22 évesen visszavonul a kőszegi síugró, Vörös Virág

Vágvölgyi Bálint 2021-11-24 15:46:51
Nagyon megviselte az elmúlt időszak és nem érez magában ambíciót, hogy folytassa.

Bejelentette visszavonulását a síugró Vörös Virág, aki első magyar nőként végzett pontszerző helyen a sportág világkupa-sorozatában.

"Rengeteg gondolkodás és mérlegelés után úgy döntöttem, befejezem karrieremet. Sajnos nem érzek magamban annyi ambíciót, hogy olyan szintre visszajussak, mint ahol két évvel ezelőtt voltam. Rendkívül megviselt az elmúlt időszak, a sérülések, az edzőváltások.

Úgy érzem, belefáradtam az elmúlt két évbe, és nem látom értelmét a folytatásnak"

- olvasható a 22 éves Vörös Virág nyilatkozata a Magyar Sí Szövetség szerdai közleményében.

Gellér Gábor 1989-es visszavonulása óta Vörös Virág volt az első magyar, aki elindult a világkupában, ráadásul sikerrel szerepelt: a 2019-2020-as szezonban 14 viadalból öt alkalommal került a pontszerző legjobb 30 közé, így 12 pontjával a 42. helyen zárt összetettben. Vörös Virág 2020 márciusában a lillehammeri verseny edzésén bukott és keresztszalag-szakadást szenvedett. Műtétje és a rehabilitáció után tavaly decemberben visszatért, de régi formáját nem tudta visszanyerni. Négy év közös munka után májusban edzője, Vasja Bajc felmondott, Vörös végső döntését pedig új trénere, Mitja Oranic távozását követően hozta meg.

Szólj hozzá!

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.

Betiltja az EU a hamis intim és gyermekpornográf tartalmakat generáló mesterséges intelligenciákat

Újabb szigorításról állapodtak meg Brüsszelben, az Európai Unió tovább erősítené az AI-rendszerek szabályozását.

Öt templom, öt felekezet, egy közösség – újra megtelik élettel Győr-Újváros

Május 7-én kezdődik az Öt Templom Fesztivál, ahol koncertek, színházi előadások és kulturális programok várják az érdeklődőket egészen vasárnapig.

Győrben is segíthetünk: ismét országos élelmiszergyűjtést szervez az Élelmiszerbank

A győri áruházakban is várják a tartósélelmiszer-adományokat május 8-án és 9-én.

Közösen tárgyal az Audival Pintér Bence és Hajtó Péter a péri repülőtér jövőjéről

A Városstratégiai Bizottság döntése alapján ketten képviselik majd Győr érdekeit az egyeztetéseken.

Kósa Roland: Győr biztonsága elképzelhetetlen a tűzoltók és rendőrök munkája nélkül

A TSZV-frakció idén is anyagi és erkölcsi elismeréssel jutalmazza a kiemelkedő szolgálatot teljesítő tűzoltókat és rendőröket.

Súlyosabb büntetést kér a győri ügyészség a lányát zaklató és feleségét bántalmazó férfira

A Győri Fellebbviteli Főügyészség szerint a 12 év fegyház nem áll arányban a férfi által elkövetett bűncselekmények súlyával.

Kártyákra nyomták a Falco játékosait!

Kálmán Lászlóról, Perl Zoltánról, Váradi Benedekről, és Keller Ákosról készültek prémium kosaras kártyák. Van olyan relikvia amiből mindössze egyetlen darab. 

Márciusban tovább csökkent a Győr+ online olvasottsága

Az Ugytudjuk.hu-t négyszer annyian olvassák, mint a győri városi médiát.

Madárdalos esték és családi programok várják a természetbarátokat a Kisalföldön

A szervezők esti madárhang-hallgatással, túrákkal, madárgyűrűzéssel és családi foglalkozásokkal készülnek Győrszemerén, Mecséron, Győr-Pinnyéden és Pannonhalmán.