Törőcsik Mari ellenezné, hogy múzeum legyen a házából

Nagy Donát 2021-11-23 18:55:00
A színésznő unokája szerint azért nincs minden veszve.

Az áprilisban elhunyt Törőcsik Mari hagyatéki eljárása ugyan még nem zárult le, de a Blikk információi szerint Velem település és Törőcsik Mari lánya, Teréz között már folytak egyeztetések arról, hogy a község megvásárolná a Kossuth-díjas színművésznő egykori házát.

Korábban arról is szóltak hírek, hogy Velem polgármestere szobrot is szeretne állíttatni Törőcsiknek, sőt, utcát nevezne el róla.

A lap szerint nagy valószínűséggel az emlékházból viszont nem lesz semmi, mert Törőcsik Mari állítólag nem szerette volna ezt.

Úgy tudom, Mari mama házából végül nem lesz múzeum vagy emlékház, de még nem dőlt el a kérdés

– mondta a Blikknek Járai Máté, a színésznő unokája, majd hozzátette:

Nemrég beszéltem a nagynénémmel, Terézzel, aki nagyon érdekes és igaz dolgot mondott. Mari mama ügyelt arra, hogy a magánéletét óvja, ezért nem is örülne annak, ha az egykori otthona emlékház lenne.

Elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze

Elhunyt Törőcsik Mari, a nemzet színésze és a nemzet művésze, a magyar színjátszás felejthetetlen alakja - közölte a Nemzeti Színház pénteken az MTI-vel. A Kossuth-nagydíjas, kétszeres Jászai Mari- és Balázs Béla-díjas színésznőt életének 86. évében, hosszas betegség után pénteken hajnalban érte a halál. A Nemzeti Színház saját halottjának tekinti.

A lapnak Máté azt is mondta, hogy Törőcsik Marinak volt egy énje, amely kifejezetten nem szerette a felhajtást

A családjának ezt tiszteletben kell tartania, de mondom, még nincs lezongorázva a dolog. Azt gondolom, Teréz eladja majd a velemi házat, és talán olyasvalaki veszi meg, aki nagy Törőcsik Mari-rajongó volt

– fejezte ki bizalmát.

Velemben egyébként a helyiek és a művésznő rajongói nagyon sokszor virággal és mécsesekkel emlékeztek Törőcsik Marira a főutcában álló egykori otthonánál.

Szólj hozzá!

Dobrev Klára szerint az Európai Parlamentben összenőttek a magyar jobboldali pártok

Egy oldalon a jobboldal - mondja a baloldal egyik utolsó mohikánja. 

Hiába kérdeztük, nem nyilatkozott Máhr Tivadar a hajnali fürdő látogatásairól

A sárvári alpolgármester azt mondta, küldjük meg írásban a kérdéseinket, csakhogy azokat már 2 hete megküldtük, de válasz eddig nem érkezett.

Korcsolyapálya lehet idén decemberben a körmendi Fő téren

A pályázatot a város képviselő-testülete támogatta, most a minisztériumon a sor.

Hétvégi programokat ajánlunk Győr környékén

Önvédelem, disznótor, borkóstoló, tűzzománcozás, és még egy csomó minden más. 

Pintér Bence: „most már biztos vagyok benne, hogy valami nincs rendben az önkormányzati cégek pénzügyeivel”

A Fidesz-KDNP nem támogatta, hogy a polgármester betekinthessen az önkormányzati cégek gazdasági ügyeibe.

Faápolás és fakivágás kezdődik a győri Bisinger sétányon

Szakértői vizsgálatok alapján avatkoznak be, a cél a balesetveszély megszüntetése és a zöldfelület hosszú távú megőrzése.

Bezár Szombathelyen az Art Cafe

Január 31-én lesz az utolsó nyitvatartási nap.

Adó-visszatérítéssel csapdáznak az adathalászok - most épp a NAV nevében küldenek csaló e-maileket

Az adóhivatal figyelmeztet: e-mailben és sms-ben érkező „NAV-os” üzenet mindig gyanús, senki ne kattintson a linkekre!

Rendkívüli hír: januárban rezsistopot vezet be a kormány

A kabinet átvállalja a fűtési többletköltségeket - Orbán Viktor szerint a családokat nem hagyják magukra a rendkívüli hidegben.

Nem akart kiköltözni, inkább robbantással fenyegetőzött egy férfi Győrben

Az ítélet szerint ezzel terrorcselekményt követett el. 

Pintér Bence: „behazudta a Fidesz, hogy bezárnak a temetők januártól”

A polgármester szerint hiábavaló volt a kormánypárti frakció „halálkampánya” Győrben.

Könyvtári Minőségi Díjat kapott a szombathelyi Berzsenyi Dániel Könyvtár és az AGORA

Az AGORA pedig közművelődési minőség díj elismerésben részesült.

Egy szombathelyi borozóban húzott be komájának egy férfi

Maradandó szemsérülést szenvedett az áldozat.

Hivatalos: A Guri Serház ebben a formájában megszűnik Szombathelyen

Új brandet épít a söröző csapata. Kisüzemi, német és cseh sörök kerülnek a csapra.

Magyar Péter elment a strasbourgi gazdatüntetésre, Nagy István pedig itthonról üzenget - a Mercosur-megállapodás margójára

A Fidesz és a TISZA végre egyetért valamiben - ettől függetlenül mégis mindenki a másikra mutogat. 

„Európa mellett, Magyarországért” - nyílt levelet tett közzé az aHang

Volt miniszterek, diplomaták és művészek közös levélben üzentek: Magyarország helye az Európai Unióban van.