Négy gyermek meghalt Ausztráliában, miután egy erősebb szél felkapott egy ugrálóvárat

Fehér Buda 2021-12-19 14:14:00
A játékszerben több gyermek is tartózkodott, amikor a szél 10 méter magasba repítette a várat.

Egy ausztrál iskola egy ugrálóvárral akarta megünnepelni az év végét. A Tasmania szigeten található iskola udvarán több gyermek is játszott az ugrálóvárba, amikor 

egy erősebb szél tíz méter magasba emelte a játékszert.

Négy gyermek a helyszínen meghalt, a Metro arról ír, hogy ők 10 és 11 évesek voltak. Több másik gyermek is megsérült, értük mentőhelikopter érkezett a helyszínre. A helyi sajtó úgy értesült, hogy öt gyermeket kellett a kórházban tartani, közülük négyüknek kritikus az állapota.

A gyermeket a helyszínre érkező rendőrök és mentők vígasztalták, amíg a szüleik megérkeztek az iskolához. Debbie Williams, a tasmaniai rendőrség szóvivője elmondta, hogy a gyermekek kiestek az ugrálóvárból, amikor azt felkapta a szél, így történhetett a tragédia. Azt még egyelőre nem tudni, hogy mulasztás okozhatta-e a szerencsétlenséget.

 

Fotó: iStock

Szólj hozzá!

Megsérült V.Németh Zsolt

Hetek óta bekötött kézzel jelenik meg mindenhol a fideszes képviselő.

Magyar Péter: a Fidesz és az MSZP hetven-harminc arányban lopta el az országot

A miniszterelnök szerint korábban így osztották fel az országot.

Takács Tibor lehet Vas megye új rendőr főkapitánya

Július közepén tartanak állománygyűlést, itt jelenthetik be az új főkapitányt.

Harminc év után újul meg a győri buszpályaudvar környékének egyik legrosszabb útszakasza

Július 6-án kezdődik a Zrínyi utca és a Hunyadi utca felújítása, a munkálatok idején forgalomkorlátozásokra is számítani kell.

Republikon: közel háromszoros a TISZA Párt előnye a Fidesz előtt

A június végi felmérés szerint tovább nőtt a különbség a két legnagyobb politikai erő között, miközben a kisebb pártok támogatottsága érdemben nem változott.

A víz jövőjéről tanácskoztak Győrben - jubileumi konferencia a fenntartható megoldásokért

Ötödik alkalommal rendezték meg, a „Víz, amit akarunk” konferenciát, ahol a klímaváltozás és a biztonságos vízgazdálkodás állt a középpontban.

Kedvezőbb megoldást kínál a GYHG az építési törmelék leadására Győrben

Országosan fizetőssé válik a hulladékudvari leadás, városunkban azonban továbbra is elérhető egy jóval olcsóbb lehetőség.

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.