Hende Csaba kiakadt, mert meghívták a szombathelyi közgyűlésre

Fehér Buda 2021-11-24 19:16:00
Nyílt levélben üzent Nemény Andrásnak az országgyűlési képviselő.

Nyílt levelet küldött Nemény Andrásnak (Éljen Szombathely!), Szombathely polgármesterének Hende Csaba (Fidesz-KDNP) országgyűlési képviselő. Hende azután ragadt billentyűzetet, hogy meghívták a szombathelyi közgyűlésre. A képviselőnek viszont csütörtökön hivatalos programja van, hiszen ülést tart a Országgyűlés Törvényalkotási Bizottsága (TAB) is, amin kötelessége részt vennie a képviselőnek. Hende aztán kiemeli, hogy "az Alaptörvény 4. cikk (1.) bekezdés alapján az országgyűlési képviselők tevékenységüket a köz érdekében végzik, e tekintetben nem utasíthatók senki által sem".

A nyílt levélbe belefért még egy kis szavazatméregetés is, a képviselő azzal zár, hogy "A szombathelyi választópolgárok azért választották meg Önt 16762, engem 26086 szavazattal, hogy a szombathelyi emberek érdekeit képviseljük. Biztos vagyok abban, hogy mind a ketten Szombathely jövőjét, fejlődését tartjuk legfontosabb célunknak. Éppen ezért felajánlom, hogy egy Önnek megfelelő időpontban megszervezek a Pénzügyminisztérium és a Belügyminisztérium illetékes képviselőivel egy tárgyalást, ahol mód lesz arra, hogy Szombathely költségvetésének kérdéseiben is előremutató megbeszélések induljanak."

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Nemény aztán a nyílt levélre nyílt levéllel válaszolt, ebben azt írja, hogy Hendét minden közgyűlésre meghívják, a mostani sem kivétel ezalól. A novemberi közgyűlésen egyébként Szombathely gazdasági helyzetét is tárgyalják, kifejezetten ezért kérték Hendét, hogy jelenjen meg, mert a polgármester szerint a személyes tárgyalás hatásosabb a nyílt leveleknél.

Log in or sign up to view

See posts, photos and more on Facebook.

Szólj hozzá!

Tárlatvezetések és különleges kiállítások várják a látogatókat a győri Rómer Múzeumban, a kánikulában és utána is

A hétvégén is érdemes betérni az Esterházy-palotába, ahol az első kínai császár legendás agyagkatonái mellett több időszaki tárlat is várja az érdeklődőket.

A gyűlöletnek nincs helye a közéletben – a Védvonal lépett a Kovács Ákost gyalázó kommentek miatt

A Fidesz kommunikációs igazgatója szerint elfogadhatatlanok azok a hozzászólások, amelyek az énekes súlyos betegségéről szóló hír alatt jelentek meg.

Átadták a 2026-os Szent László-érmeket Győr díszközgyűlésén

Négy, a város kulturális, sport- és közéleti életében kiemelkedő munkát végző személyiség vehette át az elismerést a Szent László Napok alkalmából.

Elhunyt Völler László, ismert szombathelyi vendéglátós

Jövő héten csütörtökön tartanak emlékező misét. 

Öntsünk tiszta vizet az azbesztes pohárba: szennyezett szerpentinitet találtak több győri útszakaszon, de a polgármester szerint nincs közvetlen egészségügyi veszély

A murvás utak tiszták, de több, 2020 előtt épült aszfaltos úton azonosították az osztrák eredetű kőzúzalékot, amely hosszú távon milliárdos beavatkozást tehet szükségessé.

Ha valami még hiányzott a nyárból: országjárásra indulnak Orbán digitális harcosai 

Miközben a Fidesz történeténelmi választási vereségét próbálja feldolgozni, a kampány csodafegyverének szánt Digitális Polgári Körök most épp közösségszervezésbe kezdenek.

Százezer forinttal tolja meg több százezer gyermek tanévkezdését a TISZA-kormány - éles váltás jon az iskolakezdési támogatásokban

A Fidesz-kormány éveken át az előrehozott családi pótlékot nevezte segítségnek, miközben a határon túli magyar családok ennél nagyságrendekkel nagyobb támogatást kaptak.

Az ELTE szombathelyi Gothard Asztrofizikai Obszervatórium is csatlakozott a chilei Vera C. Rubin Obszervatórium tízéves égboltfelmérő programjához

A program az égbolt eddigi legátfogóbb és legambiciózusabb felmérését ígéri az univerzum történetének jobb megértéséhez.

Egy hétre egyetemisták lehettek az általános iskolások - saját jövőjüket fedezhették fel a Győri Gyerekegyetem résztvevői

Robotok, mesterséges intelligencia, sárkányhajózás és saját ötletek a jövő felsőoktatásáról.

Mától drágább lesz a Temu-rendelés: életbe lépett az új uniós vám

Nem csomagonként, hanem termékkategóriánként kell megfizetni az új, 3 eurós díjat az EU-n kívülről érkező, 150 euró alatti küldemények esetében.

Kiszáradó Velencei-tó: nem vízhiány van, hanem alkalmazkodási válság

A vízpótlás önmagában nem oldja meg a problémát.

Természetvédelmi fejlesztésekkel védik a mocsári teknősök élőhelyét Gyirmótnál

Holtágrekonstrukció, új pallósor és természetbarát fejlesztések segítik a fokozottan védett faj megőrzését a Holt-Rába térségében.

Fröccs, zene és jótékonyság vár mindenkit a Dunakapu téren: érkeznek a Győri Rotary Fröccsnapok

Július 17–18-án ismét a közösségé és a segítségnyújtásé lesz a főszerep Győrben, ahol koncertek, látványos programok és jótékonysági fröccskínálás várja a látogatókat.