Juhász Péter szerint Erdélyben tavasszal bárki bárki helyett szavazhat majd a magyar országgyűlési választáson

Nagy Donát 2021-12-22 11:42:45
Tapasztalata szerint ha a határon túl él valaki, és nincs bejelentett lakcíme Magyarországon, akkor nemcsak hogy levélben szavazhat, de azt mások helyett is megteheti.

Az erdélyi magyar Demokrácia Központokban mások helyett is lehet szavazni az április országgyűlési választáson, ezt állítja Juhász Péter az ügyintézőkkel folytatott beszélgetései alapján, írja a 24.hu.

Az Együtt egykori politikusa ez egy Romániában forgatott videójában mutatja be.

A határon túl más nevében is szavazhatsz

Titokban rögzítettem, hogyan tájékoztatják az embert a határon túl a szavazási csalás lehetőségéről az erre kijelölt irodákban Erdélyben.Ha valaki külföldre ...

A titokban készített hangfelvételek szerint több ilyen, magyar kormányzati pénzből fenntartott intézményben is azt közölték Juhásszal, hogy simán, lebukás veszélye nélkül megoldható, ha külföldön élő családtagjai, rokonai nevében ő akarja leadni a szavazataikat.

A lap szerint ezek alapján úgy tűnik, a határon túli szavazók számára igen komoly visszaélésekre ad lehetőséget a választási rendszer.

A határon túli magyar állampolgárok szavazásának az az előfeltétele, hogy az érintett regisztráljon a Választási Iroda honlapján, ehhez azonban nem kötelező a lakcímkártyán szereplő cím megjelölése, hanem bármilyen értesítési cím megteszi. Magyarországról erre a címre küldik majd borítékban a választáson való részvételt biztosító szavazólapot.

A cikk megjegyzi, hogy a Demokrácia Központok hálózatát egy évtizede hozták létre az Orbán-kormány hathatós segítségével.

Mindeközben ha valaki külföldre ment dolgozni, jellemzően Nyugat-Európába, de magyarországi lakcímmel rendelkezik, akkor csak úgy szavazhat, ha elmegy személyesen a legközelebbi konzulátusra, ami esetenként több száz kilométerre is lehet.

Szólj hozzá!

Önálló magyar teherautó gyártás lesz Győrben

Ezt Orbán Viktor jelentette be a DPK hatvani road showján.

Elhunyt Fenyő Miklós

A zenész 78 éves volt.

Helló hétvége, helló Győr, helló programok!

Ha nem akarsz otthon ülni, mutatjuk mit csinálj!

Hova utazzak télen, ahol meleg van? Egy utazási iroda útmutatója

Számtalan olyan ország létezik, ahol télen is verőfényes napsütés és meleg vár mindenkire.

Vas megyei település polgármestere is agitál a szombathelyi DPK gyűlésre

A jelentkezéseket most vasárnapig lehet leadni az önkormányzatnál.

Milyen hajformázó eszköz passzol hozzád?

A hajformázás terén ma már számos lehetőség áll rendelkezésünkre.

Jövő héten szombaton Szombathelyre érkezik a DPK Háborúellenes road-show

Információink szerint Orbán Viktor is a városba látogat.

Magyar Péter szerint megint a saját múltjába botlott bele a Fidesz, Orbán Anita támadásakor

A TISZA elnöke emlékeztet: ugyanazért kritizálnak most, amit Orbán Viktor maga is követelt 2008-ban.

30 százalékos rezsikedvezmény jár minden vezetékes energiát használó családnak

A kormány a rendkívüli januári hideg miatti többletfogyasztás terheit vállalja át, a kedvezmény gázra, áramra és távfűtésre is igénybe vehető.

Betöltetlen praxisok, idősödő orvosok - így néz ki a háziorvosi alapellátás Győr környékén

Hét üres praxis a Győr 02-es körzetben, miközben az orvosok jelentős része már 70 év feletti - a TISZA szerint ez már nem kezelhető félmegoldásokkal.

Eljárási hiba miatt újraindul az eltűnt villanyszerelők gyilkossági ügye Győrben

A helyi ítélőtábla megsemmisítette az életfogytiglanról szóló ítéletet, az ügy visszakerült elsőfokra.

Családi téli sport biztosítás – erre figyelj, hogy a síelés valóban gondtalan legyen

Ahogy az a hírekből is kitűnik, az időjárás Európa-szerte elkényezteti idén a havas sportok kedvelőit.

Győr környéki programok a hétvégére

Fafaragás, elvonulás, jótékonyság, miegymás. 

A szombathelyi önkormányzat saját pénzből építi meg a Markusovszky utcai gyalogátkelőhelyet

A polgármester és a három alpolgármester 1 millió forintot ad bele a költségekbe, ami 16 millió forintot tesz ki.

Hangosbemondón viszi vidékre Lázár mondatait a TISZA Párt

Magyar Péter szerint a kistelepüléseken élőknek is hallaniuk kell, mit mondott a miniszter a romákról.

Kátyúzás indult a Hecsei úti felüljárón Győrben -  de ez még nem a végleges megoldás

Az útkezelő 75 kátyút javít ki a felüljárón, a városvezetés azonban teljes rekonstrukcióban gondolkodik.

Elkészültek az M86-os, és M87-es utak kiviteli tervei

A tervek bemutatása az érintett településeken tavaly már elkezdődött.