A nap számadata: idén eddig 145 lakástűzhöz riasztották a vasi tűzoltókat

Farkas Bazsi 2021-11-24 17:15:10
Ebből 11 sérüléssel, 1 halállal végződött.

Az adventi, karácsonyi ünnepi időszak a gyertyák és egyéb lakásdekorációs elemek időszaka is egybe, amik nem kis kockázatot rejtenek magukban. Az év ezen időszakában megszaporodnak a lakástüzek, ezeknek a megelőzésére holnap a Katasztrófavédelem Társasházi napot tart, ami alatt a közös képviselők, és a lakásszövetkezet elnökei kaphatnak felvilágosítást a témában.

A tűzoltók ma a sajtóval ismertették a lakástüzek legfőbb okait.

A dohányzás, a túlterhelt elektromos hálózat, a kéménytűz, a gyertyák és mécsesek mind potenciális okai lehetnek a lakástűznek.

Az egyenruhások elmondták, hogy sok esetben ha a tűz nem is jelentős, a vele járó komoly egészségrombolást tud végezni a lakóknál. Némely esetekben a füstmérgezés akár halálhoz is vezethet. 

Az idei év statisztikájáról beszélve, a katasztrófavédők elmondták, eddig az emberi gondatlanság 387 tűzesetet okozott, ebből 145 lakástűz keletkezett, amelynek 11 sérültje és 1 halottja volt. 

A társasházak kapcsán előjött, még mindig renszdszeresen kell eljárniuk ráccsal lezárt folyók, nem megfelelően tárolt járművek, vagy a felvonulási területen parkoló autók miatt.

Elhangzott az is, hogy jövőre a közterület-felügyelettel közösen fogják ellenőrizni, hogy a parkoló autók szabadon hagyják-e a szombathelyi társasházak előtt felfestett tűzoltási felvonulási területet.  

Szólj hozzá!

Olcsó benzin, drágább jövő? - az árstop a klímacélok ellen dolgozik

A mesterségesen lenyomott üzemanyagárak rövid távon könnyebbséget hozhatnak, de hosszú távon tovább mélyítik Magyarország fosszilis függőségét.

Letartóztatásba kerülhet a férfi, aki tegnap megölte a feleségét Győrben

Előre kitervelten, különös kegyetlenséggel, több ember sérelmére elkövetett emberölés bűntettével gyanúsítják. 

Egyelőre nem nagyon értjük, hol fog majd elférni a tömeg a szombathelyi Savaria téren Orbán Viktor beszéde alatt

A tér végében a Fő térrel szemben állítják fel a színpadon. Megannyi kis sátort zsúfoltak be a területre.

12 oldalas érvelési kisokost juttat el a Fidesz a szavazóinak, hogy egy közéleti vitában teljes mellszélességgel tudják képviselni a kormány álláspontját

Egészségügy, oktatás, infláció, mélyszegénység, korrupció, jogállamiság, energiapolitika, utak állapota, kegyelmi ügy. Mindenre van magyarázat.

Meglepetés! Jah, nem. A Fidesz-frakció nem megy el a mai győri rendkívüli közgyűlésre

Boncsarovszky Péter fideszes frakcióvezető-helyettes egy csomó olyan dolgot vizsgáltatna meg a testülettel, ami nem a testület hatásköre.

Gyűlölködöm, tehát vagyok?

Egy győri plakát őszintébben beszél a magyar közéletről, mint az összes politikai kampány együttvéve.

NMHH: újra törvényt sértett a "Balázsék" egyik adása

A hatóság szerint ezúttal az idősebb nők emberi méltóságát sértették meg.

Malac arcúra retusált emberek képével kampányol Deutsch Tamás

Nem ez az első fiaskó az idei Fidesz-kampányban, de ezt még mi sem láttuk jönni. 

A közgyűlés határoztára van szükség ahhoz, hogy a polgármester a kérdéseit hivatalos formában is feltehesse a győri rendőrség vezetésének

Ezért hívott össze rendkívüli ülést Pintér Bence - az Orbán-beszéd közben történt atrocitások tisztázása a cél. 

Dunaújvárosban is visszalépett a DK országgyűlési képviselőjelöltje

Szabó Zsolt a város alpolgármestereként ismert politikus a kerületben, mégis visszalépett.

Rendőrség: A választási gyűlések rendjének fenntartása a szervező felelőssége

Közleményt adott ki a testület az elmúlt napok eseményei után.

Magyar Péter: aki nem a lakcímén voksolna, annak április 2-án 16 óráig lépnie kell!

Fontos határidőre figyelmeztet a TISZA Párt: csütörtök délutánig lehet átjelentkezni a szavazáshoz.

Idén nyáron végre felújítják a Hecsei úti felüljárót Győrben

A város egyik legfontosabb közlekedési útvonalán júniustól indulnak a munkák, időszakos lezárásokra is készülni kell.

A 21 Kutatóközpont szerint 40-28-ra vezet a TISZA a Fidesszel szemben

Ez a teljes népesség leképezésében jött eredmény. A friss felmérés szerint 2 párti parlament lehet a következő ciklusban.

Király Gábor 50 éves

Április elsején, a bolondok napján született a 108-szoros válogatott labdarúgó.