Halálos késelés Óbudán: Meggyilkolták Deutsch Tamás apósát

Székely Zoárd 2021-12-05 09:03:05
Pénzügyi vita állt a háttérben.

Halálos kimenetelű késelés történt Budapest III. kerületében, egy Nánási úti társasház egyik lakásában péntek este 18 óra körül. 

A lakást bérlő 57 éves férfi összevitatkozott a 66 éves főbérlővel, majd megkéselte őt.  A mentőszolgálat helyszínre érkező munkatársai megpróbálták újraéleszteni a sérült férfit, de életét a szakszerű ellátás ellenére sem lehetett megmenteni – közölte pénteken a police.hu.

Az RTL Klub szombat esti Híradójának információi szerint pénzügyi vita állt a gyilkosság hátterében. A hírműsor úgy tudja, egy ismert fideszes politikus apósát gyilkolta meg az 57 éves gyanúsított. Kihallgatásán beismerte a gyilkosságot, kezdeményezték a letartóztatását.

„Központi rohamkocsi érkezett a helyszínre, zajlott az újraélesztési kísérlet, de sajnos be kellett látni, hogy nincs esély a sikerre, olyan súlyosak voltak a férfi sérülései, hogy a helyszínen életét vesztette"

– mondta Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat szóvivője.

A gyilkossággal gyanúsított 57 éves férfi tavaly költözött be a lakásba, egyedül élt, és bár eleinte nem volt vele gond, az utóbbi hónapokban sok panasz érkezett rá. Vélhetően péntek este kellett volna kifizetni a bérleti díjat, a két férfi emiatt veszhetett össze.

„Kollégáim a feltételezett elkövetőt a helyszínen elfogták, előállították, gyanúsítottként hallgatták ki, és őrizetbe is vették. Ellene emberölés bűntett megalapozott gyanúja miatt indult büntetőeljárás. A gyanúsított a tettét a kihallgatáson elismerte"

– közölte Csécsi Soma, a Budapesti Rendőr-főkapitányság szóvivője. A férfi letartóztatásáról a bíróság a következő napokban dönthet.

Késő este a Blikk szúrta ki ifjabb Dunai Ede író - id. Dunai Ede egykori labdarúgó fiának - bejegyzését, amelyben ő már meg is nevezte, hogy Lazsányi László az áldozat. Lazsányi pedig Deutsch Tamás feleségének, Deutsch-Lazsányi Erikának, az MTK ritmikus sportgimnasztikai szakosztályelnökének az édesapja.

Dunai Ede a bejegyzést később eltávolította, viszont szombat este Deutsch-Lazsányi Erika is közölte a Facebookon a szomorú hírt.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Azóta pedig a magyarfutball.hu oldalán is megerősítették, hogy Lazsányi László valóban meghalt pénteken. A honlap szerint Lazsányi László – akinek beceneve „Lazsa”  volt – többszörös ifjúsági válogatott volt, a BVSC csapatában nevelkedett Törőcsik Andrással és Fekete Lászlóval.

Katonaidejét a Kossuth KFSE csapapatában töltötte, ahol Budai László volt az edző a 70-es években. A Székesfehérvári MÁV Előre csapatában lett NB-I-es játékos, később a 80-as évek elején Csepelre igazolt.

Az idős férfi vasárnap, december 5-én ünnepelte volna a 67. születésnapját. 

 

Szólj hozzá!

Jöhetnek az uniós ezermilliárdok

Magyarország uniós újjáépítési terve megkapta az EU-s pénzügyminiszterek egyhangú jóváhagyását.

Popa Gergely helyettes államtitkári kinevezése miatt jövő héten összeül a szombathelyi közgyűlés

Összeférhetetlenség miatt közös megegyezéssel bont szerződést az önkormányzat a Savaria Szimfonikus Zenekar igazgatójával. Új pályázatot írnak ki.

Hivatalosan is Takács Tibort szánja az országos rendőrfőkapitány Vas megye elsőszámú rendőrének

A megyei közgyűlés egyhangúlag támogatta a megyei rendőr-főkapitány kinevezését.

Megváltozott a parkolók kiosztása a győri kórházban

Dézsi Csaba András fix helye is áldozatul esett.

Korpásodás és száraz fejbőr: mi a különbség?

Valószínűleg már találkoztál azzal a kellemetlen helyzettel, amikor a vállaidon fehér pelyhek tűnnek fel, miközben viszket a fejbőröd.

Biológiai szúnyoglárva-gyérítés lesz július 10-én pénteken Győrben és Gönyűn

A szakemberek arra kérik a lakosságot, hogy a kertekben is számolják fel a pangó vizeket, mert ezek ideális szúnyogtenyésző helyek.

Kövesse tárlatvezetéssel a kínai agyagkatonák titkait - nyáron is izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Nyitott tárlatvezetések, különleges kiállítások és állandó tárlatok közül válogathatnak a kultúra kedvelői.

Nem a napot lopják a szombathelyi Dolgozók útjának felújítása közben, csak hát, száradnia kell a betonnak

A kivitelezésért felelős Magyar Közút vezetője avatott be a részletekbe.

Művelődési házaktól közösségi hubokig – Mit olvashatunk ki a TISZA programjaiból? 1. rész

A közművelődés nem önálló szakpolitikai fejezetként jelenik meg a TISZA programjaiban, mégis több fontos területen felbukkan: a kultúra, az önkormányzatiság, a civil társadalom, a vidékfejlesztés és a helyi közösségi élet metszéspontjában.

Már a KDNP-nek is kellemetlen a Fidesz

2029-ben már külön pártként indulnának az Európa Parlamenti és az önkormányzati választáson is.

Orbán Viktor kiállt Szakács István mellett

A Védvonal biztosítja az influenszer a jogi védelmét.

Kiderült milyen vendéglátó lesz a szombathelyi Pannónia Házban

A korábban itt üzemelő étterem a Pelikán Hotelbe költözött.

Hogyan érhetjük el a vágyott csúcsélményt?

Eszébe jutott-e már, hogy milyen nagy szerepet játszik a tudatállapot a szexuális élmények megélésében?

Megmutatják a megyei adatok, hol növelik leginkább a halálozást a hőhullámok

A nyugati országrészekhez mértek, kiugró adatot produkál Győr-Moson-Sopron megye.

Pucér képeket ígért bankkártya adatokért cserébe egy sárvári nő

A történet végét valószínű mindenki ki tudja találni.

Saját kisfiát ütötte el tolatás közben egy édesapa, a győri ügyészség megrovásban részesítette

A négyéves gyermek súlyosan megsérült a Mosonmagyaróvár melletti településen történt balesetben, az eljárást végül megszüntették.