Gyógyszerügyi miniszteri biztos lett a Mediaworks elnök-vezérigazgatója

Székely Zoárd 2021-11-16 18:52:08
Palkovics László jelentette be a kinevezését.

Palkovics László innovációért és technológiáért felelős miniszter Szabó Lászlót pharma-innovációért felelős miniszteri biztossá nevezi ki – jelentette be hétfőn az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM).

Szabó László 2020 áprilisa óta a Közép-Európai Sajtó és Média Alapítvány (KESMA) kuratóriuma felkérésére a Mediaworks Hungary Zrt. vezérigazgatója, valamint az igazgatóság elnöke.

Emellett Szabónak valóban van egészségipari múltja: 2010-ig az Eli Lilly and Company nevű amerikai gyógyszeripari társaságnál dolgozott, majd az izraeli Teva Pharmaceutical Industries magyarországi cégét irányította. Ezt követően lett Szijjártó Péter helyettese, majd amerikai nagykövet.

A Válasz Online áprilisban arról írt, hogy Szabó László sógora, Szeverényi Márk üzleti köre állhat a kínai vakcinabeszerzés mögött.

 

Címlapfotó: MTI/Máthé Zoltán

Szólj hozzá!

Már már visszaállt a tanítási rend a győri Kazinczy Ferenc Gimnáziumban

Tegnap csőtörés miatt kellett hazaküldeni a gyerekeket.

Dübörgött a szombathelyi Ez az a nap!

Több Rohonci úti lakó is a hangos zenére panaszkodott.

Egy 10 milliárd forintos kötött hitel okoz fejtörést Győrben

Pintér polgármester egy mai találkozón azt beszélte meg Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel, hogy lazítanak a felhasználhatóság szabályain.

Mediterrán fákkal bővül a győri belváros növényzete

3 olajfa lesz a pionír a Dunakapu téren. 

752 kilométer vasúti pályát ad át a MÁV a GYSEV-nek

Július 1-től következik be a váltás.

Közokirat hamisítás miatt kell felelnie egy vasi férfinak

Külföldön elvették a jogsiját, itthon megpróbált trükközni vele.

Rátkovics Roland Zsoltot indítja Sopronban a Jobbik országgyűlési képviselőnek

A jelölt a Jobbik soproni szervezetének alelnöke, jelenleg Sopronkőhidán él családjával.

Az az ember lett Varga Mihály egyik ügyvezetője, akinek a családja tízezer tonna számra rakta le a gumihulladékot illegálisan

Többek között a nagykölkedi, máig a település határában éktelenkedő gumitelep is az ügy részese.