Elon Musk azt mondja, idén 11 milliárd dollár adót fog fizetni

Fehér Buda 2021-12-22 06:18:00
Ezzel meg is döntötte az eddigi rekordot.

Elon Musk, a világ leggazdagabb embere, és egyben a Tesla vezérigazgatója nemrég kitweetelte, hogy idén 11 milliárd dollárt, azaz 3,5 ezermilliárd forintot fizet adóban. Az USA történetében egyetlen ember sem fizetett még ennyi adót, úgyhogy Musk mégegy rekordot is magáénak tudhat. 

Habár elég meghökkentőnek tűnhet ennyi adót befizetni, Musk 243 milliárd dollár fölött ül, úgyhogy nem lesz túl nagy érvágás neki, amikor levonják a pénzt a számlájáról. Musk idén egyébként több millió Tesla részvénytől vált meg, így már érthető, hogy honnan jött az ekkora tartozás, írja a Guardian.

Musk ezt is a Twitteren keresztül intézte, a vezérigazgató a követőitől kérdezte meg, hogy eladja-e a Tesla-részvényeinek 10 százalékát. Miután a követői ezt megszavazták, Musk 14 milliárd dollárt zsebelt be a mutatványból, ezt adóztatja majd meg az amerikai kormány.

A vezérigazgatónak valószínűleg akkor is el kellett volna adnia a részvényeit, ha ezt a követői nem szavazzák meg, hiszen Musk 2012-ben részvényopciókat kapott a cégtől. Ezek kamatmentessége 2022-ben jár le, a tíz év alatt viszont 20 ezer százalékkal ugrott meg a részvények értéke.

Musk vagyonát egyébként elég heves viták övezik az USA-ban, mivel Musk nem fizetésként, hanem részvénybónuszokként tett szert, ami után viszont nem kell adóznia, csak akkor, ha ezeket a részvényeket eladja. Egy amerikai demokrata szenátor, Elizabeth Warren szemét is szúrja már egy ideje a megadózatlan vagyon, Warren emiatt azt is megkérdőjelezte, hogy miért Muskot választotta a Time az év emberének.

Szólj hozzá!

Zavarkeltésről beszél a Győr Projekt, a több száz milliós hiányról viszont hallgat

A városi cég szerint a kérdések veszélyeztetik a működést.

Hétvégi programok Győr környékén

Kopogtat a farsang, nyakunkon a báli szezon.

A Vas Népe újságírója szerint Magyar Péterék visszahoznák azt a Magyarországot, amikor fegyverrel lőtték a romákat

Ezt az alá a videó alá sikerült kommentelnie, amely súlyos személyiségi jogokat sértve, állítólagos bűnöket sorol fel egy Lázárinfón résztvevő demonstrálókkal kapcsolatban.

Ingyenes hétvégi programok Győrben 

Ha péntek, akkor győri programajánló.

Péntektől érkezik a februári dupla nyugdíj és a 14. havi első negyede

Korábban kezdi a kézbesítést a Magyar Posta, a kifizetések egy utalványon érkeznek.

Bírósági szakaszba lépett a győri GYHG-mutyi - a vád szerint 758 millió forint tűnt el a város cégéből

Éveken át a veszteséges önkormányzati vállalkozást használták fel túlárazott és indokolatlan szerződésekhez.

Ideiglenesen lezárták a marcalvárosi futópálya egy szakaszát Győrben

Garanciális javítás miatt mintegy 40 méteren nem használható a körpálya, a sportolóknak átmeneti megoldást alakítottak ki.

A Fidesz el akarja hallgattatni az Ugytudjuk.hu-t!

Van számukra egy rossz hírünk: nem hagyjuk!

Február végéig érdemes kihelyezni a méhecskehoteleket

Sokat segíthettek a beporzók esélyein.

442 alkalommal csalt hamis aranylapokkal két győri férfi

Webáruházon keresztül csapták be amerikai vevőiket, a kár több mint kétszázmillió forint. 

Nem oszlatta fel magát a győri közgyűlés

Csupán a Tiszta Szívvel A Városért frakció szavazott az oszlatás mellett.

Fekete Dávid már a közgyűlés közben is a háborúval kampányol a Facebookon

Hallomásokra épített riogatás, miközben a város ügyei épp az ülésteremben vannak  napirenden.

Parkolási botrány Győr - bűncselekmény nem történt, Borsi Róbert mégis feljelentést tesz

A Fidesz az ügy kapcsán eljutott odáig, hogy Pintér Bence szerelmes Magyar Péterbe. 

8 milliárd 300 millió a propagandára - ennyiből szórta tele a médiát a kormány a hamis „TISZA-adós” nemzeti konzultációval

Az aHang szerint a kabinet ezúttal is teljes hadrendbe állította a komplett médiabirodalmát.