Kék vattacukorra hajazó homárt fogtak ki Maine partjainál

Fehér Buda 2021-11-23 00:22:04
1 a 100 millióhoz az esélye, hogy egy ilyen példány is a hálókba kerüljön.

Bill Coppersmith, a Get Maine Lobster egyik halásza Maine állam partjainál halászott, amikor megcsillant valami furcsa a ketreceiben. Coppersmith ekkor egy kékeslila homárt emelt ki, az amúgy narancssárgás állatok közül. A férfi felismerte a homárt, amelyet a vattacukorra hajazó színéről neveztek el. A halász videóra is vette a nem mindennapi teremtményt:

Az ilyen színű homárok rendkívül ritkák, 100 millió példányból mindössze egyetlen példány büszkélkedhet ilyen színekkel. Coppersmith végül Haddie-nek nevezte el a zsákmányát, az unokája után, írja a Metro.

A kék homárok egy ritka genetikai mutáció következtében kékülnek meg, és habár az emberek számára érdekes lehet a színe, a homároknak igazi átok a változás. A kékeslila színű állatok ugyanis nehezebben olvadnak bele a környezetükbe, így könyebben vállnak a ragadozók áldozatává. A homárok a tengeri növényekből egy astanxanthin nevű pigmentet is kinyernek, ettől lesznek vöröses színűek, a kék homárok viszont képtelenek erre a trükkre.

Azt szerencsére nem tudjuk meg, hogy Haddie-nek vajon más íze van-e, mint a társainak, a Get Maine Lobster ugyanis bejelentette, hogy nem adják el az állatot, és meg sem főzik a ritka teremtményt. A homárt végül egy new hampshire-i kutatóközpont fogadta be, ahol biztonságban élheti majd le az életét. Maine állam környékén egyébként több érdekes homár is a hálókba akadt már, többször fogtak ki igazi kék, de még albínó homárokat is.

Szólj hozzá!

A tradicionális disznóvágás menete

A házi disznóvágás régi hagyománya az idők során a magyar szív része lett.

Hamarosan Szombathelyen nyit éttermet a Pizza Hut

A Fő tér egyik üzletébe költöznek be.

2026-ban kigurulhat a hangárból Orbán idénre ígért repülőrajtja

Elemzők szerint 2,8 százalékos GDP-bővülés várható, de a külső kockázatok továbbra is jelentősek.

Halálos baleset történt Győrben: autó és roller ütközött

A rendőrség fokozott figyelmet kér minden közlekedőtől.

Egy kreatív ajándék mindenkinek, aki szívesen barkácsol

Mit adhatsz annak, aki mindig a két kezével alkot valami újat?

Fellélegezhetünk: a GVH beleállt a Duolingoba!

A Gazdasági Versenyhivatal megtalálta a legégetőbb piaci problémát. 

Rétvári Bence lerázta a Szőlő utcai pedofil-botrány kapcsán parlamenti vizsgálóbizottságot követelő DK-t

Szerinte ha Dobrev Klárának lennének is bizonyítékai, azokkal a hatóságokhoz kellene fordulnia.

Cica örökbefogadó napot tart szombaton a Puha Praclik Egyesület Győrben, az ETO Parkban

Mentsünk együtt cicaéleteket, örökbefogadással vagy adományokkal!

Természetes támogatás az izmok és ízületek számára

Az aktív életvitel gyakran együtt jár kisebb-nagyobb mozgásszervi panaszokkal. A rendszeres sport, a sok ülőmunka vagy akár az időskori ízületi merevség mind olyan helyzet, amikor a test extra figyelmet igényel.

Újabb szombathelyi étterem zár be

Búcsúzik a Józsi bácsi.

Taxisokat ellenőrzött a kormányhivatal

2 szombathelyi sofőrnél hiányosságokat találtak.

Hogyan ünnepel egy fiatal a felnőttek között? Biztos nem társasjátékozni fogunk!

A szombathelyi Szabados Ármin nem csak dobásával, de a vb-döntő utáni nyilatkozatával is kitűnt.

A TISZA jelöltállítási folyamata kétlépcsős lesz

Applikációval lehet részt venni a folyamatban.