Rétvári államtitkár elfelejtett szólni Fekete államtitkárnak, hogy már nem ázik be a szombathelyi MMIK teteje?

Farkas Bazsi 2021-11-23 14:02:00
Fekete Péter esernyőt tartana a fölé a lyuk fölé, ami Rétvári szerint már nincs meg.

A múlt héten írtunk róla, hogy nekikezdtek a szombathelyi MMIK épületének felújításához. Az épület korábban a szombathelyi önkormányzat üzemeltetésében volt, állaga folyamatosan romlott, a tető beázott, nagyobb esőknél az elektromos hálózat is vizet kapott.

Az üzemeltetés aztán az állami tulajdonú Magyar Művészeti Innovációs Központ Nonprofit Közhasznú Korlátolt Felelősségű Társasághoz, vagyis az MMIK Nkkft-hez került. 

Rétvári Bence, az Emberi Erőforrások államtitkára a múlt héten válaszolta azt egy írásbeli kérdésre, hogy

a lapostetőről az esővíz ejtőcsöveken keresztüli elvezetésének helyreállítása megtörtént, az érintett beázást okozót részek kicserélésre kerültek.

Vagyis megszüntették a beázást.

Ehhez képest péntek este Fekete Péter kultúráért felelős államtitkár, egy színházi előadás előtt, esernyővel a kezében jelent meg az MMIK színpadán. És azt mondta, hogy ha kell maga fog a tetőn állni és esernyőjével elfedni a lyukakat, hogy az épület ne ázzon be és a színházi előadást meg tudják tartani.

Fotó: MMIK Facebook

Csak nekem tűnik úgy, hogy tető kérdésben az államtitkárok nincsenek egyazon információ birtokában? 

Szólj hozzá!

Korrupciós bűncselekmény elkövetése miatt letöltendő börtönbüntetésre ítélt a bíróság a Központi Nyomozó Főügyészség egykori ügyészét

Jogtalan előnyért cserébe egyes büntetőeljárásokról információkat szolgáltatott különböző személyek részére.

Bringalámpát, libát és jó zenét ígérnek a hétvégi győri programok

A Márton-nap közeledtével libás menük, koncertek, színházi előadások és még egy Halloween utódiszkó is várja az érdeklődőket.

Csalót fogtak el a rendőrök Vasban

Pénzt és ékszereket csalt ki egy idős nőtől.

27 méter magas óriáskerék lesz az idei szombathelyi adventi vásár dísze

Fradi-kamion, Magashegyi Underground, Caramel, Brand Nyúl, és Vastagh Csaba is emeli majd az advent fényét.

A szombathelyi majálison verekedőket ítélete el a bíróság

4 fiatal felnőttnek kellett felelnie garázdaságért.

Minőségi alkoholos italok – Neked mi a kedvenced?

Az alkoholos italok fogyasztása évezredek óta kíséri végig civilizációnk fejlődését.

Marihuána termesztővel szemben emeltek vádat a vasi ügyészek

Felfüggesztett szabadságvesztéssel büntetnék.

Magyar Péter elfogadta Pintér Bence vitára való meghívását

Már csak Orbán Viktornak kellene nyilatkoznia a témában.

Magyar Péter: „a rettegő hatalom minden erkölcsi és jogi határt átlépett”

A Tisza Párt elnöke szerint a kormány és külföldi hálózatok állnak a szimpatizánsok adatainak ellopása mögött.

Elindult az őszi faültetési szezon Győrben

Megérkeztek az első facsemeték a Győr-Szol Zrt. telephelyére.

Emberkereskedelem miatt körözött páros tűnt fel a Szigetközben

Aki látja őket, azonnal hívja a rendőrséget!

Veszélyes hulladékkal üzletelt egy vasi férfi

Az ügyészség elvenné a hasznot, amit keresett. 

Már 16 ezer Győr melletti háztartásban ott a sárga kuka

Karácsonyig minden vidéki településre eljut az új szelektív gyűjtőedény – Győrújbaráton már több mint 2500-at osztottak ki.

Hétvégén rendezik a szombathelyi Szent Márton-napi vásárt

Szombaton, és vasárnap várják a vásározókat a Skanzenbe.

Újra magyar kézben a Sziget fesztivál

2026. augusztus 11-étől 15-éig tervezik megrendezni.