Sorra fújják le az egyetemek a nyílt napokat

Székely Zoárd 2021-11-26 07:16:52
Online, illetve hibrid megoldásokat keresnek.

Szeptemberben még úgy tűnt, hogy az idei nyílt napokat megtarthatják az egyetemek és főiskolák, a koronavírus-fertőzöttek egyre magasabb száma miatt azonban a napokban több felsőoktatási intézményben döntöttek úgy, hogy lefújják a 2022-ben felvételizőknek szóló programokat, helyette online vagy hibrid megoldást választanak – írja az eduline.hu.

A lap összeállítása szerint

  • a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemen november elején jelentették be, hogy a nyílt nap elmarad, de próbáltak minden programot átmenteni Teamsre, de élőben is bejelentkeznek majd a campusról Zoomon, sőt az Építészmérnöki Kar oktatói és hallgatói Instagramon is aktívak lesznek;
  • a Debreceni Egyetemen is ezen a héten jelentette be, hogy a koronavírus-járvány miatt online tartják meg a DExpo nevű összegyetemi nyílt napot, amelyen minden évben több ezer középiskolás szokott részt venni;
  • a Szegedi Tudományegyetem is bejelentette, idén nem tudnak személyesen találkozni az érdeklődőkkel, itt későbbi időpontban, online tartják meg a tájékoztatókat;
  • az egri Eszterházy Károly Katolikus Egyetemen is úgy döntöttek, hogy online tartják meg a december eleji nyílt napot.

Más egyetemek hibrid megoldást választottak: az Állatorvostudományi Egyetemen december elején tartanak nyílt napot és campustúrát, a tájékoztatókon azonban csak kétszáz diák vehet részt személyesen, a többiek online kapcsolódhatnak be a programba, ezért arra kérik a középiskolásokat, hogy előre regisztráljanak.

Az Eötvös Lóránd Tudományegyetemen is vegyes a kép, bizonyos karokon hagyományos formában tervezik megtartani a nyílt napokat előzetes regisztráció mellett, máshol viszont kizárólag online programot szerveznek.

 

Címlapfotó: MTI

Szólj hozzá!

Már Sárvár fideszes polgármestere is azon kesergett, hogy mennyi mindenre jutna pénz, ha nem kellene befizetni a városra kirótt szolidaritási adót

Például gyalogátkelőre, épület homlokzat felújításra vagy akár egy gyalogos híd építésére is.

Transzformátortűz és több egyéb meghibásodás okozták a győri áramszüneteket

Az extrém hőség miatt jelentősen megnőtt a villamosenergia-hálózat terhelése, az E.ON takarékos energiahasználatot kér a lakosságtól.

Tilos elektromos rollerrel közlekedni Győr belvárosának két legforgalmasabb utcájában

A város a gyalogosok és kerékpárosok biztonsága érdekében hívja fel a figyelmet az új szabályok betartására.

Hűsítőpont nyílt Győr belvárosában a kánikulai napokra

Klimatizált pihenőhely, ivóvíz és mosdó várja a felfrissülni vágyókat a Látogatóközpontban.

Görög Ibolya tartott protokoll-tréninget a győri GYHG munkatársainak

A szakmai fejlődés és a magabiztos kommunikáció került a középpontba a vállalat legújabb továbbképzésén.

Korlátozzák a polgármesterek és vármegyei közgyűlési elnökök javadalmazását

A jogalkotók úgy fogalmaznak, hogy a törvény célja, hogy nemzetgazdasági érdekből megakadályozza, hogy a főpolgármester, a megyei jogú városok és a fővárosi kerületi önkormányzatok élén álló polgármesterek, a vármegyei önkormányzatok közgyűlési elnökei, valamint a polgármesterek illetménye automatikusan, évről évre emelkedjen.

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.