárazás a boltokban

Nagy Donát 2021-12-28 07:58:26
Az ünnep előtt az ajándékozás, most a visszacserélés miatt állhatnak sorok az üzletekben, akcióból viszont kevés van.

Tegnap volt az első nap karácsony után, és sokan vitték vissza máris, vagy cserélték ki a kapott ajándékot – derül ki az RTL Klub riportjából.

A neten rendelt termékeket 14 napig indoklás nélkül eleve visszaváltják, és bár a hagyományos üzletek csak a hibás árukat kötelesek cserélni, mégis sokan visszavették a jól működő, hibátlan, de az ajándékozottnak nem tetsző árukat is. A legtöbb helyen pénzt nem adnak vissza, de levásárolható a termék ára.

Az RTL szerint a ruhaboltok előtt volt nagy sor, itt a rossz méret miatt vitték vissza az emberek a ruhát,de volt, aki az ajándékként kapott vásárlási utalványt kívánta felhasználni.

Akadtak olyanok is, akik arra bazíroztak, akciósak lesznek már most a termékek. A tapasztalatok szerint idén kevesebb akciót hirdetnek az üzletek a karácsony után, de ha van, akkor az akár 20-70 százalékos engedmény is lehet az ünnep előtti árhoz képest.

Az Országos Kereskedelmi Szövetség szerint a kevesebb akciónak az az oka, hogy a boltok még mindig nem heverték ki a járvány miatti, tavaszi korlátozásokat és azok bevételkiesését.

Szólj hozzá!

Év végi programajánló Győrben

Nem kell otthon ülni Szilveszterkor sem.

Figyeljünk a négylábú kedvencekre szilveszterkor!

Ami nekünk ünnep, sok állatnak az év legfélelmetesebb éjszakája.

Eladó a szombathelyi Cabana Garden épülete

198 és félmillió forint az ára.

„Börtönökbe vinnék a Szőlő utcai gyerekeket” - újabb súlyos állítások a gyermekvédelmi botrányban

Dobrev Klára szerint a kormány a tanúk eltüntetésével próbálhatja lezárni az ügyet, miközben egyre több a megválaszolatlan kérdés.

Magyar Péter: Orbán Viktor miatt két év alatt több mint 800 milliárd forinttól esett el Magyarország

A TISZA elnöke szerint a kormány hitelekkel pótolja az elvesztett uniós forrásokat, amit még az unokáink is fizetni fognak. 

Rápli Róbert üzent Czeglédynek: “Derkovitsi gyerek vagyok, és büszke szombathelyi!”

A DK támogatta független jelölt kommentekben provokálta tovább a TISZA jelöltjét.

Konzorciumban marad, és felsőkategóriás támogatást kap Győr 3 nagy sportklubja

A Győri Atlétikai Clubot, az UNI Győri Úszó Sportegyesületet és a Győri Vízisport Egyesületet több száz millió forinttal dotálja az állam.

A hazai haderő fejlesztését ünnepli közleményében a békeharcos kormány

Miközben Európát ekézik a sorkötelezettség miatt, itthon sikertörténetként adják el a fegyverkezést.

A Haladásnál esélyt sem kapott Keresztes Krisztián, aki most a skót élvonalban futballozik

A karácsonyig lejátszott 18 fordulóból a magyar légiós 17 bajnokin tagja volt a Dundee United kezdőcsapatának, azt az egy mérkőzést pedig sárga lapok miatt volt kénytelen kihagyni.

Hova vigyük a karácsonyfát az ünnepek után Győrben?

A Győr-Szol idén is több megoldást kínál a fenyők környezetbarát elhelyezésére.

260 millió forintért eladó a szombathelyi Romkert

Már az egykori szórakozóhely, nem az ókori kiállítótér.

Adókedvezménnyel csábítják Győrbe a háziorvosokat

A város kiszélesítette a praxisok adómentességét, a cél a betöltetlen helyek számának csökkentése.

Rápli Róbert egészen biztosan nem fog visszalépni Czeglédy Csaba javára

A TISZA hivatalosan is megerősítette, hogy jelöltjei sehol nem lépnek vissza senki javára.

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.