Miskolcon kapott ki a Haladás

Farkas Bazsi 2021-11-01 21:51:00
Emberhátrányban fejezte be a Hali.

DVTK - Szombathelyi Haladás 2-0 (0-1)

Diósgyőr, DVTK Stadion, 1500 néző, NB II-es labdarúgó-mérkőzés, vezette: Pillók.

DVTK: Póser – Szeles (Bertus, 58.), Szatmári, Hegedűs - Eperjesi, Oláh, Zsemlye (Kocsis, 76.), Molnár G., Bokros - Horváth Z., Könyves (Németh Márió, 84.). Edző: Kondás Elemér.

Haladás: Rózsa - Mocsi, Guzmics, Németh Milán, Bosnjak - Kiss B. (Tóth Máté, 68.), Csilus, Szekér, Doktorics (Debreceni, 76.) - Tóth-Gábor (Monori, 46.), Horváth R. (Kállai Z., 46.). Edző: Németh Szabolcs.

A Haladásban sérülés miatt Délczeg Gergely, Hegedűs Márk és Devecseri Szilárd, eltiltás miatt Holdampf Gergő és Kállai Kevin hiányzott. S nem játszhatott Tóth Milán sem, a támadó vasárnap reggelre lebetegedett. Nyári visszatérése óta először volt kezdő bajnoki-mérkőzésen Guzmics Richárd.

Mindkét csapat óvatosan kezdett, a Haladás már saját tizenhatosánál letámadta ellenfelét – ez nem ízlett a hazaiaknak. Aztán a diósgyőriek kerültek mezőnyfölénybe, a szombathelyiek viszont stabilan védekeztek. Egészen a félidő derekáig, amikor az előrehúzódó Szatmári Csaba révén megszerezték a vezetést a hazaiak. A vasiak rátettek egy lapáttal, de kapura semmi veszélyt sem jelentettek, viszont a támadóharmadban rengeteget rontottak. A diósgyőriek támadásai veszélyesebbek voltak, de a kapu előtt ők is hibáztak.

A szünetben kettőt is cserélt Németh Szabolcs, Tóth-Gábor Kristóf és Horváth Rajmund helyett Monori Norbert és Kállai Zalán állt be. Öt perc telt el a második félidőből, amikor Szekért második sárga lappal kiállította a játékvezető – tíz főre fogyatkoztak a vasiak. Emberhátrányban és hátrányban is mentek előre a vendégek, de nehéz dolguk volt a jól záró hazai védelem mellett. A diósgyőriek viszont előnyük birtokában nyugodtan futballozhattak és kontrázhattak. Változatos volt a meccs, de mindkét oldalon sok hiba tarkította a játékot. Aztán a hajrában egy Haladás-szöglet utáni kontrából a hazaiak szereztek gólt.

A DVTK megérdemelten nyert az ezúttal halványabb teljesítményt nyújtó és a második félidő nagy részében emberhátrányban futballozó Haladás ellen.

Forrás: Szombathelyi Haladás

Szólj hozzá!

Műkörmös, borostás, műszempillás férfit látott fizetni a sárvári Lidlben az egyik helyi fideszes önkormányzati képviselő

Vagy csak vízionált. Minden esetre Kampelné Kozlovszki Marianna szerint a gender szerinte veszélyes. 

Szijjártó Péter looking at things: épülő gyógyszergyári csarnok Körmenden

14 és fél milliárd forintból bővíti gyáregységét az Egis.

Most bárki beleszólhat az új klímatörvénybe – kerekasztal-beszélgetést tartanak a témában Győrben

Civil kezdeményezés keretében várják az érdeklődőket a Rómer Házba.

Húsz év után emelik a szociális támogatásokat Győrben

A 2026-os költségvetés egyik legfontosabb eleme a rászorulók segítése.

Kizárja az unió Magyarországot az érzékeny egyeztetésekből – a diplomaták bizalmi válságról beszélnek

Szijjártó Péter videóban háborodott fel az állítólagos lehallgatásán, ugyanakkor nem cáfolta, hogy szivárogtatott volna az oroszoknak. 

Illés Károly a választási bizottságnál panaszolt be egy viccet

Elutasították a fideszes önkormányzati képviselő beadványát.

Elhunyt Farkasházy Mimi

A Hócipő főszerkesztője 78. születésnapja után pár órával halt meg.

Hol parkoljunk a Liszt Ferenc repülőtér közelében?

Ahogy elérkezik az idő egy újabb izgalmas utazás megkezdéséhez, sokaknak megoldandó feladattá válik az autó elhelyezése a reptér közelében.

„Nem elég emlékezni, igazságot is kell szolgáltatni” – Pintér Bence a győri zsidó múlt sötét fejezeteiről beszélt

A polgármester a Kossuth utca történetén és egy emigrált család sorsán keresztül mutatta meg, mit veszített a város.

Diószegi Judit: Magyarországon meg kell tanulnunk, hogy éljünk a demokratikus jogainkkal

Szerinte, ha a TISZA nyer, akkor olyan kormányunk lesz végre, ami tettvágyó, és az emberekért dolgozik.

„Bécsben vetettem mintát” – drogteszttel reagált a vádakra Magyar Péter

Az ellenzéki miniszterelnök-jelölt szerint a TISZA-kormány alatt a politikusoknál is rendszeres vizsgálatok jöhetnek.

Magyar Péter Toronyban: A rendszerváltást veszélyeztető ellenzéki politikusok fölött ítéletet fognak mondani a választók április 12-én

A TISZA-párt elnöke hangsúlyozta, hogy a jelenlegi választójogi szabályok miatt csupán egy az egyben lehet legyőzni a Fideszt, és lehet kivívni a rendszerváltást.

400 millió forintot költött el a Fidesz a tavasz szeptember első DPK gyűlésre

Az egészet egy augusztusban bejegyzett alapítvány finanszírozta.

Fülöp-szigeteki rumok egzotikus kalandja

A Fülöp-szigeteken dús zöld táj és kristálytiszta víz között találsz valami igazán különlegeset: a helyi rumokat, amik a régió egyedi ízeit és szellemiségét koncentrálják.

A regeneráció fontossága a sportban: mi lesz a siker titka?

A sportolókat gyakran az állóképesség és a szenvedélyük hajtja.

Közös kiáltványt adtak ki magyar polgármesterek

Nemény András, Szombathely első embere is az aláírók között van.