Dobrev Klára is kiakadt amiatt, hogy a kőszegi védőnő munkáltatói figyelmeztetésben részesült a rendelő kifestése miatt

Farkas Bazsi 2021-11-26 14:50:00
Facebookon reagált a DK politikusa.

Elsőként az Ugytudjuk.hu írt még róla a nyáron, hogy önkéntesek festették ki kedves gyermekrajzokkal a Kőszegi Egészségház gyermekorvosi váróját. 

Az eset után Kőszeg fideszes polgármestere Básthy Béla azt írta, fontolóra vette, hogy rendőrségi feljelentést tesz, ám végül belső vizsgálatot indított. 

Az Ugytudjuk.hu kérdezett utána, hogy mi lett a vizsgálat eredménye - erről a héten írtunk

Az intézmény vezetője figyelmezetében részesítette a munkavállalót - írta tájékoztatásában a hivatal.

Az esetre most Dobrev Klára, a DK politikusa Facebook-posztban reagált:

Bizonyára sokan emlékeztek arra az abszurd botrányra, amikor nyáron a kőszegi, fideszes polgármester kis híján rendőrségi ügyet csinált abból, hogy önkéntesek kifestették a helyi gyermekorvosi rendelőt. Ennek a kezdetben szívmelengető történetnek egészen groteszk vége lett, egy helyi védőnő ugyanis munkáltatói figyelmeztetést kapott emiatt.

Igazán hátborzongató az eset, mert azt üzeni, hogy ma Magyarországon senki ne merjen kezdeményezni, tenni a közösségéért, anélkül, hogy valamilyen hatalmasságtól engedélyt kapott volna rá. Rémes azzal szembesülni, hogy az ilyen hatalmi játszmákkal, hogyan öli meg az emberek, közösségek lelkét a Fidesz. 

Szólj hozzá!

Új kerékpárút épülhet a Nagy Imre úton Győrben

A Vasvári Pál utca és a Szauter utca közötti szakaszon fejlesztené tovább a városi kerékpáros hálózatot a helyi önkormányzat.

Lázár Szombathelynek is elengedte a Volán tartozás jó részét

Összesen négy önkormányzat volt érintett a leköszönő miniszter gesztusában.

„Pár napig halkabb, aztán minden megy tovább” – évek óta küzd egy győri család a szeszgyár zajával

A Tátika utcában élők szerint a Győri Szeszipari Zrt. működése rendszeresen túllépi az éjszakai zajhatár-értéket, a hatóság viszont rendre azt állapítja meg, hogy minden szabályos.

Május végén újraindul a vasúti forgalom Veszprém és Ajka között

Hónapokig tartó helyreállítás után május 30-tól újra közvetlen kapcsolat lesz Budapest, Veszprém, Ajka, Szombathely és Zalaegerszeg között. 

Ukrán gyerekrajzokból nyílik megrendítő kiállítás a győri Rómer Házban

A háború legkisebb áldozatainak történeteit mutatja be a tárlat.

“Ne aláírásokat gyűjtsenek, hanem gyereket szüljenek.”

Megszólalt V. Németh Zsolt a gersekaráti iskola kapcsán.

Hamarosan az Oxygen Music szól a Győr+ Rádió helyett a 100.1 MHz-es frekvencián

A frekvencia tulajdonos Oxygen Media már beadta a váltáshoz szükséges papírokat a Média Hatósághoz.

4 százalékkal kellett túlárazni a kivitelezőknek a Győr-Szollal kötött szerződéseket, amit aztán vissza kellett adni a cégnek 

Tegnapi cikkünkre reagálva, most névvel vállalta állításait egy volt társasházkezelő hozzátartozója, aki túlárazott munkákról és furcsa lomtalanításokról mesélt lapunknak.

A Győr-Szol Zrt. igazgatósága a Győr Plusz médiumok megszüntetése mellett döntött

A médiacég közleményben tudatta, hogy a megszűnés tényét.

A szombathelyi Dobó SE elnöke arra kérte a TISZÁ-ra szavazókat, hogy töröljék őt az ismerősei közül

Miközben a klub szövetségi alelnöke a TISZA-kormány alatt próbálja megújítani a magyar atlétika belső viszonyait. Furcsa együttállás ez.

Visszahívták a gyanús sárvári foglalkoztatásban érintett Lágler Pétert a Sportfólió Kft. felügyelőbizottságából

Gagyi Levente kikerült a Fürdő FEB-jéből, Klimits István lett a Humán Erőforrás Bizottság elnöke. Sárváron újraosztották a bizottsági és felügyelőbizottsági helyeket.

Terméskővel betört egy boltablakot, majd autót rongált Nyúlon egy férfi

A vádlott ugyanazon az estén több helyszínen is garázdálkodott, végül egy családi ház udvarára is bement jogtalanul, ahol megivott egy üveg italt. 

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.