Hat Falcós és egy körmendi is ott lesz a kosárválogatott két fontos vb-selejtezőjén

Vágvölgyi Bálint 2021-11-04 13:28:00
Rajtuk kívül még a műtétből lábadozó Körmend-játékos, Mócsán Bálint is a csapattal készülhet, de játszani nem fog.

Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány kijelölte a magyar férfi kosárlabda-válogatott világbajnoki selejtezők csoportkörére készülő keretét. A válogatott az E-jelű négyesben Portugáliával, Franciaországgal és Montenegróval küzd meg a három továbbjutó hely valamelyikéért - írja a BB1.hu.

A magyar csapat november 26-án Portugáliában kezd, majd november 29-én Kaposváron fogadja Franciaország nemzeti csapatát.

A válogatott kerete:

Allen Rosco (Niigata Albirex, Japán)
Benke Szilárd (Falco KC Szombathely)
Eilingsfeld János (Atomerőmű SE)
Ferencz Csaba (Egis Körmend)
Filipovity Marko (Obradorio CAB, Spanyolország)
Golomán György (Falco KC Szombathely)
Karahodzic Kemal (Duna Aszfalt-DTKH Kecskemét)
Keller Ákos (Falco KC Szombathely)
Lukács Norbert (Alba Fehérvár)
Maronka Zsombor (Joventut Badalona, Spanyolország)
Perl Zoltán (Falco KC Szomathely)
Pongó Marcell (Alba Fehérvár)
Somogyi Ádám (Falco KC Szombathely)
Szabó Zsolt (Alba Fehérvár)
Váradi Benedek (Falco KC Szombathely)
Vojvoda Dávid (Alba Fehérvár)

– November 18-án Kecskeméten kezdjük a felkészülést a Portugália és a Franciaország elleni világbajnoki selejtezőkre – mondta Sztojan Ivkovics szövetségi kapitány. – Itt lesz velünk Maronka Zsombor és Mócsán Bálint is. Nagyon örülök annak, hogy belátták, a magyar válogatottban szerepelni nem csupán erkölcsileg megtiszteltetés, hanem a karrier szempontjából is egy meghatározó dolog, így most már ők is teljes mértékben a válogatott rendelkezésére állnak. Persze Mócsán Bálint most a műtétje miatt a munkába még nem tud becsatlakozni, de hamarosan ő is pályára léphet a válogatott mezben. A legfontosabb most az, hogy nyugalom veszi körül minden téren a válogatottat.

A kapitány hozzátette: csak egyetlen kosárlabdázó döntött úgy még három évvel ezelőtt, hogy családi okok miatt lemondja a szereplést.

– Azt gondolom, ez egy európai szinten is kiemelkedő elkötelezettséget mutat a nemzeti csapat mellett!

A válogatott kecskeméti felkészülésének vendégei is lesznek. A legtehetségesebb 2004-es és 2005-ös születésű játékosok közül öten-hatan együtt dolgozhatnak néhány napig a legjobbakkal.

– A játékosokat a Nemzeti Kosárlabda Akadémia mellett működő Módszertani Központ javaslata alapján hívtuk meg, ők az U18-as válogatott új szövetségi kapitányával együtt érkeznek.

Sztojan Ivkovics kiemelte, hogy a válogatott hosszú évek óta tudatosan keresi azokat a játékosokat, akik az utánpótlás korosztályokból kinőve a felnőttek között is megállhatják a helyüket.

– Nagyon fontosnak tartom az utánpótlás programot, akiket behívtunk az évek sorát a válogatotthoz, azokból meghatározó kosaras lett a saját csapatukban is. Nagyon örömtelinek tartom, hogy végre lezárult egy időszak, amikor nincsenek vitáink a menedzserekkel, s belátja mindenki, játékosügynök és játékos egyaránt, hogy nincs értelme sokadrangú külföldi egyetemekhez vagy akadémiákhoz vinni a fiatal tehetségeket, mert remek szakmai műhelyek vannak Magyarországon is. Láthatja mindenki, hogy itt is megkap mindent a fejlődéséhez. A lehetőség tehát adott, csak élni kell vele – tette hozzá a kapitány az MKOSZ honlapjának nyilatkozva.

Címlapfotó: fiba.com

Szólj hozzá!

A legnagyobb hőségben is helyt áll a GYHG - a kánikulában is zavartalan a hulladékszállítás

A győri hulladékgazdálkodási társaság a rendkívüli meleg ellenére is biztosítja a folyamatos szolgáltatást, miközben dolgozói védelmére is kiemelt figyelmet fordít. 

100 lakást építenének az egykori kőszegi SOS gyermekfalu területén

A helyi önkormányzat támogatja a beruházást, ugyanakkor vannak még megoldásra váró feladatok.

Megverte anyját egy férfi a szombathelyi vasútállomás előtt

Apja próbálta csitítani az agresszív férfit.

Az elektromos járművek idén nyáron is hódítanak!

A nyári szezon beköszöntével a városi utcák és a vidéki kerékpárutak képe alapvetően megváltozik.

Szakács András szerint minimum ellentmondásos a győri Fidesz–KDNP álláspontja a szolidaritási adóval kapcsolatban

Azt megszavazta ugyan a helyi Fidesz, hogy a szabályozás a jelenlegi formájában nem jó, de azt a határozatot mégsem vonták vissza amiben tavaly még azt állították, hogy az elvonás Győr stratégiai érdeke. 

Állásfoglalást készített az abdai képviselő-testület a Juhász Balázst érintő NKA-ügyben 

A testület a település jó hírnevének védelmére hivatkozva fogalmazott meg határozati javaslatot, amely a képviselő megbízatásának mérlegelését is felveti.

Válogatós a kutyusod vagy igényes?

Sok gazdi ismeri azt a helyzetet, amikor izgatottan kitölti a kutya táljába a vacsorát, a négylábú kedvenc azonban csak megszagolja az ételt, majd érdektelenül elsétál.

Medián: a többség nem tiltaná a Pride-ot

A teljes népesség 58%-a szerint az iskolai tananyagnak a homoszexualitás és a nemi sokszínűség témájára is ki kell térnie.

Nem mindegy, mennyit fizetsz vissza – mutatjuk, miért

Egy hitel felvételekor sokan elsősorban azt nézik, mekkora összeget tudnak havonta kényelmesen törleszteni.

Vasivíz: Az Oladi Plató szennyvízelvezető rendszere jelen állapotában nem alkalmas arra, hogy közműként a társaságunk üzemeltetésre átvegye

A víziközmű szolgáltató nem is lát arra esélyt, hogy a közeljövőben az átvétel megtörténhessen. Amennyiben a társulás megszűnik, úgy az átvétel szinte ellehetetlenülne.

Több mint 3 milliárd forintos uniós program segíti az álláskeresőket Győr-Moson-Sopron megyében

Többféle támogatás is elérhető: bértámogatás, a foglalkoztatást elősegítő szolgáltatások, valamint képzéshez kapcsolódó, az álláskeresést ösztönző juttatás.

Új igazgatóságról döntött a közgyűlés - nehéz örökséget vesz át a Győr-Szol új vezetése

Milliárdos hiányok, rendőrségi nyomozások, vitatott beruházások és vezetőváltások után kaphat új irányítást a város talán legfontosabb önkormányzati cége.

Rendkívüli intézkedéseket vezet be a kormány a történelmi hőhullám miatt

Home office az államigazgatásban, felfüggesztett kamionstop, fokozott tájékoztatás és országos készültség – a hétvégén akár 40 Celsius-fok is lehet.