Amikor Arnold tűzoltó rájön, hogy a világ több egy tömlőnél

KORG . 2021-12-02 18:57:02
Valahogy úgy jött ki, hogy nem igazán sikerült önfeledt, a L' art pour l' art ösvényén hasító vígjátékot szülnie a magyar filmiparnak. Tiszeker Dániel Nagykarácsony című filmjével most viszont megtört a jég.

Valahogy úgy jött ki, hogy nem igazán sikerült önfeledt, a L' art pour l' art ösvényén hasító vígjátékot szülnie a magyar filmiparnak. Forgattak persze kiváló darabokat, de mindegyikre valamiféle címke került.

Az Egészséges erotika, vagy a valóban nagyszerű Csinibaba éppen úgy hordozott politikai áttűnést, mint a Tanú, vagy Gazdag Gyula Bástyasétány '74 című remeke. Most viszont megtört a jég. Tiszeker Dániel Nagykarácsony című, most mozikba került filmje pontosan az, ami. Önmagáért való, ezerszer legyártott klisék sorozata.

NAGYKARÁCSONY - Előzetes (12)

NAGYKARÁCSONY NOVEMBER 25-TŐL A MOZIKBAN! Arnoldnak a veszély az élete, de most a szokásosnál is nagyobb kockázatot vállal. A lánglelkű tűzoltó, minden kollé...

A vásznon csak kedves emberek vannak, meg mosoly, ünnepi folyam. Sehol egy koldus, kéregető vagy hajléktalan. Boldog világ ez, szeretünk benne lenni és még óriásplakát sincs. És senki sem szól ránk, hogy STOP, magát most megállítom!

Konfliktus, ha nyomokban is, azért kell. Van is. Mégpedig a ki kit szeret, majd nem szeret, de mégis szeret izgi háromszögében. Közben forog az óriáskerék, a vásári színpadon aranyos gyerekek próbálják a betlehemi műsort, (be)tanítónőjük, Eszter (Zsigmond Emőke) pedig úgy veti bele magát a feladatba, mint Arnold (Ötvös András), a tűzoltó magát a lángokba.

A rendező amúgy egyszerre két falat is áttör. Elsőként tálal elénk egy vegytiszta karácsonyi limonádét, másrészt elsőként teszi a kamera fókuszába a magyar tűzoltót.

Ez utóbbi valóban jó húzás, főleg a Harmadik műszak című, amerikai sorozaton nevelkedetteknek. Bár már azt is vagy 20 éve forgatták, mégis, máig izgalmas és főleg hiteles. A rendőr-tűzoltó-mentő hármasa mindig tud valós izgalmakat okozni, mivel többnyire náluk csapódnak le az emberi sorstragédiák.

A szitu tehát alapból jó, egy balfékség után Arnold a vásárba kerül ügyelőként, neki ez a harmadik műszak. De itt másfajta konfliktusok várnak rá, mint a laktanyában: elégett gesztenye, poroltó nélküli bodega, szerepükbe belesült gyerekek és egy szétszórt, de jó alakú tanítónő hisztije. Lánglovagunk nehezen fogadja el új szerepét, de ahol minden kerek, ott a négyszöget hamar kivasalják.

A történet pedig úgy megy előre, mint a húsztonnás tűzoltótank a néptelen körúton. A filmklisék egy új évadján előkerül Arnold jellemfejlődése, és ennek nyomán hősünk rájön, hogy a világ több, mint egy tömlő. Így aztán egyre nagyobb teret nyernek az érzelmek a vásznon.

Eközben úgy zajlik a várkerti bazár vására, mint Dunán a jég. A négy forgatókönyvíró érezhette, hogy ez azért kevés lesz, így képbe hoztak a simlis kereskedő, a gyerekét egyedül nevelő, művelt anya mellett egy celebet is. Szabó Kimmel Tamás színész Szabó Kimmel Tamás filmsztárt alakítja a több mint másfél órás moziban - ez a jópofaság bőven elfér a Nagykarácsony fenyődíszei között.   

A háttérben pedig ott a kiszínezett Budapest, az ország házával, már csak egy korona hiányzik róla. De hát ez a poén messze nem volt ott a rendező puttonyában, így filmjéből éppen úgy hiányzik a megváltó, mint a kupolás házból.

Szólj hozzá!

Szombathelyen és Észak-Vasban eddig 6 jelöltet vett nyilvántartásba a választási iroda

Dél-Vasban egyelőre 5 jelölt adta le a szükséges 500 aláírást.

A fáslegelő lett 2026 élőhelye

A fáslegelő olyan őshonos fákkal tarkított gyepterület, ahol a fák egymástól távolabb helyezkednek el, ezáltal koronájuk terebélyes, alattuk pedig a jószág legelése nyomán nincs cserjeszint vagy sűrű újulat.

Amikor a sport valóban összeköt - Lélekmozgató Programot rendeztek Győrben

Érzékenyítés, közösség és közös élmények a Magyar Parasport Napjához kapcsolódva.

Hóeltakarítás helyett féldisznó lógott egy kőszegi munkagép markolójáról

Eddig sem a városgondnokság, sem a polgármester nem válaszolt arra, hogy mi is történt szombaton, amikor 36 centis hóval kellett volna megbirkózniuk.

Egészségügyi PPC hirdetések: Miért fontosak?

Az internet lehetőségei szinte korlátlanok, és az online hirdetések kiemelt helyet foglalnak el ebben.

Lázár János szerint a győri fórumán megjelent tüntetők szarháziak 

Még az a szerencse, hogy a miniszter szerint nem kellene hergelni a kampányban.

Kiléphet az emberiség a biztonságos klímatartományából

Egy friss tanulmány szerint a jelenlegi felmelegedési pálya olyan éghajlati állapot felé visz, amelyhez hasonlót a Föld több tízmillió éve nem tapasztalt.

Vojvoda helyett Váradi került be a férfi kosárlabda-válogatott keretébe

Sérülés miatt nem tud Vojvoda válogatott mezt húzni.

Figyelmetlen kerékpáros okozott súlyos balesetet egy Győr közeli kisvárosban

Motorossal ütközött, aki a baleset következtében maradandó fogyatékossággal járó súlyos fejsérüléseket szenvedett.

Magyar Péter kvázi kimondta: aki nem rájuk szavaz, az a Fideszt tartja hatalomban

Vajon a DK, a Mi Hazánk és a Kétfarkú Kutyapárt magára veszi az üzenetet?

Nem sok mindenben értünk egyet a Győr+ Médiával - de ebben igen

Politikai viták ide vagy oda, a fenyegetés vörös vonal - véleménycikk.

Beruházási mélyponton az ország - ebből egyhamar nem lesz gazdasági fordulat

A KSH friss adatai szerint harmadik éve csökken a beruházások volumene Magyarországon.

Egy apró gesztussal most hatalmas örömet okozhatsz Győrben

Kedves figyelmesség-kampány indult a városi szociális intézményeinek hölgy ügyfeleiért.

Baleset történt a tavalyi győri Szent László napon

Egy gyerek arcába repült egy buzogány feje.