Halálra ítéltek egy férfit Észak-Koreában, mert becsempészte az országba a Squid Game-et

Fehér Buda 2021-11-25 18:40:00
A sorozatot Kínából, néhány pendrive segítségével vitték be az országba.

Golyó általi halálra ítéltek egy észak-koreai fiatalt, aki becsempészte a Squid Game nevű sorozatot az országba, írja a Variety. A férfi akkor bukott le, amikor a hatóságok rajtakaptak néhány tanulón, amikor éppen a sorozatot nézték. Az egyik diák, aki megvette a pendrive-ot, életfogytig tartó börtönbüntetést kapott, míg hat másik társát, akik megnézte a sorozatot, öt éves kemény munkára kényszerítik.

De nem csak rájuk sújtott le az észak-koreai rezsim, hanem azokra a tanárokra is, akik a diákok iskolájában tanultak. Őket azonnal kirúgták, és plusz büntetésként távoli bányákba száműzik őket. Észak-Koreában 2020-ban fogadtak el egy olyan törvényt, ami megtiltja, hogy külföldről bármilyen kulturális termék érkezzen az országba. Az észak-koreai rezsim ezzel azt akarta elérni, hogy főként a dél-koreai és az amerikai filmek, sorozatok vagy egyéb szórakoztató műsorok ne léphessenek be az országba.

Fotó: Netflix

Az országból kiszivárgó hírek szerint a helyiek aggódnak a középiskolásokért, akiket öt évre büntettek, mivel valószínű, hogy vagy hosszabb ideig kerülnek rácsok mögé, vagy nem élik túl a büntetésüket.

Idén áprilisban már érkeztek hasonló hírek Észak-Koreából, akkor egy olyan férfit végeztek ki nyilvánosan, aki dél-koreai anyagokat árult. A diktatúra számára a Netflix sorozata különösen nagy port kavart, az észak-koreai propagandalapok egyenesen azt írták róla, hogy a dél-koreai kapitalizmust mutatja be a széria. 

Kínában egyébként szintén nem elérhető a Squid Game, mivel ott nincs jelen a Netflix, de a kalózváltozatok hatalmas népszerűségnek örvendenek.

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.