Varjú Gábor: Testem a rekesz vonalától lefelé béna

Farkas Bazsi 2021-11-27 12:39:45
Levelet írt a szombathelyi állatorvos.

Szeptemberben írtunk róla, hogy biciklis edzés közben hajtott bele álló kaminonba egy szombathelyi állatorvos. 

A férfi bukósisakot viselt, így a fejét nem érte sérülés, felkarjai és gerince azonban súlyosan sérült - írtuk akkor.

A személyiségi jogok miatt akkor nem közölhettük az állatorvos nevét, ám a doktor most maga írt nyílt levelet, hogy állapotáról beszámoljon. 

Dr. Varjú Gábor, a számára szervezett jótékonysági futásra a következő sorokkal üzent a kórházból:

Kedves sporttársak! Kedves barátaim!

Nagyon köszönöm, hogy részt vesztek ezen az eseményen. Hihetetlenül jó érzés, mennyi szeretet, aggódást, megható gesztust tartalmazó üzenetet kaptam a balesetem után. Igen- igen sokat segített, különösen az első hónapban, amit lélegeztető gépen, intenzív osztályon töltöttem. Szó szerint újra kellett tanulnom lélegezni, beszélni, nyelni. Meg kellett tapasztalnom, hogy ezek egyáltalán nem magától értetődő dolgok.  Most az Országos Rehabilitációs Intézetben lábadozom, testem a rekesz vonalától lefelé béna. Kerekesszékkel már tudok közlekedni, gyógytornász segítségével tanulok felülni, kerekesszékbe átszállni. De emellett elkezdtük a tornatermi, erősítő edzéseket, szerda óta már a pulzusmérő órámat is viselem, néhányszor sikerült 160 fölé kergetni a pulzusomat. Az utóbbi napokban a kerekesszékes és hand-bike-os versenyzésről szóló oldalakat böngészem.

Kedves sporttársak és barátok!

Most egy pillanatra nézzétek a világot az én szemüvegemen keresztül. Egyáltalán nem magától értetődő, hogy lélegezni tudunk, sokaknak komoly küzdelembe kerül. Óriási dolog, ha beszélni tudunk,  vagy segítség nélkül fel tudjuk húzni a cipőnket. Itt az osztályon nincs olyan, aki segédeszköz nélkül állni képes lenne. Igen irigylésre méltó, aki járni tud. Számomra jelenleg alig elképzelhető, de sokan, mint ti is, még futni is tudnak. Nézzetek most más szemmel magatokra, használjátok ki ezt a rendkívüli képességet. Jó futást,  jó versenyzést kívánok!

Címlapfotó: pixabay.com

Szólj hozzá!

A kínai agyagkatonáktól a kortárs festészetig – izgalmas programokkal vár a Rómer Múzeum Győrben

Tárlatvezetések, egy új kiállítás megnyitója és különleges időszaki ajánlatok is szerepelnek az eheti kínálatban.

Varju Lászlót választották a Demokratikus Koalíció elnökének

A DK üzent a károgóknak: folytatni kívánja munkáját, és továbbra is képviselni kívánja az európai, baloldali értékeket valló választókat Magyarországon.

Az önkormányzat segítségével újranyitották a Szombathely-Szőlősnél kialakított P+R parkolót

Ezt a parkolót is azbeszttel terhelt zúzalékkal szórták le, ezért kellett lezárni.

Ugytudjuk: Diószegi Judit vezeti a gyermekvédelmi vizsgálóbizottságot

Információink szerint a győri országgyűlési képviselőt választották meg a gyermekvédelem rendszerszintű válságát feltáró parlamenti testület élére.

Nyolcadik alkalommal rendezték meg az Országos Diákszínházi Fesztivált, amelynek ismét Győr adott otthont

Fiatal tehetségek vették birtokba a színpadot, az ország számos pontjáról érkezett ifjú színjátszók több napon át mutathatták be előadásaikat a városban.

Éjszakai vasúti karbantartások lesznek a Győr–Hegyeshalom vonalon

Abdán és Öttevényen is zajjal járó munkákra kell készülni június végén, a MÁV a vasúti pálya biztonságos üzemeltetése érdekében végez karbantartásokat.

Hétfőn hajnalban kizuhant egy diák, egy székesfehérvári kollégium ötödik emeletéről

A diák életben maradt, az oktatási és gyermekügyi miniszter közleményt adott ki a témában.

Hogyan válaszd ki az ideális fogszínt?

A fogszín kiválasztása több figyelmet igényel, mint azt elsőre gondolnánk.

Gyermekotthon vezetője és nevelői ellen emelt vádat a Soproni Ügyészség

A vádlottak bántalmazták, és büntetésben részesítették a speciális gyermekotthonban élő gyermekeket.

Több fa, új kutyafuttató és megújuló játszótér – bemutatták a Bisinger sétány terveit

Lakossági fórumon ismertették a belvárosi park megújításának részleteit. 

Két területet zár le a GYSEV Szombathelyen azbesztet tartalmazó kőzúzalék miatt

Lezárják a Szombathely-Szőlős megállóhely mellett kialakított P+R parkolót is.

Köszönet és elismerés a pedagógusoknak Győr városi ünnepségén

A Városházán köszöntötték az oktatási intézményeiben dolgozó szakembereket, átadták a Győr Oktatásügyéért és a Győr Sportjáért díjakat is.

Fekete Dávid egyszerre tagad és vádol a győri szállal is rendelkező parkfenntartási-mutyi kapcsán

Szerinte Pintér Bence inkább azzal foglalkozzon, hogy Szakács András tudhatott-e a korrupciós hálózatról. Ő addig is mossa kezeit, és áll bármilyen vizsgálat elé.

Monstre programajánlót hozunk az első győri, nyári hétvégére 

Final Fourt játszanak a kézis lányok, zajlik a DUNAFESzT, rengeteg koncert és családi program vár mindenkit - és még az idő is jó lesz.

A természet nem luxus, hanem létfeltétel – ezt üzeni az idei környezetvédelmi világnap

A szakemberek szerint az egészséges ökoszisztémák nélkül nemcsak a klímavédelem, hanem az élelmiszer- és vízbiztonság is veszélybe kerülhet.

A nemzeti összetartozás erejét ünnepelték Győrben

Az Országzászló-emlékműnél tartott megemlékezésen a trianoni veszteségekre és a magyarság összetartozására emlékeztek.

Reggel 6 és 9 között lezárják az Árpád parkolóház bejáratait Győrben

Burkolatfestési munkák miatt pénteken reggel három órán át nem lehet majd behajtani a létesítménybe.

Kiegyezett az ellenzék és a hivatal - elfogadták Körmend 2025-ös zárszámadását

Újabb ügyet sikerült kompromisszumos megoldással rendezni.