Sztrájkra készülnek a pedagógusok

Székely Zoárd 2021-12-06 14:54:00
Egyelőre nem sikerült megállapodniuk a kormánnyal a béremelésről.

Négypontos követelést fogalmaztak meg október elején a pedagógusokat és oktatást segítőket képviselő szakszervezetek a kormány felé. Azóta négy tárgyalás volt, de a múlt hetin is úgy álltak fel az asztaltól, hogy a bérrendezés terén nem sikerült dűlőre jutni, ezért most sztrájkra készülnek a pedagógusok – számolt be róla az RTL Klub Híradója.

„Nem béremelés, csak egy egyszerű pótléknak a megemelése, és ráadásul nem is tíz, hanem kilenc bérnövekedést fog jelenteni"

– mondta Totyik Tamás, a Pedagógusok Szakszervezetének (PSZ) alelnöke.

Ez a pótlék viszont bármikor megvonható, ezért a szakszervezet az szeretné, ha a béralap nőne.

Januárban összeomolhat a magyar oktatás

December 15-e a határideje az első oltás felvételének az állami intézményekben. A Nemzeti Pedagógus Kar felmérése alapján az derült ki, hogy 3 ezer tanár nem tervezi felvenni az oltást, míg az EMMI tájékoztatásában 10 százalék szerepel, ami 15 ezer fő is lehet.

A szakszervezetek készek a sztrájkra is, de előbb meg kell állapodni a még elégséges szolgáltatások mértékéről. Nagy Erzsébet, a PDSZ választmányi tagja elárulta, első körben kétórás figyelmeztető sztrájkot terveznek.

Az RTL kereste a kormányt az ügyben, a válasz szerint most valóban csak az ágazati szakmai pótlék emeléséről döntöttek, de 2023-ra be van tervezve az átfogó bérrendezés.

 

Címlapfotó: MTI/Sóki Tamás

Szólj hozzá!

Járműveket szanál a Győr-Szol 

Ha seprőgépet, öreg furgont, vagy konténerszállító-teherautót venne, most licitálhat!

Az airsoft és a szükséges felszerelések

Az airsoft egy izgalmas, taktikai csapatsport, amely az elmúlt évtizedekben világszerte hatalmas rajongótáborra tett szert.

Magyar–osztrák nyugdíjtanácsadó napokat szervez a Magyar Államkincstár Győrben és Szombathelyen

A rendezvények specialitása, hogy a kihelyezett ügyfélszolgálatokon egyszerre vannak jelen mindkét ország nyugdíjügyintézői, akik segítenek az igénylésben, a jogosultsággal kapcsolatos kérdésekben, és átveszik a szükséges dokumentumokat.

2:1-re legyőzte az ETO FC a Rapid Wien-t a Konferencia-liga play-off első körében

Mindegy mit írtak az osztrák lapok, nem volt ‘megoldása’ a győriek ellen a bécsi alakulatnak. 

21 millió forintból valósult meg több fejlesztés Győrszentivánon, a képviselői keretből

Új játszótér, buszmegálló és felújított óvoda is szerepel a listán.

980 ezer forintért árulják a Haladás NB II-es csapatának levetett mezeit

Ugyanennyi a kikiáltási ára a csapat megmaradt ajándéktárgyainak.

Mi befolyásolja az internetcsomag kiválasztását?

Biztosan te is gondolkodtál már azon, hogy milyen internetcsomag lenne a legjobb számodra.

A Március 15. téren mond beszédet szombaton Szombathelyen Magyar Péter

A nem hivatalos információk szerint 16 órától lehet meghallgatni a politikust.

Ellepték Szombathelyt a visszaváltó üveg gyűjtők

A város 15 pontján helyeztek ki ilyen szerkezeteket.

Győri az ország idei második legjobb közutas gépkezelője

Benis Martin így is ott lesz a nemzetközi megmérettetésen.

4 milliárd 400 millió forintból újulnak meg az utak Győrben

Több városrészben, egymással párhuzamosan folyik a munka.