A FIFA 16 millió dollár plusz bevételt ígér a tagszövetségeknek, ha megszavazzák a kétévenkénti vb-t

Vágvölgyi Bálint 2021-12-21 06:38:33
Március végén szavazhatnak a tervekről.

A Nemzetközi Labdarúgó Szövetség (FIFA) hétfőn arról tájékoztatta 211 tagszövetségét, hogy ha a sportág világbajnokságát nem négyévente, hanem minden második esztendőben megrendeznék, az 4,4 milliárd dollár plusz bevételt jelentene.

A FIFA szerint az extra profit jelentős részét, 3,5 milliárdot a futball fejlesztésére lehetne felhasználni, ez tagszövetségenként nagyjából 16 millió dollárt jelentene.

A hétfői tanácskozás legfőbb témája a versenynaptár változása volt, amely 2024-től lépne életbe. Az európai (UEFA) és a dél-amerikai konföderáció (CONMEBOL) ellenzi, hogy a vb-t kétévente rendezzék meg, előbbi olyan tanulmányt ismertetett, amely szerint így csökkenne a nemzeti szövetségek bevétele.

Hétfőn a tervekről nem tartanak szavazást, a FIFA március 31-i kongresszusán viszont elképzelhető, hogy voksolásra kerül sor. Jövőre Katarban, 2026-ban pedig az Egyesült Államokban, Kanadában és Mexikóban rendezik a vb-t.

Szólj hozzá!

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.

Az erdő sokkal több, mint fa

Mit adhat nekünk egy természetközelibb erdőkezelés?

A kávé izgalmas múltja és jelenkori forradalma

A kávé, amit ma már világszerte kortyolgatunk, kalandos úton jutott el hozzánk. Kezdetben Etiópia magas hegyei között élvezhették az emberek a kávécserje bogyóit, és ez az egyszerű bogyó hamarosan egy egész kultúra részévé vált.

Plakátkészítés: hogyan legyél hatékony és jogszerű?

Gondoltál már arra, hogy a plakátkészítés mennyire kreatív és technikai kihívás lehet?

Jövő héten Körmendre érkezik Magyar Péter

Országjárára indul a TISZA-párt elnöke.

Vámos Zoltán beleszállt Rápli Róbertbe

A fideszes képviselőjelölt szerint ugyanis a tiszás jelölt hiába állítja, a Fidesz nem akar Szombathelyre akkugyárat létesíteni. 2023-ban a szombathelyi Fidesz-KDNP frakció nem szavazta meg, hogy Szombathely elutasítja az akkugyárakat.

Toscana és a Dolomitok képeken és történeteken keresztül Győrben

Diavetítéssel egybekötött útiélmény-beszámolóra várják az érdeklődőket február végén a Rómer Házban.

Buszmegállóban verekedett össze két férfi Szombathelyen

A verekedést kezdő férfi a rendőri intézkedés során más személynek adta ki magát.

„Partnerséget és válaszokat kértünk” - Kósa Roland a győri Lázárinfón több fronton szembesítette a minisztert

Vasútállomás, zajvédelem, szolidaritási hozzájárulás és átláthatóság - az alpolgármester szerint Győrben túl sok a kérdés és túl kevés a konkrét válasz.

Programajánló a hétvégére Győr környékén

Valentin nap, kolbásztöltés, koncert hegyek, zsibvásár, és még rengeteg minden más. 

Kósa Roland: Szeles Szabolcs nem mondott igazat

Az alpolgármester szerint a Fidesz korábbi megszorításai után most épp azok beszélnek támogatáshiányról, akik elvették a pénzt a győri sporttól.

2026 év lepkéje - a nagy tűzlepke

A faj három alfajából egy kipusztult, egyet pedig a kipusztulás veszélye fenyegeti.