Ungár: a kormány a klímaváltozás elleni harc ellensége

Papp László Tamás 2021-11-17 21:40:17
Az LMP Vas megyei országgyűlési képviselője szerint ez tűnik ki abból, milyen európai uniós döntéseket erőszakol ki a kabinet.

A képviselő szerdai, online sajtótájékoztatóján azt mondta: a kormány minden európai uniós színtéren a szigorúbb klímacélok ellen van, sőt az energiaár-válság miatt még a már elfogadott célokat is megpróbálta megvétózni

– írja a zöldpárt honlapja.

Bár a kormánypártok zöldnek határozzák meg magukat, Ungár Péter szerint ez hazugság.

A szennyező fizet szlogent is csupán arra használják, hogy megmutassák: ők nem a zöldpolitika ellenségei.

Fotó: LMP Facebook-oldala

A világ legnagyobb műanyagszennyezője, a Coca-Cola mégsem büntetést kap Magyarországon, hanem a kormány stratégiai partnerként támogatást az adóforintokból.

Ungár Péter szerint rengeteg szennyező cég van ezen stratégiai partnerek között - folytatta -, amelyek szintén adókedvezményt kaptak büntetés helyett. 

A politikus ígéretet tett arra, hogy pártja átnézi a stratégiai partnerek listáját, és ha további „klímabűnözőt” talál közöttük, akkor felhívja a kormány figyelmét: velük a szennyező fizet elve alapján fizettetni kellene a károkat.

Ungár Péter résztulajdonos az Ugytudjuk.hu-t kiadó gazdasági társaságban.

Szólj hozzá!

Változik a vasúti menetrend a Sopron-Szombathely vonalon

A június 23-26 közötti időszakra érdemes felkészülni. 

30 millió forintos kerettel startol Győrben a praxiskezdési támogatás 

6 betöltetlen háziorvosi hely problémáját oldja meg az új rendszer.

Akadálymentesítik a kőszegi 1-es postát

Több mint 2 éve nincs a városban akadálymentes posta. Bányai-Németh Gábor önkormányzati képviselő járta ki a mostani fejlesztést.

Nyári csúcsforgalomra számít a MÁV a pünkösdi hosszú hétvégén

Főpróbának is beillő 3 nap következik a vonatközlekedésben.

Gyalogost gázolt egy férfi Szombathelyen

A sértett súlyos sérüléseket szenvedett.

Szombathely új parlamenti képviselője nem nyilatkozik Szombathellyel kapcsolatban

Csuzda Gábor a helyi Fideszhez irányított minket. A városi Fidesz elnökének fogalma sem volt arról, ki az a Csuzda képviselő.

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.