Csaknem 1,6 milliárd forint támogatást kapott a Széchenyi István Egyetem és a 3B Hungaria Kft. járműipari pályázata

Papp László Tamás 2021-12-21 20:38:00
A győri tesztpályát is fejlesztenék belőle.

Az Innovatív járműipari tesztelési és vizsgálati kompetenciák fejlesztése a nyugat-magyarországi régióban a zalaegerszegi járműipari tesztpálya infrastruktúrájára támaszkodva című projekt összköltsége 1,728 milliárd forint

– írja az MTI.

A projekt célja az ipari partnerek fejlesztési terveinek a kutatással, a kísérlettel és az innovációval kapcsolatos lehetőségeinek fejlesztése,

ideértve a győri járműipari tesztpályát is.

Fejlődni kívánnak még az önvezető mobilitás fejlesztési irányaihoz kapcsolódó, versenyképes szolgáltatások területén is. A projekt az országban egyedülálló infrastruktúrát, illetve szakmai hozzáértést tesz elérhetővé.

Az egyetem konzorciumi partnere a 3B Hungaria Kft., amely az autonóm közlekedési környezet, valamint a digitális gyár és digitális oktatás alprojektekhez kapcsolódik.

A cég önvezető logisztikai eszközökre épülő rendszer fejlesztésén, továbbá termékfelismerésre épülő rendszer létrehozásán dolgozik

– olvasható a közleményben.

A kft. 100 százalékban magyar tulajdonban lévő vállalkozás, termékeinek körülbelül 80 százalékát külföldön értékesíti.

Cégalapítása (1992) óta anyagmozgatógép-gyártással, az építőanyag-ipar technológiai berendezéseinek tervezésével és gyártásával foglalkozik.

A nyilvános cégadatok szerint a 3B Hungaria Kft. 2020-ban 5,3 milliárd forint árbevételt ért el megelőző évi 3,9 milliárd forint után, az árbevételük majnem kétharmada exportból származik.

A csaknem 150 főt foglalkoztató cég 210 millió forintot meghaladó adózott eredményt ért el mindkét évben. 

Szólj hozzá!

Gyakorlatban ismerkedtek a hulladékgazdálkodással a Széchenyi István Egyetem hallgatói

A GYHG szakmai központja idén is tárt kapukkal várta a jövő környezetmérnökeit.

Gulyás Gergely a Szőlő utcai visszaélésekről: a rendőrség veszi át a javítóintézeteket

Bűncselekmények, elmaradt ellenőrzések és egy későn felismert rendszerhiba árnyékában keresi a felelősöket a kormány.

A szombati szabályok lesznek érvényesek az áthelyezett munkanapon Győrben

December 13-án módosul a parkolási rend a felszíni zónákban.

Vonatpótló busz jár Győr és Csorna között december 12-én

Egynapos vágányzár miatt módosul a közlekedés a GYSEV vonalán.

Elhunyt Balázs Péter

A Kossuth- és Jászai Mari-díjas színművész, rendező 82 éves volt. 

Az ellenállhatatlan gyémánt és arany csillogása

A gyémánt az örök vonzalom jelképeként ismeretes.

Bezárta volt barátnőjét a házba és nem engedte ki egy celldömölki férfi

Aztán fiával együtt kezdte el ütni a nő új párját.

Tavaly övék volt az Év szaloncukra, idén lehúzta náluk a rolót a Nébih

Szennyezett falak, eldugult lefolyók, 1129 kg zár alá vett élelmiszer, egyes dolgozók lejárt alkalmassági papírokkal dolgoztak.

„Vége van” - Magyar Péter szerint azonnal le kell mondania a kormánynak a Szőlő utcai gyermekbántalmazás után

Orbán Viktort és a köztársasági elnököt is felszólította: haladéktalanul ki kell írni a választásokat.

Hiába munkanap a szombat, jönni fog a kukásautó

A hulladékudvarok is nyitva lesznek. 

A ménfőcsanaki diákok vihették haza idén a jubileumi Fehér Miklós-kupát

Huszadszor is megtelt élettel a szabadhegyi tornaterem, ahol nemcsak a futball, hanem az emlékezés is főszerepet kapott.

Hatékony munkavégzés a magasban: guruló állványok előnyei

A magasban végzett munka nem könnyű feladat, ezért olyan eszközökre van szükség, amik lehetővé teszik a munkások számára, hogy biztonságosan és hatékonyan végezzék a teendőiket.

Biztató eredménnyel zárult a téli élelmiszerlánc-ellenőrzés első szakasza

Kevés súlyos szabálytalanságot talált a Nébih, a bejgli és a forralt bor fokozott figyelmet kap a folytatásban.

Elszabadult vadászkutyák támadtak egy idős férfira az óvári járásban

A 80 éves sértett a kórházban elhunyt, a kutyák gazdáját emberöléssel vádolják. 

Elismerték a győri drogprevenció kiemelkedő szakembereit

Átadták a KEF idei díjait: Szabó Csabát és Balla Richárdot tüntették ki.

Még 16 településen osztja a győri GYHG a szelektív kukákat

A tervek szerint december 20-ig be is fejezik. 

Adventi programok a győri Rómer Múzeumban

Különleges tárlatvezetések, workshopok és ünnepi programok decemberben.