Szinte mindenki ugyanazt akarja: állítsák le végre a Fertő tavi gigahotel építését és a környezetrombolást

Nagy Donát 2021-12-02 15:02:00
Véleménykutatás tartott a Greenpeace a döbbenetes beruházásról, az eddigi eredmények nem meglepőek: a magyarok inkább a természetvédelemre szavaznak a luxusépítkezés helyett.

1000 magyar állampolgárt kérdezett meg a Greenpeace által megbízott véleménykutató ügynökség, írja az ORF Magyarok.

A megkérdezettek 91 százaléka azt szeretné, hogy Magyarország nagy tavainál, mint a Fertő tónál, a Balatonnál, vagy a Velencei-tónál és a tatai Öreg-tónál ne legyen semmiféle beruházás, ami károsítja az élővilágot.

Hunyadi Réka, a Greenpeace Magyarország kommunikációs vezetője elmondta,

a lakosság 88 százaláka várja el azt, hogy sürgősen szüntessenek meg minden olyan tevékenységet ami károsan befolyásolhatja az élőhelyek, a növény- és állatfajok megóvását Magyarország nemzeti parkjaiban.

Lánctalpas nehézgépekkel rombolják le a Fertő-tó védett partszakaszát, a cölöpházaknak is menniük kell

Ahogy arról többször is írtunk már, a Balaton után a Fertő-tó is a NER játszótere lesz, ugyanis négycsillagos szálloda, apartmanok, két óriási kikötő, sportlétesítmények és még sok minden más épül az eddig békés tó partjára.

A véleménykutatásból az is kiderül, hogy a lakosságnak fontos, hogy egy 2022-ben megválasztásra kerülő kormány kiemelten foglalkozzon majd a klíma- és ökológiai védelemmel. A Greenpeace Magyarország attól tart, hogy visszafordíthatatlan károkat okoz a fertőrákosi kikötő- és fürdőkomplexum megvalósítása, ezért az építkezési munkálatok azonnali leállítását követelik.

Litkai Gergely: Azért az állam épít gigahotelt a Fertő tó partjára, mert ha más csinálná, lecsuknák természetkárosításért

A kormány egy tényleg vakmerő ötlettel, próbálkozással áll elő, hogy egy gesztussal hogy lehet a legtöbb nemzetközi szerződést és hazai jogszabályt megsérteni - mondja Litkai Gergely humorista a Greenpeace videójában, amit a HVG tett közzé. A Greenpeace videója Sopronból.

A Greenpeace idén októberben az Európai Bizottsághoz fordult panaszával, melyre december végére ígértek nekik választ.

A szervezet mellett az Alliance for Nature: Fertő/Neusiedler See egyesület is a beruházás azonnali leállítását követeli, továbbá felszólították az UNESCO-t, az Egyesült Nemzetek Nevelésügyi, Tudományos és Kulturális Szervezetét, hogy helyezze a Fertó tó régiót a különösen veszélyeztetett területek listájára.

Címlapképünk: Pap Martin

Szólj hozzá!

Ismét karácsonyi ajándékként tálalja a kormány, a januári családi pótlék decemberi kifizetését

Előrehozott családtámogatások valódi plusz nélkül, régi üzenettel.

„A nap végén csak a szeretet és az emberség számít” - karácsonyi üzenetet küldött Magyar Péter

A TISZA elnöke szerint miközben a kormány az ünnepek alatt is uszít és kampányol, addig ők valódi segítséget visznek ahz embereknek. 

Változik a győri hulladékudvarok nyitvatartása 2026-tól

Egyes napokon később nyitnak és tovább tartanak nyitva az udvarok, a hungarocell leadás szabályai is módosulnak.

Egy meghitt ünnep Győrben ami mindenkiről és mindenkinek szólt 

A Vaskakas Bábszínházban közösen tették szebbé az ünnepet azok számára is, akiknek a karácsony sokszor nehezebben érkezik meg.

Rendszeresen zaklatta volt barátnőjét egy szombathelyi férfi

10 nap alatt több mint 300 alkalommal hívta.

Drog hatása alatt és a vezetéstől eltiltva okozott halálos balesetet egy férfi egy Győr melletti településen

A rendőrök elől menekült, úgy ütötte el a sértett biciklist, aki a helyszínen meghalt. 

Versenyt szerveznek Szombathelyen Mészáros Tibor emlékére

December 27-én az Arena Savariában emelik meg az irdatlan súlyokat.

Egy friss felmérés szerint komoly politikai mélyütés a Szőlő utcai botrány a kormánynak

A 21 Kutatóközpont szerint a gyermekvédelmi ügy példátlan társadalmi figyelmet kapott, és érdemben rontotta a kormány megítélését.

Ma délután érkezik Győrben a kivilágított kukásautó

A GYHG egy kis extra fényt visz az ünnepekbe.

30 millió forintot költenek el a kőszegi Óház kilátó tetőcseréjére

Sem Ágh Péter, parlamenti képviselő, sem Básthy Béla, polgármester nem tartotta fontosnak közölni az összeget.

161 embert vert át egy kőszegi netes csaló

Nem is létező árukat kínált eladásra. Több mint 5 millió forintot csalt ki így.

Felemelte és a szemetes kukába tette ismerősét egy férfi Pannonhalmán

Egy pizzéria teraszán szabadultak el az indulatok.

Nagy esély van a fehér karácsonyra

De azért még ne kiabáljuk el!

Kommentben reagált Strompová Viktóriának Lázár János

Bocsánatot is kért, meg nem is a miniszter.

Elég imádkozni, vagy dolgozni is kellene? - merült fel a kérdés a győri temetők kapcsán

Riogatás, hangulatkeltés, vagy valós probléma? Maratoni vita széksértésekkel.