Történelmet írtak a Diákolimpián a Nagy Lajos Gimnáziumba járó SZKKA-s lányok

Vágvölgyi Bálint 2021-12-16 15:58:00
Vasi középiskola korábban még sosem jutott Országos Döntőbe lány kézilabdában. Az SZKKA első embere, Pődör Zoltán rangos elismerést kapott Vas Megyei Kézilabda Szövetségtől.

Kedden délután ELTE Savaria Központ sportcsarnokba adott otthont a középiskolai lány Kézilabda Diákolimpia Országos Elődöntőjének, ahol négy csapat részvételével a tét az Országos Döntőbe való jutás volt.

A Szombathelyi Kézilabda Klub Akadémia és a szombathelyi Nagy Lajos Gimnázium évek óta tartó együttműködésének is köszönhetően az NLG csapatát szinte csak igazolt serdülő és ifjúsági korú SZKKA játékosok alkották. A szombathelyi gimnázium mellett a veszprémi Vetési Albert Gimnázium, a hévízi Bibó István Gimnázium, valamint a győri GYSZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum csapata vett részt az elődöntőn. A sorsolás után eldőlt, hogy az elődöntőkben a veszprémiek a héviziekkel, valamint egy előrehozott finálénak is tekinthető meccsen a szombathelyiek az ETO-játékosokkal felálló győriekkel csapnak össze - olvasható az SZKKA honlapján.

A megnyitó után a Vas Megyei Kézilabda Szövetség a fennállásának 75. évfordulója alkalmából ünnepélyes keretek között a sportág iránti elkötelezettségének elismeréseként díjat adott át az SZKKA ügyvezető-elnökének, Pődör Zoltánnak. A díjat a szövetség elnöke, Figura Sándor és az Európa-bajnok, valamint olimpiai és világbajnoki ezüstérmes Farkas Ágnes adta át a sportvezetőnek.

Fotó: Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia

-Meglepett, de nagyon boldoggá tett ez az elismerés. Nem a díjakért, hanem a sportág szeretetéért dolgozunk, ráadásul megvan a kötődésem is, hogy miért csinálom még intenzívebben. Mindig egy jó érzés egy sportvezetőnek, vagy edzőnek, ha elismerik a munkáját. Ebből egyetlen dolog jöhet le, hogy még jobban beleteszem az energiáimat és még jobban próbálok Vas megye, valamint Szombathely kézilabdájáért tenni és fejleszteni  - nyilatkozta Pődör Zoltán a klubhonlapnak.

Az első elődöntőt a Hévíz nyerte 33-32-re a Veszprém ellen, majd következett a Szombathely-Győr rangadót, ahol végül 26-17-re az SZKKA-s lányokkal felálló NLG diadalmaskodott és jutott a fináléba. 

Fotó: Szombathelyi Kézilabda Klub és Akadémia

A bronzcsatán a győriek 32-11-re kiütötték a veszprémieket, majd a döntőben a szombathelyiek 36-22-re legyőzték a hévízieket, így történelmet írva bejutottak az Országos Döntőbe, ugyanis Vas megyei középiskola korábban még sosem jutott Országos Döntőbe lány kézilabdában.

Kézilabda Diákolimpia Országos Elődöntő, Szombathely:

Elődöntők:

Vetési Albert Gimnázium (Veszprém) – Bibó István Gimnázium (Hévíz) 32-33

Nagy Lajos Gimnázium (Szombathely) - GYSZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum 26-17

III. helyért:

Vetési Albert Gimnázium (Veszprém) - GYSZC Bercsényi Miklós Közlekedési és Sportiskolai Technikum 11-32

Döntő:

Nagy Lajos Gimnázium (Szombathely) - Bibó István Gimnázium (Hévíz) 36-22

A Nagy Lajos Gimnázium kerete:  Farkas Hanna (SZKKA), Albert Zoé (SZKKA), Káli Natália (SZKKA), Rieger Flóra (SZKKA), Németh Júlia (SZKKA), Tóth Bettina (SZKKA), Pál Kata (SZKKA), Vincze Laura (SZKKA), Gombás Leila (SZKKA), Pődör Blanka (SZKKA), Temesvári Natália (SZKKA), Zsákovics Sára (SZKKA), Győri Viktória (SZKKA), Gabnai Alexandra (SZKKA), Varga Zsófia (Büki TK)

Szólj hozzá!

GYHG: a szombati munkanapokon is érkezik a kukásautó

Az október 23-át dolgozzuk le, de a kukákat tessék kihúzni.

Magyar Péter: a milliárdos Lázár János most épp 14. havi nyugdíjról hazudik

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány újabb választási trükkje a 14. havi nyugdíj, ami szerinte nem a rászorulóknak segít, hanem a tehetőseknek.

Mostantól egységesen 25 ezer forint a pótdíj a MÁV járatain

Október 16-tól megszűnik a kedvezmény a fedélzeten történő pótdíjfizetésre, a bliccelőknek egységes büntetéssel kell számolniuk.

Október a visszatekintés hónapja – elindult a Nemzeti Emlékezet Napjai program Győrben

Kiállítások, filmklub, előadások és színházi estek segítik megérteni a XX. századi történelem súlyos örökségét.

„A fehér bot nem a hiány, hanem az erő jelképe” – Kósa Roland a városházán köszöntötte a látássérülteket

A Fehér Bot Napján a győri alpolgármester arról beszélt, hogy a valódi együttélés az előítéletek lebontásával kezdődik.

A ballonos víz előnyei otthon és az irodában

Sokan úgy vélik, hogy a ballonos víz kizárólag irodai használatra való, pedig otthoni környezetben is rendkívül hasznos lehet.

1 milliárd 500 millió forint kárt okozó ÁFA csalókat fogtak a NAV nyomozói

Győri egység is segített lebuktatni a kínai-mongol-magyar bűnelkövetői kört.

Karácsonyi csapatépítő? Érdemes minél előbb megszervezni

Az ősz lassan teljes pompájában megmutatkozik.

Őszi kulturális kavalkád Győrben

A Rómer Flóris Múzeum heti programajánlója.

Ezerrel irtják a rágcsálókat Szombathelyen

Ügyeljen mindenki a kihelyezett méregre.

Autógumi szerelése: miért fontos a biztonságos közlekedés érdekében?

Az autógumik elhanyagolhatatlan szerepet játszanak a járművek stabilitásában és biztonságában, hiszen ők biztosítják az egyetlen érintkezési pontot az út és az autó között.

Fiatalkorúak raboltak ki kiskorúakat Szombathely belvárosában

A megfélemlített kiskorúak 5 ezer és 9 ezer forint közötti összegeket, illetve mobiltelefont adtak át a két vádlottnak.

“Lehet, hogy még látod éppen, ahogyan a gépem egy felhőn száll!”

Öt évre titkosítják Orbán Viktor külföldi útjait, a közpénzes utazások sem lesznek nyilvánosak. 

435. az ETO FC Győr a labdarúgó klubcsapatok világranglistáján

Szép teljesítmény ez, ha azt nézzük, hogy 2 éve még az NB II.-ben játszott a csapat.

Fegyelmi eljárást indított a Magyar Kézilabda Szövetség a Győr-Fradi meccsen kifeszített molinó miatt

A Ferencváros szurkolói azt írták a drapira, hogy minden győrit gyűlölnek.