A Győri Könyvszalon nagyszínpadán debütál Dézsi polgármester új mesekönyve

Pintér Bence 2021-11-05 06:52:35
Azért más sztárvendégek is érkeznek a városba a november közepi rendezvényre.

Idén 20. alkalommal kerül sor a Győri Könyvszalonra, amely ma már hagyományos módon a Győri Nemzeti Színházba és a Kisfaludy Károly Könyvtárba invitálja a könyvek szerelmeseit – írja a GyőrPlusz.

A rendezvény hivatalos megnyitója 2021. november 19-én 11 órakor kezdődik a Győri Nemzeti Színház épületében. Hagyományos módon itt adják át a Győri Könyvszalon Alkotói Díját is, melyet idén Bereményi Géza Kossuth-, József Attila- és Balázs Béla-díjas író, filmrendező vehet át. Az ünnepi műsorban közreműködik Dés László Kossuth- és Liszt Ferenc-díjas zeneszerző, előadóművész.

A könyvvásár a színház aulájában, illetve első emeletén várja majd az érdeklődőket. Ahogy az előző években, úgy idén is találkozhatunk a legnagyobb hazai kiadókkal, de magánkiadásokat, győri szerzők munkáit, a testvérvárosaink könyveit, és a könyvtár saját kiadványait is megtaláljuk majd az asztalokon.

A 20. Győri Könyvszalon újdonságai között üdvözölhetjük Benedek Szabolcs Király! – A magyar uralkodók véresen komoly históriája című könyvét, de a rendezvény vendége lesz a lap szerint többek között Pátkai Tivadar, Péntek Imre, Oberczián Géza, Tisza Kata, Herczeg Szonja, Karafiáth Orsolya, Jenei Gyula, Süveges Gergő és Vámos Miklós is.

A győri, és környékbeli szerzők sorát erősíti Dr. Dézsi Csaba András polgármester úr legújabb gyermekkönyve, Gerzson és Panka kalandjai a dzsungelben címmel,

de Győry Domonkos, Pátkai Tivadar, Sütő Csaba András, Szalai Zsolt, Pió Márta, Reisinger Attila és Szabó Béla fotóművész könyveit is megismerheti majd a közöség.

A 20. Győri Könyvszalon idén is színes programokkal, újdonságokkal és akciókkal várja a könyvbarátokat. A Dr. Kovács Pál Könyvtár és Közösségi Tér ezek mellett meglepetéssel is készül az olvasóknak. Azok, akik a Könyvszalon idején könyvet vásárolnak valamelyik standnál vagy részt vesznek valamelyik fizetős programon, azok a blokk felmutatása ellenében ingyenesen regisztrálhatnak a győri könyvtárba. Figyelem, a lehetőség csak a Könyvszalont követő 10 napban érhető el!

Szólj hozzá!

Csak néma csönd jött válaszul a sárvári fideszes önkormányzati képviselőktől, amikor azt kérdezték tőlük: Kinek van még köze a bucsui Magyar Péter választási indulásához?

Nemrég Varga Károly fideszes önkormányzati képviselő lapunknak vallotta be, hogy ő is gyűjtött ajánlásokat a TISZA miniszterelnökével azonos nevű jelöltnek.

Konkrét lépéseket fogalmazott meg a kormány a Nyugat-Magyarországi azbeszt-üggyel kapcsolatban

Azonnali kockázatcsökkentő intézkedések, behozatal felfüggesztése, és a felelősök számonkérése.

Német testvérváros kórusa ad koncertet Győrben a Szentlélek-templomban

Ingyenes hangversennyel érkezik Sindelfingen nagy múltú együttese, a Cappella Nuova és a Stiftshoforchester.

Lakossági fórumot tartanak a győri zártkertekről a városházán

A városvezetés szerint fontos tisztázni, milyen szabályok és lehetőségek vonatkoznak a zártkerti ingatlanokra.

Újra tervezték a kőszegi történelmi belvárost övező Várárok és Várpark zöld területét

Az év junior tájépítésze pályázatra klímatudatos, fenntartható megoldásokat vártak, melyek érzékenyen viszonyulnak a műemléki környezethez, a meglévő zöldfelületi értékekhez és a terület közösségi használatához.

Már nem Kántás Zoltán a Magyar Fürdőszövetség elnöke

A Sárvári Gyógyfürdő ügyvezetője nem is indult újra a posztért.

Cikkünk nyomán feljelentést tett Kósa Roland, Győr alpolgármestere

A fidelitasos Juhász Balázshoz köthető 4 egyesület NKA támogatása vetette fel bűncselekmény gyanúját. 115 millió forintról van szó.

Ingyenes szűrésekkel és egészségnappal várják az érdeklődőket Győr-Újvárosban

Szombaton ismét megrendezik az Egészség-Piac Plusz programot, ahol tanácsadásokkal, vizsgálatokkal és családi programokkal készülnek.

Már a pesszimista forgatókönyvek felé közelít a klímaváltozás – megjelent az új nemzetközi éghajlati jelentés

A kutatók szerint az elmúlt öt évben szinte minden fontos mutató romlott, miközben a másfél fokos cél elérése gyakorlatilag elúszni látszik.

21 Kutatóközpont: tovább nőtt a TISZA Párt előnye, a Fidesz mindössze 20 százalék körül áll

A felmérés szerint a választások óta tovább erősödött Magyar Péter pártja, miközben a társadalom nagy része elszámoltatást vár.

Új fix traffipaxok jönnek Győrbe - védik a gyalogosokat és visszaszorítanák a gyorshajtást

Három új helyszínen telepítenek sebességmérő eszközöket, miközben óvodásoknak osztottak láthatósági mellényeket és megújul az Erzsébet ligeti KRESZ-park is.

Programdömping vár a hétvégén Győrben 

Szakmai eseményektől a családi programokon át a koncertekig és sporteseményekig számos ingyenesen látogatható rendezvény közül válogathatnak az érdeklődők.

Illés Károly: “Senkit nem állt szándékomban megbántani.”

A szombathelyi Fidesz-KDNP önkormányzati képviselője azt mondja, hogy nem emlékszik már, hogy milyen környezet kommentelte azt emberekre, hogy korcsok.