Egy új kutatás kimutatta, hogy a reumás szívbetegségre is jó az antibiotikum

Székely Zoárd 2021-11-14 16:15:48
Világszerte mintegy 40,5 millió ember szenved ebben a betegségben.

Az antibiotikumok jelentősen csökkenthetik a reumás szívbetegség (RHD) kifejlődésének kockázatát gyermekek és serdülők körében egy új nemzetközi kutatás eredményei szerint – írja az MTI. A melbourne-i székhelyű Murdoch Children’s Research Institute (MCRI) által vezetett kutatás eredményeit a New England Journal of Medicine című folyóiratban tették közzé vasárnap.

A több mint nyolcszáz, 5-17 éves ugandai gyermek bevonásával végzett randomizált vizsgálat során a tanulmány kimutatta, hogy egy megfizethető antibiotikummal, a penicillinnel történő rendszeres kezelés a korai szűréssel párosulva hatékonyan megakadályozhatja a szív- és érrendszeri betegség kialakulását.

A kezelésben részesülő gyermekek csoportjában kevesebb mint 1 százaléknál észlelték a betegség progresszióját, szemben a kezeletlen kontrollcsoport 8,2 százalékával.

Noha a kezelés megfizethetőnek és hatékonynak bizonyult, az MCRI professzora és a tanulmány szerzője, Andrew Steer hangsúlyozta: az első lépés a széleskörű szűrés, hogy kimutassák a betegséget, mielőtt az kifejlődne és kezelhetetlenné válna.

„A látens reumás szívbetegségben szenvedő gyermekeknek nincsenek tüneteik, és klinikailag nem tudjuk kimutatni az enyhe szívbillentyű-elváltozásokat”

– magyarázta Steer.

Mint hozzátette, a késői diagnózis miatt tapasztalható a fiatal korban bekövetkező magas halálozási arány. Ha a betegséget korán felismerik, lehetőség nyílik a beavatkozásra, az antibiotikumos kezelésre-, és az egészségi állapot javítására.

A kutatás szerint világszerte mintegy 40,5 millió ember szenved RHD-ben, és a betegség évente több mint 300 ezer ember halálát okozza. Annak ellenére, hogy aránytalanul nagy mértékben érinti a szegényebb országok lakosságát, a betegség az ausztrál őslakosok körében is jelentős gyakorisággal fordul elő. Egy idei tanulmány szerint az Ausztráliában élő, 5385 RHD-ben szenvedő ember több mint 80 százaléka őslakos ausztrál.

Szólj hozzá!

Megkezdődött a szombathelyi Olad Plató azbeszttel szennyezett útjainak bitumenes zárása

Valamint kalcium-kloriddal locsolnak le 20 négyzetméternyi területet.

Egyelőre 165 millió forintos költségvetéssel számol a 2026-os Savaria Karnevál

Az egyik idei húzónév a Beton.Hofi lesz. A karneválszínházat ezúttal a miskolci színház társulata játssza.

Nem árulják el mennyibe került a szombathelyi Nagyszálló

Az épület homlokzatán megjelent telefonszám végén bejelentkező ingatlanos nem érti, hogy miért érdekel egy újságot, hogy mi az ára a patinás épületnek.

Kapitány István: nem válunk le az orosz energiáról, és marad a rezsicsökkentés

A TISZA Párt gazdasági és energetikai miniszterjelöltje szerint diverzifikálni kell az energiaforrásokat, miközben átláthatóbb gazdaságot és korrupcióellenes fellépést ígért.

Ezt jelzi, ha csak egy „B opció” vagy a másik életében

Valahol mélyen mindannyian arra vágyunk, hogy valaki életének középpontjában legyünk.

Úszó költőszigetet kapott a győri Marcal-tó – így próbálják megmenteni a veszélybe került vízimadarakat

A társadalmi összefogással létrehozott platform biztonságos fészkelőhelyet nyújthat a drasztikusan megfogyatkozott sirály- és csérféléknek.

V. Németh Zsolt szerint érdemes Vadhajtásokat olvasni

Igaz, egy kicsit a kurv@ anyázás zavarja a képviselőt.

Tisztújítást tart ma a Szombathelyi Fidesz

Új elnöke, és elnöksége lehet a városi szervezetnek.

Ismét kikerült egy telefonszám az eladó tábla mellé a szombathelyi Nagyszállón

Most már nincs akadálya annak, hogy a jövőbeli lehetséges vevő, felhívja az eladót.

Nyarat idéző hétvégére hoztunk egy óriási csokor győri programot

Beindult a fesztiválszezon, csak úgy tobzódunk a helyi eseményekben. 

A zöldebb városok ára – szakértők szerint a környezetbarát városfejlesztések önmagukban nem oldják meg a társadalmi problémákat  

Megfelelő állami beavatkozás nélkül éppen az alacsonyabb jövedelműek kerülhetnek hátrányba.

Szombaton megint fut a város Szombathelyen

Reggel fél 8 órától indul a nevezés.