Két ember halt meg Celldömölknél a szabálytalanul előző sofőr miatt

Papp László Tamás 2021-11-16 08:45:25
Egy 52 éves pápai férfi a gyanúsított.

Halálos kimenetelű közlekedési baleset történt 2021. május 6-án, a 834-es számú főúton

írja a police.hu.

Az esetről akkor portálunk is beszámolt.

Több halálos áldozata van a 834-es főúton történt balesetnek

Busszal ütközött egy személyautó a 834-es főút 23-as kilométerénél, a Vas megyei Celldömölk és Mersevát közötti szakaszon. A celldömölki önkormányzati tűzoltók áramtalanították a járműveket, és három beszorult embert mentettek ki a járművekből. A negyedik beszorult embert feszítővágóval szabadítják ki az egyik járműből. A balesethez riasztották a sárvári, a szombathelyi és a pápai hivatásos tűzoltókat és több mentőautót is.

Egy pápai lakos járműszerelvénnyel közlekedett Celldömölk felől Pápa irányába. Haladása során a főútvonal 23-as kilométerszelvényében egy, vele azonos irányba haladó autóbusz előzésébe kezdett

– szól a rendőrségi közlemény.

A járműszerelvénnyel szemben szabályosan közlekedő gépkocsi vezetője azért, hogy az ütközést elkerülje, járművét balra kormányozta, melynek következtében elvesztette uralmát a gépkocsi irányítása felett, áttért a menetiránya szerinti bal oldali forgalmi sávba és összeütközött az autóbusszal

– teszik hozzá.

A személygépkocsi vezetője és utasa olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy a helyszínen mindketten életüket vesztették.

Fotók: BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság

 

Az autóbusz tizenhárom utasa közül három személy súlyos, nyolc személy könnyű sérüléseket szenvedett.

– írják.

A rendőrök az eljárás során a helyszíni szemle, valamint a lefolytatott helyszíni bizonyítási kísérlet adatai alapján, továbbá az igazságügyi szakértői vélemények beszerzését és egyéb nyomozási cselekmények elvégzését követően, az 52 éves járművezetőt halálos tömegszerencsétlenséget eredményező közúti baleset gondatlan okozása vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt gyanúsítottként kihallgatták

– fogalmaz a rendőrség.

A Vas Megyei Rendőr-főkapitányság Rendészeti Igazgatóságának Közlekedésrendészeti Osztálya a szükséges eljárási cselekményeket elvégezte és az iratokat vádemelési javaslattal a Szombathelyi Járási Ügyészségnek megküldte

zárul a közlemény.

Szólj hozzá!

Kapitány István - hazahozzuk a magyaroknak járó 8000 milliárd forintot

A giga beruházásokat a magyar érdekeknek megfelelően fogják felülvizsgálni. 

Fix traffipaxokat sürget a Fidesz-KDNP Győrben a múlt heti tragikus baleset után

Antal Imre szerint ideológiai viták helyett közös fellépésre van szükség, a sebességtúllépés megfékezése nem lehet pénzkérdés.

Fűtés és hűtés hatékonysága: kötelező energetikai ellenőrzések 

Az energiafogyasztás optimalizálása kulcsfontosságú a modern intézmények számára. Ehhez kapcsolódóan a 70 kW feletti teljesítményű fűtési és hűtési rendszerek esetében kötelezővé vált az energetikai felülvizsgálat elvégzése.

Elérhetővé váltak az online rezsistop nyilatkozatok az MVM-nél

Az egyszeri, 30 százalékos mennyiségi kedvezmény igényléséhez az árammal fűtőknek április végéig kell nyilatkozniuk.

Azbeszttel szennyezett az Oladi-Plató egyik utcája

Egy külső mérés mutatta ki a súlyosan egészségkárosító anyagot. Egyelőre a kezelőt hiába kerestük, nem értük el.

Éjszaka megkezdte a síkosságmentesítést a Győr-Szol Győrben

A szolgáltató a hidakon, felüljárókon és főbb útvonalakon dolgozik, de a beavatkozások ellenére is csúszós utakra kell számítani.

Elismerte bűnösségét a győri ámokfutó

Őszinte részvétét fejezte ki a családnak a sofőr, akinek négy hónapra elrendelték a bűnügyi felügyeletét.

Hőlégballonos élmény: az ég csodáinak élvezete

A hőlégballonozás olyan élményt nyújt, amely kortól függetlenül emlékezetes lehet.

Február második felében is sűrű programkínálattal vár a győri Rómer Múzeum

A mézeskalácstól Toszkánáig, a cserépkályháktól a kávéig. 

Irodát nyitott Szombathelyen a Mi Hazánk

Az Apáczai-házban működő helyiséget, Danka Lajos országgyűlési képviselőjelölt hozzájárulásából bérli a párt.

Megjelent a Fidesz-KDNP 2026-os országos listája

A lista élén Orbán Viktor, őt Semjén Zsolt követi. Kara Ákos a 67., Ágh Péter a 79. Sem Fekete Dávid, sem Szeles Szabolcs, sem Vámos Zoltán, és V.Németh Zsolt sincs a névsorban.