Alec Baldwin filmjének forgatókönyvében nem is szerepelt a pisztoly, mégis meghalt az operatőr

Fehér Buda 2021-11-19 17:39:02
A film forgatókönyvírója most beperelte a színészt, amiért komoly érzelmi sérüléseket szenvedett a forgatáson.

Alec Baldwin legújabb filmjének a Rust forgatásán súlyos hibát követtek el. Az egyik jelenet forgatásán Baldwin elsütött egy pisztolyt, ami halálosan megsebesítette a film operatőrét, Halyna Hutchinst. Azt, hogy ki a felelős a végzetes hiábért, egyelőre nem derítették ki, habár sokan mutogatnak a kellékesekre, amiért éles lőszert helyeztek el a pisztolyban.

Az eset után azonban magát Alec Baldwint is beperelték, a pert a Rust forgatókönyvírója, Mamie Mitchell indította. Mitchell volt az egyébként, aki a rendőrséget is kihívta, miután a lövést eltalálta Hutchinst. A forgatókönyvíró végül azért perelte be Baldwint,

mivel a film forgatókönyvében egy szó sem szerepelt arról, hogy a színésznek abban a jelenetben pisztolyt kellene ragadnia.

Mitchell ügyvédei azzal gyanúsítják a színészt, hogy orosz rulettet játszott a stábtagok életével, amikor elsütötte a fegyvert. Baldwin mellett Mitchel a film producereinek is nekiment, a per iratai alapján őket is okolja, amiért tragédia történt a díszeletk között.

A rendőrség közben tovább nyomoz az október 21-én történt tragédiával kapcsolatban, ám eddig még senkit sem gyanúsítottak meg az operatőr halála miatt. A per irataiból azonban kiderült, hogy a pisztolyt a rendező segédje nyújtotta oda Baldwinnak, ám a segéd ekkor azt mondta, hogy a fegyverben nincs lőszer. Mitchell szerint ennek ellenére a színésznek saját magának is ellenőriznie kellett volna a kelléket, sőt, még a filmen dolgozó fegyverszakértőt is erre kellett volna kérnie.

Mitchell a pert végül érzelmi sérelem, valamint szándékos károkozásra hivatkozva indította el a pert, amellyel egy meg nem határozott összeget akar kiperelni Baldwinból.

Szólj hozzá!

Az energiatakarékosság jegyében Győr is lekapcsolja a díszkivilágítást

A rendkívüli hőhullám és az országos takarékossági intézkedésekhez csatlakozva 77 helyszínen kapcsolják le fokozatosan a városi díszfényeket.

Tizenhét országból, harminc fiatal: sikeresen zárult a Széchenyi Egyetem és az Audi közös nemzetközi képzése

Robotikát, mesterséges intelligenciát és nemzetközi csapatmunkát tanultak az Audi Development Camp résztvevői, a legjobb csapat pedig különdíjat is kapott.

Újabb hűsítőpontokat jelölt ki az önkormányzat a hőségriadó idejére Győrben

A Tourinformmal szemben újranyitott belvárosi hűsítőhely mellett több klimatizált közösségi tér és öt párakapu is segíti a győrieket a tartós kánikulában.

Kulcscsonttörést szenvedett Kondora István Sárvár polgármestere

A város első embere augusztus 10-ig szabadságon van, utána ígért részletes tájékoztatást az állapotáról.

Egy hétre teljesen lezárják a Hecsei úti felüljárót Győrben

Augusztus 3. és 10. között nem hajthatnak át autóval a felüljárón, a Szentiváni úti körforgalmat pedig két napra szintén lezárják.

A vártnál lassabban nőtt a magyar gazdaság a második negyedévben

Az elemzők szerint ugyan elmaradt a GDP-bővülés a várakozásoktól, de a gazdaság már ötödik egymást követő negyedévben növekedett, ami a tartós stagnálás végét jelezheti.

Még nem késő jelentkezni: több mint ötven szakra hirdet pótfelvételit a Széchenyi István Egyetem

Augusztus 7-ig lehet jelentkezni a győri egyetem önköltséges és államilag finanszírozott képzéseire, összesen több mint nyolcvan képzési lehetőség közül választhatnak az érdeklődők.

Kapitány István: Paks leállítása nem veszélyhelyzet

A miniszter szerint egy tízmilliárd forintos beruházással, az új paksi szivattyútelep megépítésével ez a leállás és a most tízmilliárdos többletköltséget jelentő áramimport elkerülhető lett volna.

Augusztusban is folytatódnak a Rómer Múzeum népszerű, nyitott tárlatvezetései

Az Arrabona római kori emlékeitől a XX. századi magyar és európai művészetig több különleges kiállítást is szakértő tárlatvezetésen fedezhetnek fel az érdeklődők.

Újra megnyílt az önkormányzati hűsítőpont a Baross úton, Győrben

Az újabb hőhullám miatt ismét ingyenes felfrissülési lehetőséget biztosít az önkormányzat a belvárosban.

Magyar Péter: akár teljesen leállhat a paksi atomerőmű a Duna alacsony vízállása miatt

A miniszterelnök szerint az energiaellátás jelenleg biztosított, de a kormány már az esetleges ipari korlátozásokra is felkészül a rendkívüli hőség okozta helyzet miatt.

Három napra bezár az Aranypart I. Győrben, a maraton világbajnoki válogató miatt

Augusztus 3. és 5. között nem lehet fürdeni a Mosoni-Duna ezen szakaszán, az Aranypart II. azonban a megszokott rend szerint várja a strandolókat.

Dinnyével köszönték meg a győri kukások nyári hőségben végzett munkáját 

A GYHG ezúttal magyar dinnyével lepte meg valamennyi dolgozóját, ezzel is elismerve a kánikulában végzett munkájukat. 

Orbán Viktor kedvenc lapja arra buzdítja a fideszeseket, hogy a hőhullám alatt járassák csúcsra a klímákat és a fagyasztókat, hogy “lerohadjon az ország” - reagált a miniszterelnök

Magyar Péter szerint elfogadhatatlan, hogy egyes orgánumok az ország nehéz helyzetében pazarlásra buzdítanak és a közműrendszerek összeomlásában reménykednek.

Csütörtök estétől lezárják a győri vasútállomás utascsarnokát

A felújítás ideje alatt a csarnok nem lesz használható, a jegyvásárlás az aluljárónál kihelyezett automatákból, illetve online is biztosított.

Az M86-os és az M87-es fejlesztéseket nem állította le véglegesen a kormány!

Ez derül ki Vitézy Dávid miniszter Rápli Róbert képviselőnek írt leveléből.

Döntött a kormány az oktatásirányítás teljes átalakításáról

Augusztus 20-án az összes tankerületi igazgatói pozíciót nyílt pályázaton hirdetik meg és szemben a korábbi gyakorlattal, a polgármestereket is bevonják a döntésekbe; a kiválasztott igazgatók öt évre fognak megbízást kapni.